2947 MISC Prospector – omezený prodej !

Autor: Sithard | Přidáno: 23.4.2016 Kategorie Lodě

Od dnešního dne je po omezenou dobu možné zakoupit koncept malé těžební lodi 2947 MISC Prospector.

Update: Přidán český popis.

Od dnešního dne je po omezenou dobu možné zakoupit koncept malé těžební lodi 2947 MISC Prospector. Cena je 140 $ + daň. Uplatnit lze i aprílový slevový kupón. Loď je s LTI (doživotní záruka).

 

MISC-Mining-Vehicle-PIECE-1-V15

 

https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/15306-MISC-Prospector-Unearthed


 

UPDATE: Popis

 

Misc Prospector nabízí odolný trup a 4 centrálně umístěné kontejnery na rudu. Kdokoliv, kdo těžil asteroidy ví, že udržovat stabilní polohu je důležité, takže MISC vylepšil VTOL trysky technologií ze svého Xi’Anského partnerství, díky tomu vaše loď zůstane přesně na tom místě, které chcete, když těžíte malé kousky vzácné horniny, ale bude dost citlivá na přesnou navigaci skrz husté asteroidové pole.

Tam ale vylepšení nekončí. Vylepšený scanner pod lodí nabídne větší záběr, než kdy dřív, takže nemusíte měnit pozici, zatímco oceňovaný zatažitelný těžební laser byl modifikován pro nalezení a extrakci rudy z dříve těžko dosažitelných míst.

I s nejnovějšími vylepšeními zůstává prospector věrný designu, který Whitley nazval „Jednoduchý a efektivní.“ Toto těžební plavidlo má jen to co opravdu potřebujete: špičkový trup, high tech skenovací a extrakční vybavení, 4 velké kontejnery, a jedno sedadlo, které čeká přímo na vás.

Pod kapotou

MISC Prospector je cesta jak začít s těžbou ve Star Citizenu. Minulý rok bylo vytvořeno několik lodí, kolem různých kariér, které potkáte v SC. Orion pro těžaře, Reclaimer pro salvagery, Starliner pro komerční přepravu osob, a podobně. V těchto případech to byly velké multicrew lodě, které by sloužily jako prototyp všeho v jejich kariéře… a teď se vyrábí lodě, které budou sloužit jako progrese. Lodě, které určí, jak se člověk přesune od obecné lodě na vše ke specializovaným lodím. Prospector je první z těchto lodí.

Dále najdete pár odpovědí na důležité otázky.

 

Co je malá těžební loď a jak se liší od industriální lodě, jako Orion?

Prospector je počátečním bodem pro těžaře a je zamýšlen pro precizní těžbu v malém měřítku, hledání nerostných kapes na asteroidech, nebo na planetách a k jejich extrakci. Orion operuje v mnohem větším měřítku. Je schopný rozdělit a zničit asteroidy, a ve správné variantě rafinovat rudy, které vytěžíte. Prospector je precizním nástrojem pro jednotlivce a Orion vyžaduje tým, aby si prokousal cestu asteroidovým polem.

Planetární těžba? Co asteroidy a další malé objekty?

Prospector může přistát i na asteroidech a menších objektech, pokud jsou dost velké, aby se na ně vlezl, ale důvodem k přistání je těžba hloub pod povrchem, takže pokud je asteroid 2x větší, než Prospector, tak se vám to asi nevyplatí.

Planetární těžba je rozdělena na tyto části.

Skenování – První krok by mělo být identifikování ložisek pod povrchem. Těžař může hledat, dokud nenajde místo, které je bohaté na minerály, nebo obsahuje prvky, které hledá.

Přistání a příprava – Dalším krokem by mělo být nalezení bezpečného místa k přistání nad ložiskem. Jakmile je ne zemi, pilot může aktivovat deep core těžební mód, ve kterém těžební laser vyjede z lodě a namíří dolů. V tomto módu jde více energie do těžebního laseru, protože ostatní systémy lodě jsou vypnuté. Díky tomu je laser silnější a může těžit hloub pod povrchem.

Těžba a extrakce – Tohle je delší proces, než povrchová těžba, protože těžební laser musí provrtat cestu k minerálům pod povrchem. Jakmile je cesta vytvořena, těžební laser začne extrakci a plnění kontejnerů.

Prodej, nebo předání – Prospektor je unikátní v tom, že může buď odnést náklad do stanice, nebo může vyložit plné kontejnery a začít plnit další, které má v zásobě. To ho dělá vhodným pro práci s dalšími Prospektory a haulery.

Co nám můžete říct o Prospectorových senzorech?

Senzory na Prospectoru operují v menším, detailnějším měřítku. Může létat kolem asteroidů a najít kde přesně ložiska jsou, takže může vytěžit jen to co chce. Orion bude skenovat na vyšším stupni, na větší vzdálenosti, několik asteroidů zároveň aby mohl rozdrtit ty nejcennější jako prioritu.

Největší výhodou Prospectora nad Orionem je, že může skenovat a těžit minerály na planetách (kde můžou být rozdílné minerály, podle typu planety), zatímco Orion je limitován na vesmír.

Ovládáte nástroje z kokpitu, nebo je u těžby i EVA část?

Je zamýšleno, že vše bude ovládáno z kokpitu, protože musíte dávat pozor na nástroje, mělo by být možné odejít a nechat těžbu probíhat, ale vaše efektivita se zhorší. Jediným časem kdy budete muset opustit pilotní sedadlo je, pokud bude něco špatně s těžebním paprskem a bude vyžadovat opravu.

 

 

  1. Autor: zajic73 | Přidáno: 24.4.2016, 17:52

    Tak a už je doma :)) jinak bych ještě dopsal že má doživotní pojistku 🙂

    • Autor: Sithard | Přidáno: 24.4.2016, 21:12

      Diky za upozorneni, doplneno 🙂

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum