Alpha Sloty FAQ

Autor: Jerry | Přidáno: 9.4.2014 Kategorie Mechaniky| Moduly| Novinky

 V době psaní tohoto článku nám zůstávalo méně než 3000 Alfa slotů. S tím jak se stav počítadla neúprosně blíží k nule, uvědomili jsme si, že spoustu lidí si není úplně jisto tím, co jsou Alfa Sloty a jak budou souviset s hraním Star Citizen.

Dali jsme dohromady krátké FAQ abychom odpověděli na několik otázek, které by mohly vyvstat v souvislosti s alfa sloty. Doufáme, že tím pomůžeme vysvětlit proč jsou Alfa Sloty tak důležité a proč si budete chtít koupit balíček obsahující právě alfa slot.

VoidAlpha-2x


Co jsou Alfa Sloty ?

Balíčky s Alfa Slotem umožní volný přístup do všem modulů Star Citizem před oficiálním vydáním hry, včetně DFM modulu, FPS modulu a dalších. Naším cílem bylo zpřístupnit Alfa Sloty pro naše nejvěrnější podporovatele, lidi, kteří jako první pomohly aby vůbec Star Citizen mohl vzniknout.

Jak bylo generováno množství Alfa Slotů ?

Původní množství Alfa Slotů bylo vypočítáno na základě množství „universe serverů“ u nihž programátoři věřili, že budou schopni spolehlivě obsloužit daný počet lidí při vypuštění modulu. S tím jak se zvyšoval objem peněž, které jste nám dali, jsme byli schopni se rozšiřovat a zvýšit i počet serverů a tím pádem i přidat další alfa sloty k těm původním ( v jednom z dřívějších stretch goalů najdete i zvýšení alfa slotů v závisloti na výši financí ).

Potřebuji Alfa Slot na hraní DFM ( Dogfighting modul ) ?

Každý účet s alfa slotem bude oprávněný hrát DFM. Pokud váš balíček neobsahuje loď dostupnou v v první verzi DFM, budete moci hrát se „zapůjčenou“ lodí. Pozdější podporovatelé, kteří nemají u svého účtu Alfa Slot budou mít možnost si zakoupit přístup do DFM aby mohli hrát také !

Mohu hrát bez Alfa Slotu ?

Hráči, kteří se připojí ke Star Citizen poté co nebudou k dispozici alfa sloty, budou mít možnost si zakoupit přístup do jednotlivých alfa modulů za cenu 5$ za každý modul, díky těmto penězům budeme moci pokrýt navýšené požadavka na propustnost serverů. ( Pro postupně uvolňované moduly, jako je např. blížící se DFM nebou tyto placené přístupy k dispozici dokud nebudou pozice na serverech přiděleny všem existujícím podporovatelům ) Uvědomte si, že budete potřebovat samostatný přístup pro každý budoucí modul.

Proč nepotřebuji Alfa Slot pro Hangar Modul ?

Protože Hangar Modul neobsahuje online multiplayer, považovali jsme za správné dát tento modul k dispozici všem podporovatelům bez ohledu na Alfa Sloty.

Přidáte ještě někdy další Alfa Sloty ?

Ne. Jakmile se vyčerpá aktuální počet, již nebou nikdy přidány další Alfa Sloty. Jdeme vpřed, hráči, kteří si nestihnou pořídit volný Alfa Slot budou moci testovat moduly zakoupením přístupu pro modul ( což pokryje náklady na dodatečné vybavení ) k svým balíčkům s loděmi.

Co jsou Beta Sloty ?

Beta Sloty umožní vstup do budoucího beta testování persistentního vesmíru Star Citizen. Vzhledem k tomu, že jeho spuštění je zatím velice daleko, nerozhodli jsme se ještě jaké bude konečné číslo Beta Slotů, které bude potřebné.

— Aktualizováno 18.4.2014 —

Lze si koupit Alfa přístup ?

Ne. Alfa sloty již nejsou k dispozici.

Mohu předat můj Alfa přístup na jiný účet ?

Ano. Alfa sloty jsou svázány s konkrétním balíčkem. Pokud máte balíček s přístupem na svém účtu, můžete jej darovat kterémukoliv jinému účtu.

Pokud rozložím ( vrátím ) loď s balíčkem, zůstane mi Alfa přístup ?

Ne. Alfa slot vám zůstane tak dlouho dokud budete mít balíček obsahující alfa slot na svém účtu. Pokud „zrecyklujete“ tento balíček, tak o alfa přístup přijdete. Systém vás nyní bude varovat pokud se pokusíte „recyklovat“ váš poslední balíček s alfa slotem.

Kde mohu zjistit jestli mám Alfa přístup ?

Můžete si zkontrolovat obsah balíčků když kliknete na sekci „My Hangar“ pod „My RSI“ v pravém horním rohu webu.

Přijdu o můj Alfa přístup když upgraduji loď ?

Přijdete o svůj alfa přístup, pokud „zrecyklujete“ balíček kvůli upgradu. Nepřijdete o alfa přístup pokud si dokoupíte samostatný upgrade lodi.

Bude přístup do Arena Commander ( jež lze dokoupit ) obsahovat i Hangar Modul ?

Momentálně budou stále všechny balíčky obsahovat Hangar Modul. Přístup do Hangar modulu možná bude omezen v budoucnu jak bude docházet k přechodu na online prostředí kde bude propojeno více modulů.

 1. Autor: hadas | Přidáno: 9.4.2014, 14:13

  tak nejak nechapu jak to nekdo nemohl pochopit 😀

  • Autor: Net | Přidáno: 9.4.2014, 15:45

   Tohle se více méně vědělo, škoda, že chybí definitivní odpověď na další dvě časté otázky.
   1. Co se stane s alfa slotem, když už nebudou a člověk vymění pledge za kredity a koupí jinou.
   2. Když má člověk více než jeden balíček s přístupem do alfy, co když jeden daruje po limitu.

   Pokud bude alfa slot vázaný na balíček i v budoucnu, bude nemožné vyměnit Freelancera za Constellation. A pokud bude vázaný na účet, je třeba poslat gifty dokud existují alfa sloty.

 2. Autor: Animac | Přidáno: 17.4.2014, 07:15

  ja som to uuuplne nepochopis. Docela sa mi to pola videii lubi tak ze by som to aj kupil ale ked citam taketo keci tak ma nejak prechadza chut…. potrebujem toto ku hraniu online alebo ne.

  • Autor: Jerry | Přidáno: 17.4.2014, 08:55

   1) nepotřebuješ tohle ke hraní online – potřebuješ to pouze pokud chceš zkusit hrát hru v době nedokončeného vývoje – Alfa verze – první částečně použitelná verze hry se spoustou problémů, nestability a omezených možností neboť mnoho věcí nefunguje a ještě více jich ani není doděláno – více méně jde o možnost být testerem hry – na druhou stranu získáš tím jisté zkušenosti se systémem hry, ovládání apd, což se ti samozřejmě bude v době vydání hodit – budeš už umět to co se budou ostatní teprve učit 🙂
   2) nemusíš teď kupovat nic a můžeš si počkat až to bude hotové a koupit potom – tím, že koupíš nějaký balík s lodí teď tak přispíváš na vývoj hry a z toho plynou jisté „výhody“ – byly to právě např. alfa přístupy, nyní již jsou k dispozici jen beta přístupy – další vývojová fáze hry – tam už by to mělo být s hratelností a stabilitou někde úplně jinde, ale bude to zase za delší dobu – logicky a taky podle toho jak brzo kdo přispěl se ho týkají další výhody vázané na některé stretch goaly ….

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum