AC 0.9 Status update 10. 9.

Autor: Sithard | Přidáno: 11.9.2014 Kategorie Moduly| Novinky

S vypuštěním Arena Commanderu to vypadá slibně, takže držte palce a přečtěte si poslední status update.


Zdravím občané!

Už se to blíží! Dnes odpoledne vypustíme kandidáta na finální build Arena Commanderu v0.9. Co to znamená? Znamená to, že jsme přesvědčeni, že náš tým vyřešil zbývající kritické bugy a blokátory zjištěné naším interním testovacím týmem.

Co se bude dít dále? Vytváření tohoto buildu bude trvat zhruba 8 hodin. Pro ty, kteří nevědí, jak to probíhá, je vytváření buildu něco jako pečení dortu, to znamená, že jsme dali všechny ingredience na plech a teď je to v troubě. Večer tedy předáme testovacímu týmu horkou kopii tohoto buildu k vyzkoušení.

Proč trvalo tak dlouho upéct dort? Jak naše databáze kódu a assetů roste, čas na vytvoření plně optimalizovaných .pak souborů se prodlužuje a prodlužuje.

Potom musíme patch co nejvíce zmenšit aby se co nejrychleji dostal k našim backerům, protože naše verze obsahuje i staré soubory z předešlých buildů, které už nejsou potřeba. Tento proces také umožňuje našim backerům stáhnout jen patch a ne zbytečně celou hru.

Dále musíme data poslat do všech našich vývojářských studií, aby mohly být dále testovány. Bohužel tento proces trvá až několik hodin.

Ale i když to dnes trvá 8 hodin, tak v budoucnu chceme tento proces mnohem více urychlit s tím jak bude Star Citizen růst a bude čím dál více propracovaný.

Až se tak stane, budeme mít eso v rukávu, které nám umožní maximalizovat testovací čas. Díky tomu že máme naše testovací týmy v Manchesteru a Austinu, můžeme efektivně testovat i přes noc. Anglický tým si vezme build ihned na starost a tým v Austinu a Santa Monice se pustí do práce ve čtvrtek a my budeme ihned vědět jak testování pokračuje. Pokud bude vše fungovat dle plánu build bude připraven na veřejné vypuštění.

V tuto chvíli jsme už opravdu blízko… ale stále se může cokoliv pokazit. Testovací tým bude provádět takzvaný „real life“ test hry, což obsahuje také stažení ze serveru jako každý backer atd. Je to sice vzácné, ale i v této části se může objevit některý bloker, protože ne všechny situace můžeme nasimulovat v kanceláři.

Jakmile nám dá testovací tým „palec nahoru“ pro tento build, přepneme vypínač a pustíme patch k dispozici všem ostatním. Pokud půjde vše podle plánu, můžete Arena Commander 0.9 očekávat ihned poté. V Případě, že se stane nějaká nečekaná chyba, která vyústí v blokátor, náš tým se ho pokusí co nejdříve opravit a tento cyklus začne znovu. O stavu Vás budeme informovat.

  1. Autor: alien5 | Přidáno: 11.9.2014, 21:27

    Tak snad pristi tydne to bude coz ? 🙂

  2. Autor: Alfajk | Přidáno: 12.9.2014, 23:18

    nechapu,jak muze trvat nekolik hodin to preposilani mezi studii,vzdyt internet museji mit dost rychlej(radove stovky megabitu/s),takze tech +-20GB poslou za minutu,pak nejaky to rozbalovani dejme tomu +-hodina…jediny,co muze trvat dlouho,je ono prvni „peceni v troube“

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum