David Ladyman – Rozhovor

Autor: Gerlak | Přidáno: 4.10.2013 Kategorie Média| Novinky

Gerlak pro vás dnes přeložil krátký rozhovor s Davidem Ladymanem, autorem měsíčníku pro Subscribery.Dnes bychom vám rádi představili Davida Ladymana, člověka zodpovědného za vydávání magazínu Jump Point . Je také autorem manuálů o lodích a dalších publikací, které uvidíte v budoucnu. David byl dnes hostem ve Wingman’s Hangáru, který se vysílá každý pátek v 18:00 hodin.


Jak jsi se dostal k herní branži?Ladyman

David_Ladyman_HeadshotPostupně, jako slepý k houslím. S Marthou jsme se vzali a přestěhovali do Austinu v roce 1977, kde jsem vystudoval univerzitu UT Austin (Lingvistiku). Byl jsem požádán společností Metagaming, abych pro ně zkoušel stolní hry v místním herním centru. (Rivets? One World?) Tímto jsem začal zkoušet více her, hlavně ty které projektoval Steve Jackson pro Metagaming. Poté co Steve odešel a vytvořil vlastní společnost (SJG), začal jsem pro něho testovat – Iluminati, Car Wars a další (stále se jedná o stolní hry)

Mezitím jsem začal pomáhat s herními konferencemi (začátek 80. let), včetně tří, které jsem vedl v Austinu (Texcons) a jedné  zvané Origins (toho času národní turnaj). Moje turnaje obsahovaly Dungeons & Dragons a interaktivní shromáždění. Byla to hra, které jsme říkali Hexworld. Kdy až 100 hráčů běhalo sem a tam mezi osmi pány jeskyně… předchůdce počítačových a MMO her,dávno předtím než jsme měli počítače…

Během asi pěti let jsem pracoval s SJG jako vedoucí pracovník, těchto pět let vyvrcholilo v pozici systémového guru pro obě hry – GURPS a Car Wars. Vlastně, jsem si ve skutečnosti oblíbil editovat Jump Point, je to jako první čísla magazínů Autoduel Quarterly a Car Wars, ale zasazená do budoucího herního světa. Chvíli jsem spolupracoval s SJG a s tvůrci jako jsou Warren Spector, Steve Beeman, Jeff George, Denis Loubet a ostatní na které si teď nevzpomenu – a všechny, kteří pracovali ve firmě Origin.

Když jsem odešel z SJG, strávil jsem několik let na volné noze, kdy jsem pracoval pro FASA (jednoduché hry a scénáře Battletech, Renegade Legion, trochu Shadowrun) a TSR (AD&D scénáře). Mezitím mi Warren řekl, že v jeho nové společnosti budou velmi brzy potřebovat hlavního editora, a jakmile se tato pozice v Origin vytvořila, souhlasil jsem. Bohudík Fred Schmidt věřil všemu, co jsme mu s Warrenem řekli, a v roce 1991 mě zaměstnal.

Na kterých projektech jsi pracoval? Spolupracoval jsi s Chrisem Robertsem předtím?

Projekty… Přišel jsem do firmy Origin několik měsíců po vydání her Ultima VI a Wing Commander I. Mé jméno najdete u pozice editora v každé hře, která byla vydaná, než jsem  v roce 1997 odešel. To zahrnuje Wing Commander II-V (Prophecy), Ultima VII-IX (jako externí pracovník), všechny ty Speech Packs, Secret Missions a ostatní addony, všechny různorodé konzolové tituly, Strike Commander, WC Armada atd.

… takže ano, spolupracoval jsem s Chrisem i předtím.

Co děláš pro Cloud Imperium?

Dávám dohromady měsíčník Jump Point pro předplatitele,a také brožury pro každou novou loď. Když říkám „dávám dohromady“, myslím tím, že všichni ostatní mi dodávají spoustu dobrého materiálu a já to vše zkombinuju do něčeho, co se může vydat. Jsem také odpovědný za organizování a hledání externích autorů pro Spectrum Dispatch a Jump Point. A edituju všechen ten text, co se mi objeví na stole.

Na co se nejvíc těšíš ve Star Citizen/Squadron 42?

Nejsem vůbec dobrý v bojových situacích, proto se nejvíce zajímám o sociální interakci a příběh, která je ve hře. Určitě mě ve hře potkáte, ale nebudu stát v čele žádného útoku nebo jiných významných akcí.

Co momentálně hraješ?

Když mám čas, tak hraju to, co moji dva synové. Což znamená Rift s Jessem a Civilization s Willem. Také několik stolních her, včetně 7 Wonders, Ticket to Ride a Through the Ages.


 

Přeložil: Gerlak

Článek je překladem Meet David Ladyman

 1. Autor: Gerlak | Přidáno: 4.10.2013, 20:27

  Jak jsem již psal na forum, je to můj první překlad takového rozsahu a i po několika přečtení jsem objevil pár gramatických nedokonalostí. 🙁

  • Autor: CroosaidR | Přidáno: 4.10.2013, 23:20

   Gratuluju k prvnímu článku.Malinko jsem to po tobě poopravil,jinak dobrá práce,těším se na další čtení 🙂

 2. Autor: Raven | Přidáno: 7.10.2013, 07:37

  Good Job.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum