Dopis k 50 a 51 milionům

Autor: walltar | Přidáno: 20.8.2014 Kategorie Novinky

Constellation se ukázala jako správná volba a jen za první dva dny zvedla counter o milion dolarů a pomohla nám k překonání dokonce dvou strech goalů. Chris se konečně dostal k napsání dopisu a tak si ho teď všichni můžeme přečíst.


Phoenix_BeautyShotZdravím občané, minulý týden byl pro Star Citizen úžasný. Ohlasy komunity a novinářů na naši akci v Kolíně byly úžasné. To že se k nám připojili tisíce nových backerů a že jsme pokořili dva stretch goaly ukazuje, že komunita je tak nadšená jako my tím co jsme ukázali. Jsem naplněn energií po tom, co jsem se setkal s tolika našimi backery. Strávení času s našimi backery, podepisování plakátů a povídání si o Star Citizenu do tří do rána je něco co bych si nenechal ujít.

Taurus_StoreFrontCíl za ukázkami na Gamescomu bylo ukázat světu, že se Star Citizen rozšíří za dogfighting. Od ukázání variant Constellation s nebojovými rolemi, k ukázce co-op lodního gameplaye, až k nahlédnutí na naše plány k integraci FPS boje vedle našeho vesmírného boje… Star Citizen bude víc, než jakýkoliv vesmírný simulátor před ním. Na celou akci z Gamescomu se můžete podívat zde.

Constellation má v mém srdci speciální místo. Jak mnozí jistě vědí, je to loď se kterou chci nejvíce létat, protože věřím, že reprezentuje typ hraní, který jsme dříve neviděli. Vy a vaše posádka proti galaxii, je fantazie kterou jsme všichni měli, a je to něco co jsem nebyl schopný realizovat ve Wing Commanderu. To je důvod proč tým pracoval tak tvrdě, aby dokončil multi-crew demo, které jste viděli v pátek… Chci, aby komunita viděla pestřejší gameplay, který jsem měl v hlavě už tolik měsíců.

Aquila_StoreFrontConstellation byla taky první loď, kterou jsme odhalili komunitě (Hornet, Scythe a Bengal byli hotové, už když jsem oznámil hru). Byla vytvořena jedním z předních koncept artistů ve filmové branži, a dlouho představuje potenciál Star Citizena. Podívejte se na originální brožuru z dob dávno minulých, ušli jsme dlouhou cestu! Vylepšení vzhledu a vytvoření variant byla pro tým práce z lásky.

Na 50 milionech jsme pokořili mimozemské jazyky, což znamená, že vyčleníme peníze na najmutí profesionálních lingvistů, kteří vytvoří řeči pro tři největší mimozemské rasy. Tady je popis:

– Mimozemské jazyky: Mluvíte Banu? Budeme pracovat s opravdovými lingvisty, abychom vytvořili distinktivní mimozemské jazyky pro tři největší rasy Star Citizena, pro Vanduuly, Xi’An a Banu. Žádné univerzální překladače, žádné upravené zvířecí zvuky: Mimozemšťani Star Citizena budou mluvit vlastním jazykem!

Andromedia_StoreFrontTento projekt povede David Ladyman a vy můžete čekat, že od něj uslyšíte progress reporty.

Taky bych rád vzdal úctu našemu 50 milionovému člověku. Wulf Knightovi. Wulf není žádným cizincem pro ty, kteří sledují vývoj Star Citizena. Byl stálým přítelem vývojového týmu a komunity, a já jsme poctěn, že můžu odhalit, že to byl jeho nákup Cosntellation super packu, který nás posunul za 50 milionů. Jako malou odměnu za jeho služby a jeho symbolický status bych mu chtěl osobně věnovat Vanduulskou Scythe která mu ve sbírce chybí.

Nepřekonali jsme ale jen 50 milionů! Překonali jsme taky 51 milionů! Tento goal byl vybrán podle hlasování backerů, bylo to poprvé, kdy jsme je nechali rozhodnout o produkčních prioritách. Občané nám dali celkem drtivě vědět, že chtějí, aby se web tým zaměřil na vytvoření interaktivní mapy univerza, jako jejich další projekt.

Phoenix_BeautyShotČekejte další detaily v následujících dnech, ale plánujeme, že tohle bude začátek naší interaktivní galaktapedie a taky to chceme spojit s přechodem k novým hangárům. Možná že už je čas aby si naši backeři zvolili, kde v galaxii chtějí začít hrát.

Teď bych chtěl odhalit naše další dva stretch goaly! První pro 52 milionů. Je to malá odměna pro všechny, kteří nám pomohli se dostat do tohoto bodu: Jetpack! Technicky je to MMU (Manned Maneuvering Unit), která vám dovolí se zapojit do boje v beztíži, jakmile spustíme tuto část modulu. Přidáme ji na accounty všech, kteří přispěli na vývoj až do tohoto bodu. Takže budete připravení, jak se ke konci roku spustí FPS modul.

– BB-12: je nová MMU od Azure Sky Aero. Ať už provozujete precizní těžební operace, nebo delikátní záchranné práci, BB-12 umožňuje EVA provoz až po 6 nepřerušených hodin. Tento nový model obsahuje 24 precizních trysek a dvě přepracované bezpečnostní nádrže na dusíkový hnací plyn, které mohou být vyměněny za provozu, nebo doplněny v lodi. S BB-12 si Azure Sky opět zajistil místo předního poskytovatele EVA technologií.

Na 53 milionech bychom se chtěli podívat směrem k vydání Star Citizena. Jednou z věcí, kterou teď děláme je, že pracujeme na tom, jak budou vypadat herní systémy po vydání: Rozhodujeme jak odradit lidi od špatného chování a zároveň jim dopřát co nejvíce zábavy a volnosti. S čím bychom chtěli experimentovat při launch je Spolek Nezávislých Arbitrů (IAG – Independent Arbitrator’s Guild) zaměstnancem obsazená pozice pro řešení některých problémů mezi hráči bez toho abychom opustili svět SC. Stretch goal zajistí vyčlenění peněz na tuto pozici v Cloud Imperiu! Tady je stretch goal:

– Spolek Nezávislých Arbitrů: Byli jste poškozeni svým nadřízeným? Sledoval člen organizace, který byl pověřen sledováním vašich peněz, hlavně to jak tečou do jeho kapes? Myslíte si, že nemáte žádné odvolání? Mýlíte se! Plně licencovaný a oprávněný pro práci v UEE i mimo něj, Spolek Nezávislých Arbitrů dovoluje občanům (a civilistům, nediskriminujeme!) podat stížnost proti (nebo uvnitř) soukromé organizace. Petice u zástupce IAG znamená, že je váš hlas bude slyšet a náprava bude provedena. Je vaše podnikání méně, než legitimní? IAG je tu od toho aby se zabývalo jen věcmi, u kterých to chcete. Diskrétnost zaručena.

Chtěl bych skončit provedením ještě jedné změny: Plánujeme předělání hlavní stránky RSI, abychom ji udělali přátelštější k novým hráčům. Na Gamescomu jsem měl možnost mluvit s mnoha lidmi, kteří slyšeli o Star Citizenu, ale nepodpořili jej. Nebylo to, protože by se jim nelíbilo, co viděli, nebo že by se jim nezamlouval tento typ her… prostě jen nevěděli, kde začít.

Brali jsme jako samozřejmost, že naši existující backeři rozumí projektu velice dobře. Mnoho z vás už je s námi 18 měsíců a tak rozumí povaze lore, které vypouštíme, nebo našemu procesu zahrnování komunity v pre aplha modulech… ale pro hráče, kteří objeví projekt je to ohromující.

Jako část této iniciativy nebude počítadlo financí na první stránce. Pro to existuje několik důvodů, ale největší je že Star Citizen není o tom vydělat miliony dolarů. Ačkoliv je pokračující financování důležité k dokončení Star Citizena na současné úrovni a bez kompromisů, první co nový návštěvník uvidí by mělo být o hře a univerzu, ne o tom kolik peněz jsme vybrali. Backeři dělají více, než jen nakupovaní lodí, jste naše oči a uši, předvádíte projekt ostatním hráčům lépe, než jakákoliv kampaň, vaše nápady pomáhají rozšířit rozsah univerza a bug reporty pomáhají k vytvoření lepší hry. Pokaždé když bojujete v Arena Comamnderu, pomáháte se stát Star Citizenu lepším.

V nadcházejících týdnech plánujeme nahradit počítadlo na hlavní stránce jiným druhem stretch goalů. Počítejte, že uvidíte další stretch goaly za počet aktivních hráčů, množství zničených Vanduulů, nebo počty nahlášených bugů. Informace o crowdfundingu budou na dedikované stránce se zvýšenou fidelitou pro všechny z vás, kteří milují čísla a sledují, jak pokořujeme rekordy.

Na těchto detailech budeme pracovat s produkcí a platformou v příštích týdnech… ale myslím, že to vytvoří lepší základnu pro komunitu, a budete se cítit lépe, že podporujete hru i jinak, než penězi.

Jako vždy, děkuji vám za úžasnou podporu. Jak jsem vzpomněl mnohokrát na Gamescomu tahle komunita je dál, než cokoliv jsem před tím viděl. Vy dovolujete tomuto typu vývoje nejenom pokračovat, ale vzkvétat.

  1. Autor: Gerlak | Přidáno: 20.8.2014, 17:14

    Tak počítadlo vybraných peněz už se neukazuje. Hodně rychlá změna 🙂

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum