Lodě!

Autor: CroosaidR | Přidáno: 9.7.2013 Kategorie Lodě| Novinky

Jedna z hlavních věcí na této hře jsou vesmírné lodě a plavidla.To je také asi ten hlavní důvod proč jsem si SC „předobjednal“. Už odmala mně fascinovaly obrovské křižníky ve Star Wars a Star Treku. A SC nám umožní ovládat a velet jak takovýmto obrovským lodím tak dalším,menším lodičkám.V tomto článku se jim budu věnovat,chtěl bych udělat takový menší souhrn toho co je zatím o lodích známo.

Vesmírné lodě jsou ve vesmíru SC vyráběny šesti hlavními výrobci:

 

lode2

 • RSI – Robers Space Industries :

  Tato firma byla první společností která v r.2075 vyrobila první dostupný nadsvětelný pohon,který umožnil cestování vesmírem všem pro které to zatím byl jenom sen,a dovolila tak lidstvu aby rozšířilo hranice poznání až na samý okraj vesmíru. V současnosti RSI vyrábí širokou škálu lodí které slouží k různým účelům,od cestování a průzkum po zkoumání okrajových galaxií v hlubinách vesmíru.

 • Anvil Aerospace :

  Tato společnost byla založena v roce 2772 jako přední výrobce bojových plavidel pro UEE,a dělá to přes více než 200 let.Za tu dobu vyprodukovala již mnoho typů plavidel,a žádná bitva se bez nich v předních liniích neobešla.Lodě z dílen Anvil jsou také pro svou hbitost a dobrou výzbroj používány k ochraně větších,hlavně obchodních lodí.Ale Anvil nevyrábí pouze bojové lodě,například typ Hornet je hojně užívaný pro civilní účely.

 • Origin Jumpworks, GmbH :

  Lidé v Origin Jumpworks se zaměřují především na vzhled a rychlost.Jejich lodě jsou po celých 200 let synonymem skvělého designu a rychlosti.Jejich cena je sice poněkud vyšší,ale můžete si být jisti že za svoje peníze dostanete to nejlepší a nejstylovější co na trhu je.

 • Musashi Industrial & Starflight Concern (MISC)

  Lodě značky MISC jsou zaměřeny především na obchod.Vyrábí veliké lodě zaměřené především na kapacitu transportu a efektivitu,takže jsou ideální jak pro začínající obchodníky tak pro velké přepravní společnosti.

 • Drake Interplanetary :

  Drake Int. se sice tváří jako legitimní firma,ale je známým faktem že jejich lodě jsou oblíbené především u druhé strany zákona.Již jejich pirátská jména jako „Buccaneer“,“Cutlass“ nebo „Marauder“ značí že různí korzáři a piráti jsou jejich hlavními zákazníky a piloty.

 • Aegis Dynamics:

  Aegis je jméno známé v celé galaxii.Jejich lodě jako Idris či Retaliator se vyznamenaly v řadě bojů.Nicméně díky zvýšené poptávce po ochodních lodích se tyto původně válečné stroje začínají přestavovat na bytelné obchodní lodě,které jsou velice oblíbené pro jejich odolnost a spolehlivost.

   

  Dále tu mám malou tabulku s přehledem zatím dostupných lodí.Je velmi stručná,protože každému typu lodi plánuji věnovat vlastní článek.

Název lodě Typ lodě Výrobce Hmotnost (t) Kapacita nákladu (t) Posádka (max) Maximální počet zbraní
RSI Aurora Průzkum/obchod RSI 15 5 1 3
M50 Stíhač/závodní Origin 14 3 1 4
300i Boj/Kurýr Origin 20 8 1 5
Cutlass Boj/Pirátská Drake 35 10 2 7
Hornet Boj/Stíhač Anvil 22 4 1 8
Gladiator Bombardér Anvil 30 15 2 6
Caterpillar Pirátství/obchodní Drake 68 20 5 8
Freelancer Průzkum/obchod MISC 55 20 2 7
Constellation Obchod/Boj RSI 75 35 4 12
Starfarer Tanker/Obchod MISC 125 75 2 4
Retaliator Bombardér/Boj Aegis 89 30 6 17
Idris Boj/Obchod Aegis 138 100 10 9

 

Také menší info,jsem poslední dobou docela zaměstnaný a tak nejsem schopen této stránce věnovat tolik času kolik bych chtěl.Přece jen užívám léta 🙂 To nicméně neznamená že na stránku kašlu,snažím se ji udržovat aktualizovanou,jen nečekejte nový článek každý den.

Díky za přečtení

CroosaidR.

 1. Autor: Auressel | Přidáno: 6.9.2013, 10:42

  Ďakujem za tabulku, mne to veľmi pomohlo…aj ostatné info a veľmo čakám na dalšie 😀

  • Autor: CroosaidR | Přidáno: 6.9.2013, 16:39

   Díky,a neboj,o lodích tu bude celá jedna sekce,a každá bude do detailu popsaná,takže se máte na co těšit 🙂

 2. Autor: Sir_Sato | Přidáno: 28.11.2013, 22:55

  Díky:)

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum