Aplha 2.2 – Live

Autor: walltar | Přidáno: 4.3.2016 Kategorie Novinky

Po testování na PTU byl vypuštěn další patch alpha verze Star Citizena. K celé řadě bug fixů a balancování v něm najdete také létatelný Sabre, Xi’An Scout v hangáru, první iteraci komponent systému pro chladiče, nový PK systém, vylepšený party systém a nové EVA.

Patch notes: zdeSystém reputace/nepřátelství

 

Nový systém zavádí koncept monitorovaného vesmíru, což jsou oblasti vesmíru, které jsou aktivně monitorovány pomocí komunikačních družic (Comm Array), a kolem Cry-Astro a Port Olisar. Monitorování vesmíru jde deaktivovat, pokud vypnete komunikační družici. To vám dovolí provádět kriminální činnost bez zhoršení vašeho kriminal statusu. Vypnutí komunikační družice je ale nelegální a udělá to z vás automaticky lvl1 zločince.

Další nelegální činností je ničení prázdných lodí, kolidování s přistávající lodí (v monitorovaném vesmíru), a také z vás udělají lvl1 zločince. Závažnější zločiny, což zahrnuje zabíjení hráčů a ničení lodí s posádkou (opět, platí jen pro monitorovaný vesmír) zvýší hráčův status zločince. Každý level přidá 30 sec. k vašemu respawn timeru. Pokud chcete snížit váš kriminal level, 10 minut bez spáchání zločinu sníží vás level o 1, další možností je hack konzole v Post Kareah, který trvá minutu a opět vám sníží level o 1.

Když je detekován lvl5 zločinec, tak všichni hráči na serveru dostanou misi na jeho zabití. Hráč, kterému se to podaří, obdrží odměnu. Lvl 5 zločinec je po smrti odpojen ze serveru a musí se znova nalogovat. NPC piráti a obranné složky rozpoznají zločince od normálních pilotů a budou jim pomáhat, nebo na ně útočit. Piráti se spawnují u vypnuté komunikační družice a obranné složky u zapnutých.Sabre Fligt Ready, Xi’An Scout hangar ready.

 

Pokud se zajímáte o vesmírné stíhače, tak ve 2.2 si můžete dopřát Aegis Sabre, který je nyní dostupný pro let ve vesmíru a nebo Xi’an Scout který je v hangáru.

Oba jsou v prodeji na týden a koupit si je můžete Sabre zde a Scout zde.Fyzikální EVA

 

Ve velké řadě her jsou kolize řešeny pomocí meshe tvarovaného jako kapsle, který je kolem vaší postavy. Narazíte do stěny a vaše postava se zastaví, protože vaše kapsle koliduje se stěnou.

Ve Star Citzenu je kolizní mesh detailní a má podobný tvar jako postava, což dovoluje použít rag-doll technologii pro kolize s jinými objekty. Pokud má vaše postava nataženou ruku, tak ruka narazí do zdi a zachová se realisticky. Fyzikální EVA také dovoluje animacím reagovat na to co se děje kolem.

Dobrým příkladem je přechod z nulové gravitace do 1G nohama napřed. Nohy postavy zasáhnou povrch jako první a kolena se přiblíží k hrudníku, protože reagují na náraz.

Celkový výsledek je organičtější a dynamičtější zážitek pro diváka a CIG má lepší možnost využít EVA jako aktivní prvek gameplaye.Chladiče

 

Cooler_JSpan_Light_PL1 Cooler_Wen_Cassel_Light_PL1

Pokud SC sledujete, tak jistě víte, že designéři pracují na kompletní předělávce systému komponentů. S alphou 2.2 je první z těchto komponentů hotový. Chladiče! Chladiče jsou používány k rozptýlení tepla, které generují jiné systémy, v současnosti jsou to primárně zbraně.

Všechny lodě obsahují základní chladič a do hry také byly přidány dvě specializované jednotky.

Wen/Cassel Endo Cooler

J-Span Cryo-Star Cooler

Pokud jste přispěli na hru před 56 milióny, tak dostanete J-Span Cryo Star, jako součást odměny. Tyto chladiče jsou namontovat na venger, Aurora, Mustang, 300 Series, Hornet, Gladiator, Gladius, M50 a P-52 Merlin.

 


Štíty deaktivovány (dočasně)

 

Další důležitou změnou, která je spíše „pod kapotou“ je příprava na vydání nových štítů. Jako příprava na vypuštění štítů, současné štítové generátory budou na lodích uzamčeny a tím pádem štíty zakoupené na VD nepůjdou použít.

Jakmile bude nový systém štítů vypuštěn, hráči, kteří vlastní některý z AD štítů dostanou nový Seal Corp WEB Shield jako náhradu. Počet nových štítů bude podle velikosti toho starého, takže pokud máte Size 3 INK-MARK 304-ID tak dostanete 3x Seal Corp WEB Shield.

Nové štíty budou distribuovány, jakmile budou nové štíty funkční.

 


Bug reporty

 

Pokud objevíte bug, nebojte se využít Issue Council můžete tak týmu pomoci najít a opravit bugy a zlepšit tak hru pro všechny ostatní.

  1. Autor: Erazer | Přidáno: 4.3.2016, 12:48

    Dík moc za info 😉

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum