Základní informace o hře

Autor: CroosaidR | Přidáno: 29.6.2013 Kategorie Mechaniky

Aneb Co to tedy vůbec je?

Star Citizen je vesmírná MMO od studia Cloud Imperium Games,které bylo založeno Chrisem Robertsem,tvůrcem takových hitů jako Starlancer,Freelancer a Wing Commander. Hra vyjde někdy v roce 2015,nicméně na první alfa verzi se můžeme těšit už okolo prosince. Čtěte dále..

Hra je vyvíjena víceméně jenom díky samotným hráčům a fanouškům vesmírných simulátorů.Přes Kickstarter a poté oficiální stránky RSI bylo vybráno přes 11 700 000 USD (asi 234 milionů Kč) Toto je největší částka jaké kdy nějaké herní studio podobnou sbírkou dosáhlo. CIG tuto cestu zvolilo proto,aby nemuseli pracovat v područí některého z velkých vydavatelů (EA,Activision..) Jde jim hlavně o to,aby co nejvíc peněz šlo přímo do vývoje hry,a ne do kapes manažerů a reklamy jako v případě obřích herních společností.

Nyní o samotné hře – je to sandbox MMO,ale je možné ji hrát i jako singleplayer.Hra NENÍ free to play,je potřeba zakoupit si loď,nebo balíček s lodí,která vlastně slouží jako vstupenka.Ceny se různí,od 30 USD za základní typ lodi až po desítky tisíc dolarů pro opravdové nadšence,kteří dostanou všemožné bonusy a několik různých plavidel.

Teď už je stručný výpis všech hlavních rysů hry:

Hra běží na CryEngine 3,takže grafika bude špičková.
Obchodování,objevování a vesmírné souboje,to vše z první osoby.
Single Player – Offline nebo Online
Jeden obrovský herní svět (jako EVE)
Hru bude možné upravovat různými mody.
Žádné měsíční poplatky (hru si jednou koupíte a můžete hrát navždy)
Není to pay to win,vše půjde získat postupem přímo ve hře
Hra je vyvíjena pouze pro PC,takže nehrozí žádný konzolový port.Hra využije všechny jádra procesoru,celou grafickou kartu tak aby váš zážitek byl co nejlepší.
Spousta různých typů lodí,od malinkých stíhaček po obří křižníky a obchodní lodě.
Po lodi se budete moci volně pohybovat,a stejně tak vaši přátelé,ti mohou také obsluhovat střílny a jiné lodní zařízení.
Ekonomika hry bude řízená přímo hráči.
Žádné otravné nahrávání,vše poběží v reálném čase.
A mnoho dalšího!

 1. Autor: dironel | Přidáno: 16.3.2015, 20:31

  Co už je teď reálně možné ve hře dělat když si ji koupím ? Nebo to jeste smysl nemá ?

 2. Autor: Hardox76 | Přidáno: 27.4.2015, 20:23

  Tento post je mrtvy??????

  • Autor: Jerry | Přidáno: 29.4.2015, 08:09

   Toto je článek napsaný v roce 2013 – většinou se komentáře pod článkem objevují jen pár dní po jeho napsání ….. podrobnější informace a konkrétní odpovědi na konkrétní otázky najdeš na fóru kde se řeší novinky téměř denně – http://www.star-citizen.cz/forums/vb5/

 3. Autor: Hagron | Přidáno: 14.10.2015, 15:57

  K staršímu dotazu, kdyby na něj tady ještě někdo narazil, zda má cenu si hru pořídit.

  Dle mého názoru to rozhodně cenumá. Každý nákup hry podoruje její vývoj vývoj, stejně tak jako nákupy některých dalšího obsahu hry ať jde o dekorace nebo celkoou změnu vzezření hangáru, případně nějakou herní měnu nebo loď.

  V tento moment hra nabízí možnost parádních závodů nebo vesmírných bitev v simulátoru + je dostupná jedna menší oblast kam se zatím můžeme jít jen podívat a případně se setkat s jinými hráči- Arc Corp. Případně obdivovat jak je vše promyšleně udělané, či si prohlédnout dvě parádní lodě: Freelancera a Constellation. (když jste šikovní tak i hodně z blízka – návody na různé glitche najdete na youtube) + na stránkách hry je dstupná skvěle propracovaná interaktivní mapa, které vám dá představu jak bude vesmír pro hráče veliký (teda spíš obrovský)

  Jelikož se stále jedná o pre-alfa verzi hra toho zatím nenabízí tolik. Přesto si ze hry pokaždé odnáším nové zážitky (zvlášť závody jsou užitečné jako trénink piltování)

  V nejlbižších dnech by měl být také zporvozněn první perzistentní mini-vesmír (Baby PU), kde už budeme moct létat ve svých lodích, budeme moci plnit několik misí a bude tam možná i větší interakce s jinými hráči.

  Hra je intenzivně vyvýjena, tvůrci vydávají jeden vývojový report za druhým + se snaží aby jejich zatím nepřístupný vesmír žil – viz spousty neustále vycházejících článků o příběhových událostech které postupně utváří svět do kterého se tak strašně těším 😀

  K podpoře vývoje:
  Já osobně jsem spíš pro nákup třeba jinýho skinu pro hangár a podobně, ale velké lodě bych si nekupoval, nechtěl bych se připravit o tu radost až si v hře samotné na lepší loď našetřím)

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum