AC ver. 0.9.2 vypuštěn

Autor: walltar | Přidáno: 31.10.2014 Kategorie Moduly| Novinky

Tak další z větších updatů pro Arecna Commander je tady. Patch 0.9.2 přináší spousty vylepšení zaměřování, hudu, ovládání joystickem a další. Patch je založen hlavně na feedbacku od hráčů a ukazuje tak, jak se díky celému vypouštění po modulech stává Star Citizen lepším.


StarCitizen-2014-10-27-18-52-43-65

Debata o tom jaké je ovládání soubojů v AC probíhala prakticky od jeho spuštění a jedním který ji sledoval, byl I Chris. A tento patch je výsledkem této debaty a začíná se přibližovat tomu, co Chris od ovládání lodí v SC chce.

Největším z problémů se kterými se tým potýkal, bylo vybalancovat pocit s ovládání a realistickou simulaci lodí. Hlavně setrvačnost lodě přináší hodně problémů pro pilota.

V prvním vydání AC tým dal všem lodím gimbalové zbraně a auto aim. To umožňovalo trefit nepřítele, ale nebylo to moc o skillu. A tak ve verzi 0.9 přišla změna v podobě odstranění velkého gimbalu u class 1 zbraní a nutnosti používání lead indikátoru. To určitě vyžadovalo mnohem více skillu, ale díky nemotornému ovládání na joysticku a gamepadu to vyústilo v celkem velké množství frustrace, pokud jste se něco snažili trefit.

Od verze 0.9 pracovali týmy v Anglii a Santa Monice na přesnějším a jemnějším zaměřování a ovládání lodí.

A přišli s něčím, čemu v CIG říkají ESP. Enhanced Stick Precision je pokus k vylepšení ovládání pro uživatele joysticků a gamepadů.

Dále je v posledním patchi několik nových letových módů a ITTS a HUD doznali velkých změn. Bylo zavedeno množství oprav, které požadovala komunita. Sorting zařízení pro joysticky byl vylepšen, throttle a strafe dopředu nejsou v konfliktu, roll na pedálech s yaw na myši funguje, míření na joysticku a gamepadu se automaticky necentruje a defaultní osa joysticku byla předělána na yaw místo rollu.

Další velkou změnou je zdvojnásobení velikosti map. Další zvětšení map je plánováno se zavedením 64bit přesnosti.

Celé patch notes můžete najít zde.

Popisy nových mechanik a jejich změn můžete najít v původním článku na RSI. Na jejich překladu už pracuju.

 

  1. Autor: cabalsvk | Přidáno: 1.11.2014, 07:22

    Zatial najlepší patch čo vydali, optimalizácia, ovládanie, targeting systém, dokonalé. Som velmi pozitívne naladený 🙂

  2. Autor: SteKi | Přidáno: 1.11.2014, 09:05

    uz som sa rozplyval na fore, ale musim to napisat aj sem. tento patch vylepsuje hru po kazdej stranke. som nadmieru spokojny, paci sa mi kam to smeruje 🙂

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum