Galaktická příručka: Pyro

Autor: walltar | Přidáno: 8.5.2014 Kategorie Novinky

V dnešním článku se podíváme na systém, který hostí jeden z levelů Arena commandera a možná také stanici na které bude probíhat boj v FPS modulu. Rozcestníky a odkazy ještě pořád nejsou plně funkční, tak článek najdete přímo zde. Pro informace o ostaních místech tak zatím doporučím Star Citizen wiki.


Pyro

Pokud je Spider tváří pirátství v galaxii, tak Pyro je jeho bijícím srdcem. Jinak pustý systém bez života, ochromený prodlouženou fází Novy, Pyro je především domovem sdíleného pirátského outpostu RuinStation. Podobně jako Spider, Pyro je případem pirátů zaplňujících (a expandujících) volné místo, které zbylo po opuštění systému civilizovanými developery; na rozdíl od Spideru, stanice v Pyru se neuspořádala do řádného systému černého trhu, obdoby trhu, který je založen pro řádné obchodníky na standardních světech. Zde, různé frakce stále bojují o nadvládu nad stanicí a okolním děním.
 

Pozadí a Objevení

 
Jakákoliv vyhlídka na vyvinutý život v systému Pyro skončila před několika miliony let, když se z hvězdy v systému stala nova. Astrobiologové, kteří zkoumali pozůstatky planet v teoretické zelené zóně nenašli mnoho důkazů, že by vyšší životní formy byli vůbec možné. Nic jiného, než řasy, nebo fosilie nebyly objeveny. Systém se sestává s šesti zničených planet obíhajících kolem jasné, ale umírající hvězdy. Nebýt přeskokových bodů vedoucích ze dvou obydlených soustav, systém by asi nikdy nebyl obydlen.

Systém byl údajně objeven v roce 2401 tankerem Roustabout pod pozemskou vlajkou, letícím přes Taranis, na bezpečné trase alternativní ke Kellar’s Runu. Hlídkový důstojník lodě zaznamenal gravitační anomálii 30 tisíc kilometrů od levoboku a nechal to tak. Po 44 letech, korporátní vlastník transportu, při hledání nových těžebních lokalit, vyslal průzkumníka do regionu a formálně zmapoval Pyro a jeho okolí. Tento průzkum jednoduše poznamenal celkový zmatek systému, obtížné nalezení jakýchkoliv přepravitelných surovin a nepravděpodobnost teraformování čehokoliv v systému.

Kromě vývoje jakožto centrum organizovaného pirátství je Pyro známo taky protože sloužilo jako pozadí pro jednu z prvních úrovní původního Arena Commandera. Ledově modrá nova a zamrzlý povrch planet, které pomalu spějí k zániku, se zdál být ideální lokací pro designéry Arena Commandera, aby ukázali jak zajímavý 3D vesmírný boj může být.
 

Pyro I

 
Pyro I je spálená černá skála, která se pomalu rozkládá. O Pyro I je jen málo zájmu; prostor kolem planety je těžko navigovatelný, bez těch nejlepších štítů a na povrchu nebyli nalezeny žádné významné ložiska surovin, takže přistání zde nestojí za to.
 

Pyro II

 
Pyro II je planeta bez jádra, která bude taky časem pohlcena hvězdou. Během objevení systému byl Pyro II planetou na kterou se zaměřil průzkum, protože zdánlivě obsahovala velké uložiště kadmia, titanu a gravitací vytvořených drahokamů. Menší „kovová horečka“ vyčerpala tyhle ložiska během 5 let a pro všechny praktické účely se svět stal prázdnou slupkou.
 

Pyro III

 
Třetí planeta systému je jediná, u které se věří, že mohla před novou, existovat v zelené zóně, zde byly objeveny drobné řasovité fosilie. Z tohoto důvodu se zde, v průběhu počátečního průzkumu, zaměřili neziskové výzkumné snahy. Nova udělala z Pyro III do značné míry magmatický svět, což dost ztížilo podmínky výzkumníků. S jen málem k objevení se výzkumná komunita rychle unavila a stáhla se ze systému. Pyro III je technicky uveden jako kandidát pro teraformování, i když zkrocení magmatického světa by bylo extrémně obtížné a nikdo se o tento projekt nikdy nezajímal.
 

Pyro IV & V

 
Kombinace Pyro IV, skalnaté protoplanety ne nepodobné Merkuru a Pyro V, masivního žlutozeleného plynného obra, je jednou z nejúžasnějších doposud objevených hvězdných krajin. Dnes je z nich jedna entita, Pyro IV a V jsou výsledkem masivního meteorického zásahu, který pozměnil dráhu první, takže se střetla s druhou. Pyro V vypadá, jako by si podmaňovalo Pyro IV ve zpomaleném filmu, pohled, který budete jen těžko hledat kdekoliv jinde v galaxii. Pyro V je považován za nízko kvalitní tankovací bod, kvůli špatné směsi vodíku v horních vrstvách atmosféry.
 

Pyro VI a Stanice Ruin

 
Nejvzdálenější planeta systému Pyro, tento trpaslík by byl nevšedním, pokud by nebyl domovem Stanice Ruin, kterou obývají pouze stálí obyvatelé systému Pyro. I když rodokmen stanice byl původně nejasný, ukázalo se, že jde o jednu z teraformačních stanic Gold Horizon, která byla opuštěna, když se ukázalo, že zde, nebo v blízkých systémech není nic k teraformování.

Jakmile původní obyvatelé opustili prefabrikovanou stanici, Pyro se rychle stalo místem pro obchody na černém trhu. Potom už bylo jen otázkou času, než následovalo stejnou dráhu jako Spider, s unikátní pirátskou konstrukcí a rozvojem unikátní subkultury. Avšak tam, kde se kultura Spideru točí kolem cti mezi zloději, Pyro je založen více na vítězství muže s největší zbraní.

Nemylte se, Stanice Ruin je domovem nestoudných pirátů a nikoho jiného. Není vhodná pro turistiku, pravidelný obchod, či pro zkušené lovce lidí hledající vzrušení. Piráti, kteří dělají posádku stanici, jsou nejlepší z nejlepších, neustále připraveni bodnout někoho do zad kvůli větší porci akce. Xeno Threat je banda, která současnosti kontroluje stanici, ale to se může kdykoliv změnit.

Boj na Stanici Ruin je tak běžný, že majitelé obchodů nainstalovali série pancéřových zbraní, když vypukne boj, místní obchody a zařízení se automaticky uzavřou. Vrcholem spoře osvětlených hal Pyra je Corner Four, sled bývalých výzkumných laboratoří, převedených na drogové továrny a léčebných ústavů, které se na nic neptají. Neutralita, nezbytný staniční bar je pravděpodobně jediným bezpečným místem stanice. Hrdlořezové, kterým se zde říká Cousins, udržují pořádek do té míry, aby jich bylo pořád potřeba k ochraně zaměstnanců a vybavení baru.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum