Concept Sale – Vanduul Blade

Autor: walltar | Přidáno: 19.3.2016 Kategorie Novinky

Pokud máte zájem o exotičtější stíhač a nevadí vám za něj připlatit, tak CIG pustilo do prodeje lehký Vanduulský stíhač Blade. Blade je jeden z nejstarších vanduulských designů, a tento model je replika od společnosti Esperia. Dostupný bude až do pondělka 28. za cenu $250USD ($302USD s DPH).

Loď si můžete koupit zde


Light_Fighter_Blade_Materials_01


Vanduul Blade je lehký stíhač, který se zaměřuje na manévrovatelnost a rychlost, namísto na štíty a zbraně. Jedná se tak o obdobu lidského Gladia.

Vanduul Blade je jeden z prvních letounů, které lidstvo potkalo při kontaktech s Vanduuly, jedná se také o jeden z nejběžnějších Vanduulských stíhačů. Tyto lehké stíhače se podílely už na prvních nájezdech na lidské kolonie v Orionu. Ačkoliv byl design za léta upraven, zachoval si velmi podobnou siluetu s vylepšenými kontrolními plochami a modernějšími zbraněmi. Za více než dvě století potyček byly zničeny desetitisíce těchto lodí.

Blueprint

Ačkoliv Scythe a jeho varianty se staly opravdu ikonickými Vanduulskými letouny, tak Blade zůstává velmi důležitou částí Vanduulských flotil. Nejvýraznější featurou tohoto designu je variabilní rozpětí křídel, loď má tak na výběr mezi kompaktnějším cestovním módem a bojovým módem. V cestovním módu loď postrádá dost ze své bojové schopnosti, ale vynahradí to manévrovatelností a rychlostí, v bojovém módu může pilot využívat třech zbraní a dvou raketových pylonů.

Blade2

Posledních pár desítek let byly repliky, vyrobené v továrnách Esperia, používány jako součást aggressor letek UEE. Tyto letouny produkované ve velkých počtech byly použity pro trénink generací pilotů pro boj s Vanduuly. Dnes, Esperia vyrábí letouny Scythe a Glaive a většina lehkých stíhačů Blade byla vrácena výrobci pro uložení a rozebrání. Po nedávných útocích na Uriel, je množství z těchto letounů vybavováno pro obranu hraničních systémů.

Blade3

Loď si můžete koupit zde

Více informací v originálním článku na RSI.

 

 1. Autor: Lopez | Přidáno: 19.3.2016, 20:28

  Nedokážu si představit argumenty, které by ospravedlnily cenu $302 za lehký stíhač. Exotičnost není dostatečným argumentem. Přesto jsem si koupil $0 ship upgrade, pro případ, že v budoucnu změním názor.. 🙂 Loď je to nádherná..

 2. Autor: Ma00rek | Přidáno: 20.3.2016, 07:45

  Naopak, já myslím, že právě exotičnost je dobrý důvodů pro vysokou cenu. Spíš nerozumím tomu, že podle lore má být ORIGIN příplatkem za exkluzivitu a přitom je 300i jednou z nejlevnějších lodí a to i ve své třídě. Mě se hodně líbil Scythe kvůli asymetrii, ty další vaandulské stíhače už mi přijdou tak nějak prvoplánově líbivé….

  • Autor: Aristarch | Přidáno: 20.3.2016, 11:29

   …mám podobný názor. Tento stíhač v hrubom dizajne nevyzerá veľmi inak, ako stíhačky, ktoré sa nám preháňajú v súčasnosti nad hlavami. Od úplne inej civilizácie očakávam aj inú kultúru, hodnoty a hlavne rozdiely v estetickom cítení a iným smerom sa uberajúcu kultúru a umenie. Veď sa stačí pozrieť len do histórie zeme, porovnať kultúru Číny, Egypta, Persie a Grécka. Keď vidíte tú rozmanitosť, tak by som skôr uveril tomu, že je mimozemšťan číňan a nie Vanduul. 😀

   • Autor: skl | Přidáno: 20.3.2016, 22:05

    cinska stihacka bude vzdy vypadat podobne jako americka nebo ruska, pokud se budeme bavit o stejne technicke urovni, protoze fyzika a biologie…pokud jsou Vandulove podobni lidem a ziji v podobnem prostred, tak jejich stroje budou podobne.

  • Autor: Lopez | Přidáno: 20.3.2016, 13:44

   Tak jde o to jaký příplatek za exotičnost akceptovat. Já bych ještě bral 50% ale 200% (oproti Gladiusu) je pro mne příliš. Nicméně to je osobní rozhodnutí každého a vysoká cena je asi jediným způsobem jak zachovat exkluzivitu.

   S ostatním souhlasím, Scythe je mnohem působivější než Glaive. A i celkový posun k symetričnosti mi vadí, viz. změny u Orionu a Heraldu.

 3. Autor: Ondrak | Přidáno: 20.3.2016, 18:32

  cau jak si mohu koupit apgrade za 0 dik za odpoved

 4. Autor: Greedy | Přidáno: 20.3.2016, 20:37

  Ahoj, pôjdeš do ship upgrade, zadáš z akej lode rovnakej hodnoty, najlepšie ktorá sa normálne predáva (napr. Redeemer) a na ktorú loď, zadáš Glaive. Rozdiel v cene je 0, takže kúpiš tento upgrade za 0 a budeš ho mať v hangári. Ak sa v budúcnosti rozhodneš lietať s Glaive, zaobstaráš si Redeemera a urobíš upgrade.

 5. Autor: Ondrak | Přidáno: 20.3.2016, 21:08

  moc dik

 6. Autor: cabalsvk | Přidáno: 20.3.2016, 22:26

  Klingon Bird of Prey 🙂

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum