AC 0.9 Status update 5. 9.

Autor: walltar | Přidáno: 6.9.2014 Kategorie Moduly| Novinky

Tak patch 0.9 byl zase odložen, v článku se můžete dočíst proč se tak stalo a jaké vlastně featury bude 0.9 obsahovat.


Dnes ráno měli v CIG další z „go/no-go“ meetingů, kde se rozhodovalo o vypuštění 0.9. Produkční tým rozhodnul, že patch ještě není připraven k vypuštění, ale doufá, že dnešní build pomůže vyřešit všechny blockery, které ještě vypuštění brání.

Dost lidí netuší, co vlastně všechno od 0.9 čekat, tak si pro nás v článku CIG připravilo list s popisem jednotlivých featur.

– Murray cup závodní mód: Byl ukázán už na Gamescomu, hráči mohou závodit s loďmi ve speciálně navržené mapě.

– Vanduul Swarm Co-Op: Bojujte s mimozemšťany s přáteli, nebo soupeři.

– M50 a 350R v AC: M50 a 350R byli připraveny pro start závodního módu. Můžete je použít ve všech AC módech.

– Private match: nebaví vás být spojení s ostatními hráči? Private match vás spojí s kamarády.

– Friend kódy: Spouští se systém, který vám dovolí se spojit s přáteli pomocí kódu.

– Leaderboardy: Vaše výkony v AC se zobrazí na RSI stránce a dovolí vám porovnání s ostatními.

– Updatovaný výkon lodí: Akcelerace a rychlost všech lodí byla zvýšena. Také byla přepracována mechanika afterburneru, který teď zvyšuje akceleraci.

– Update HUDu: Použitelnost HUDu byla přepracována, takže budete moci upravovat lodí systémy mnohem lehčeji.

– Nové Hangáry: Všechny hangáry byly přepracovány, byl přidán nový asteroid hangár.

– Nové Pause Menu: Přepracované Pause Menu je krokem vřed a v budoucnu dovolí featury, jako plně customizovatelné keybindingy. Mezi tím byli přidány volitelné profily pro nejpoužívanější zařízení.

– 6DOF: Díky vylepšením ICFS je nyní přidán 6DOF pohyb, zcela nový způsob jak létat.

I když CIG ví, že některé z těchto featur jsou ty opravdu velké, které chtějí hráči vidět co nejdříve, tak právě ty menší jsou většinou mnohem důležitější v dlouhodobém horizontu. Friend kódy představují první základní molekuly PU, první krok ke spojování lidí a organizaci skupin, které teď známe jen na stránce, přímo ve hře. A podobně leadreboardy slouží k vybudování platformy, která vám v budoucnu dovolí interagovat s vaší postavou přes stránku RSI a matchmaking serverům dovolí sledovat vaše statistiky.

Další featury jsou přímým důsledkem našeho feedbacku. Vylepšení HUDu bylo vytvořeno na základě toho, jak hráči reagovali na navigaci a interakci. Nový HUD by tak měl být mnohem přívětivější na použití. Dostaneme taky větší svobodu nad tím, jak létat. K 6DOF ovládání dostaneme taky novou možnost „overboost“, která přidá n výkonu manévrovacím tryskám, ale na oplátku zvýší spotřebu paliva.

Fyzikální model a zpětná vazba pro poškození byli také vylepšeny. Byly vyřešeny některé problémy s damage modelem, ale co je důležitější, tak hráči dostanou lepší zpětnou vazbu k poškození a odkud to poškození přichází. Loď s vámi bude házet ve směru palby a animace reakcí na přetížení byly vylepšeny.

U patche, který přidává tolik zásadních věcí, se dají očekávat problémy, ale s týmem jaký má CIG se dá očekávat, že budou brzy vyřešeny. Největšími problémy nyní jsou Leaderboardy, rubber banding, sekání lodí ve Vanduul Co-Op, a problémy s friend kódy. I když to vypadá, že všechny tyto problémy byly vyřešeny posledním buildem, je potřeba pár dalších dní, na otestování, zdali se neobjeví nějaké nové.

Cílem pro vydání 0.9 je tak střed týdne a ve středu se dozvíme další info o stavu 0.9.

Zdroj.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum