Empire Report: Lynch Fever Outbreak

Autor: Raven | Přidáno: 21.2.2015 Kategorie Novinky| Spectrum Dispatch

Zprávy z Impéria: Šíření Lynchovy horečky


EmpireReportLogo

 

Alan Nuevo: Vítejte u Zpráv z Impéria. Dnes se budeme věnovat rozsáhlému omezení pohybu, které bylo uvaleno na celý systém Goss z důvodu rostoucích obav z šíření Lynchovy horečky. Více informací už nám řekne Beck Russum.

Beck Russum: Díky Alane. Je to už víc než rok, kdy se objevili první hlášené případy Lynchovy horečky v systémech Stanton, Nemo a Goss. Z počátku to vypadalo, že přísná karanténa uvalená při posledním šíření byla schopná udržet epidemii pod kontrolou. Bohužel se před pěti dny začaly objevovat nové případy horečky ve městě Lyre (planeta Cassel, systém Goss). Šíření bylo velmi rychlé a také v tuto chvíli jsou hlášeny nové případy horečky: 102 lidí ve čtrnácti městech a jen za poslední den 18 nových případů.

TDD (Trade & Development Division) rychle zadrželo všechny lodě opouštějící planetu a nová omezení vydaná právě dnes omezila veškerou dopravu v systému na minimum. Garret Waldon, viceprezident TDD, vydal před hodinou prohlášení, že i přes trvající blokádu a karanténu se zdravotnické i jiné zásoby bez problému dostanou do potřebných lokací. Námořnictvo bude spolupracovat s TDD k posílení této blokády.

První zprávy spojují šíření nemoci s příletem transportní lodi Starliner třídy Genesis, která dorazila ve čtvrtek. Pokud je to pravda, nákaza pravděpodobně nemá původ na planetě. Bohužel, díky dlouhé inkubační době, je problém určit čas nákazy a její zdroj. Imperátor dnes vydal prohlášení, že šíření nemoci je vážný problém a měl by se nechat vyšetřit každý, kdo pociťuje některý ze symptomů jako je horečka, nadměrné pocení, žaludeční nebo střevní problémy.

Členové senátu budou tuto problematiku projednávat ještě dnes. Bude to poprvé co bude senát řešit Lynchovu horečku. Vládní činitelé uvádějí, že tyto případy by se měly brát velmi vážně a chtějí zvýšit rozpočet a financování pro boj s touto smrtelnou nemocí.

Včera v noci, guvernérka planety Cassel Shandra Pesco, vyvolala debatu kvůli svým námitkám ohledně omezení pohybu. Navrhla, aby turisté a jiní návštěvníci mohli opustit planetu, v případě, že by prošli důkladným vyšetřením. Později své prohlášení upravila s tím, že by omezení samozřejmě měla přetrvat, pokud to zachrání lidské životy.

Terra začala zavádět své vlastní opatření proti všem, kteří byli v uplynulém týdnu v systému Goss. Bylo otevřeno provizorní centrum, kde budou lidé monitorováni po 21 dní, což je nejdelší možná inkubační doba, po které se objeví symptomy.

Pro další informace se nyní spojíme s doktorkou Illeanou Byrne, která s námi byla po celou dobu šíření této nemoci. Doktorko?

Dr. Illeana Byrne: Všem, kteří sledují Zprávy z Impéria chci zdůraznit, že je nesmírně důležité nezanedbat žádné známky symptomů. Obzvláště u dětí. Děti jsou extrémně náchylné k nákaze Lynchovou horečkou, stejně jako starší lidé a jedinci se špatně fungujícím imunitním systémem.

Beck Russum: A co když na sobě pozorují nějaké symptomy?

Dr. Illeana Byrne: Může se to příčit zdravému rozumu, ale nejlepší je zůstat doma. Přesun do nemocnice jenom zvyšuje šance nákazy ostatních lidí. Takže nejlépe kontaktujte příslušného zdravotníka a vyčkejte jeho příchodu, aby vás mohl vyšetřit doma.

Beck Russum: Byly zde nějaké obavy ohledně těchto extrémních zákazů cestování, že blokáda celého systému je až příliš. Jsou názory, že tato omezení jsou spíš ke škodě než k užitku. Mnoho rodin je kvůli nim rozdělených. Myslíte si, že jsou tato přísná opatření na místě?

Dr. Illeana Byrne: Když mluvím s Občany, s rodiči, s kýmkoliv, vysvětluji jim, že jako lékařka vím, že tato opatření jsou nesmírně důležitá. Stále máme naději, že tato epidemie bude udržena pod kontrolou, ale pokud lidé nebudou dodržovat tato opatření, nemoc se bude dále šířit. Víme jak tuto situaci zvládnout, ale musíme spolupracovat.

Beck Russum: Děkuji za Váš čas doktorko. Zůstaňte s námi. Zprávy z Impéria Vám budou dodávat aktuální informace. Alane?

Alan Nuevo: Lynchova horečka. Nic, co byste si chtěli donést domů. Naše myšlenky budou dnes patřit všem v systému Goss.

Další zprávy: Úvodní ceremonie Sataballu je za rohem a Agria Mumbo pro nás má nejnovější tipy na to, jak připravit domácí párty, abyste si mohli začínající sezónu řádně užít…

  1. Autor: cabalsvk | Přidáno: 23.2.2015, 14:47

    Super článok, rád si čítam príbehovky čo dlhodobo navnadia a zapoja hráča pred samotným vydaním 🙂

  2. Autor: Samuelkyn | Přidáno: 24.2.2015, 17:20

    Díky za článek i za překlad,super čtení.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum