Crowdfunding – hudba z Wing Commandera

Autor: Net | Přidáno: 15.5.2014 Kategorie Novinky

Autor hudby z Wing Commandera se ji rozhodl vydat v orchestrální podobě a pro nahrávání si vybral Prahu. Chcete vědět víc?


George Oldziey, který kromě hudby pro pozdější díly Wing Commandera (III, IV a Prophecy) dělal hudbu i pro jiné hry, a také získal zkušenosti s tvorbou hudby pro orchestra s filmy jako Spy Kids 2, Tenkrát v Mexiku, Kill Bill (2. díl) či Sin City, spustil před nedávnem kampaň na Kickstarteru za účelem vydat hudbu z Wing Commandeta ve vyšší kvalitě a alespoň částečně s živým orchestrem. Vybral lehce přes 42 tisíc dolarů z požadované částky 35 tisíc dolarů potřebných ke spuštění projektu.

Ukázalo se, že to bude stačit na třicet minut hudby nahrané s orchestrem a chorálem oproti původně plánovaným devíti minutám. Dalších 15 minut by mělo být nahráno v MIDI. Aby bylo všech 45 minut v orchestrální podobě, tak by bylo potřeba ještě dalších 14 tisíc dolarů. Proto byla spuštěna dodatečná kampaň na FundRazru – pro zajištění potřebných financí nebo alespoň prodloužení času hudby nahrané s živým orchestrem a zatím se vybraly necelé dva tisíce dolarů. Do konce této kampaně zbývá ještě šest dní (kampaň končí příští čtvrtek 22. května v 8:59 SELČ). Dovolil bych si upozornit na jednu důležitou odlišnost od KickStarteru. Na FundRazeru si tvůrce kampaně ponechává peníze i při nedosažení cílové částky, takže má smysl přispět, i když se cílová částka nevybere. Výhodou oproti KickStarteru je možnost přispívat pomocí PayPalu.

Nicméně nejde jen o hudbu z Wing Commandera. Nahrávání se totiž uskuteční přímo v Praze, v Dvořákově síni v Rudolfinu, a nahrávání provede Česká filharmonie. Nejedná se o stejný orchestr, který bude dělat hudbu pro Star Citizen, tím je Capellen, ale má za sebou také řadu úspěšných projektů a je známý ve světě. Nahrávání je předběžně naplánováno koncem října letošního roku.

Více o projektu se můžete dozvědět v následujícím videu (anglicky). Také uslyšíte něco z hudby, která by se měla dočkat orchestrálního zpracování.

A na závěr ještě jednou odkaz na probíhající kampaň na FundRazru, pokud byste se rozhodli přispět.

PS: Pokud si objednáte CD, tak doporučuji připlatit si 10 dolarů za poštovné (pokud tedy nejste ze Spojených států), tohle pravidlo platilo na KickStarteru a nevím, zda se změnilo, ale myslím, že ne.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum