Galaktická příručka: Stor-All

Autor: walltar | Přidáno: 26.9.2014 Kategorie Novinky

Miguel si pro vás připravil překlad příručky o společnosti Stor-All. Výrobce kontejnerů, takže všichni co se zajímáte o převoz nákladu tak čtěte. 


 

StorMuseli byste žít někde pod kameny, abyste neznali vysílání skvělé reklamy od firmy Stor-All, která zobrazuje kreslené zvířátko neurčitého druhu (populární teorie o jeho druhové příslušnosti sahají od Terranského jezevce až po chlupatého kraba z temnot asteroidů), jak vysvětluje nešťastnému kapitánovi dopravní lodi, že přepravní kontejner ze série Bix Box od Stor-All může splnit všechny jeho požadavky. Kapitán jmenuje jednu věc za druhou, které určitě nelze přepravovat hlubokým vesmírem, na což mu zvířátko odpovídá stále stejně: „Žádné strachy, STORE ALL to dokáže!”!”

A stejně tak jako jejich reklamy, se i produkty od firmy Stor-All staly neoddělitelnou součástí každodenního života v impériu. Pro kteréhokoliv občana UEE by bylo obtížné strávit jeden jediný den bez toho, aby přišel do kontaktu s jejich výrobkem. Možnost, že byste se setkali se zbožím, které během svého transportu nebylo přepravováno v kontejneru od Stor-All je nemyslitelná: téměř 50% všeho zboží přepravovaného mezi dvěma atmosférami absolvuje tuto cestu v jednotce od Store-All. Opravdu neuvěřitelný podíl na trhu, vzhledem k tak jednoduchému designu.

Stor-All byla založena v roce 2745 na Lo jako Corel Limited Liability Corporation. Společnost byla původně známá jako TransGo ale poté si prošla asi tuctem marketingově orientovaných změn názvů (včetně „STUFF-IT“ a „Shiploads“), než konečně zaznamenala úspěch spojený s použitím užitného vzoru, který přišel společně s novým jménem firmy: Stor-All. Investoři si jako své ředitelství zvolili Lo, aby využili příležitosti poskytované tehdy vzkvétajícím obchodem mezi UEE a protektorátem Banu.

Společnost byla permanentně zatažena v soudních sporech a to na obou stranách jak jako žalující tak i jako žalovaná. Stor-All si společně s vládou UEE podala stovky a stovky patentů, od rozumných a smysluplných („mechanizmus tkaní nano-molekulárních nárazových podložek“) až po ty úplně nesmyslné („krychlový tvar nákladového prostoru pro účely vesmírných letů“) a okamžitě je začala bránit proti jakémukoliv potencionálnímu konkurentovi. Jeden ze soudů proti Aliance-Conway Shippinh Goods ohledně základního vzhledu kontejnerů se táhnul hlemýždím tempem: po osmi letech, nebyly zřejmé žádné známky pokroku.

Jp-Storall2Dalším probíhajícím právním sporem je nadšená ochrana firemního jména. V obavě, že se termín stane obecně aplikovaný na jakoukoliv vesmírnou přepravní jednotku, Stor-All utrácí každý rok stovky tisíc kreditů za paralelní reklamní kampaně zaměřené na připomínání zákazníkům, že to co prodávají, jsou Stor-All® značkové kontejnery a ne „Stor-Alls“. (To má navíc přidanou hodnotu, prosazení myšlenky, že kontejnery Stor-All jsou vynikající na rozdíl od jakéhokoliv jiného kontejneru na trhu).

Méně často, ale přesto, se právní oddělení Stor-All dostává do zpráv pro svou snahu napadat firmy s podobným jménem v nesouvisejících oblastech podnikání. Během posledních let, uzavřeli všechny firmy od Sammy’s Sure Haul Diner na MacAsthuru po Terranského dovozce módního oblečení ALL STORE. (Pro náhodné přihlížející není nic překvapujícího, že ALL STORE používali pro přepravu zboží exkluzivní značkové kontejnery od firmy Conway.)

Výroba a obchodní model

Jednou z nejčastějších otázek od těch co nejsou zainteresováni do složitostí mezihvězdného obchodu je: Odkud se všechny ty Stor-All kontejnery berou? Stor-All kontejnery jsou zvláštní produkt, který se průběžně objeví v každém hangáru, loděnici a továrně v celém známém vesmíru, bez toho aby měl jasného majitele. Možná překvapující odpovědí je, že každý Stor-All kontejner je pronajatá jednotka. Kontejnery jsou pronajímány za malý poplatek, když je zboží schváleno pro mimo planetární přepravu; tento poplatek je vždy započítán jako část ceny samotného zboží. Ekonomika tohoto procesu je prakticky neviditelná pouhým okem: obchodní systém se vyvinul do bodu, kdy je pronájem kontejneru plně institucionalizovaný.

Standardní kontejner Stor-All je dimenzován na 500 skoků a firma bere v tomto směru kvalitu svých kontejnerů extrémně vážně. Obrovské množství vyřazených kontejnerů je odprodáváno za nízké ceny méně renomovaným dopravcům pro jejich trvalé užívání. Někdy se tyto kontejnery nazývají „duchové“ a bývají většinou rozpoznány podle skvrny nové barvy v místě, kde obvykle bývá logo Stor-All. Firma Stor-All nenese žádnou odpovědnost za tyto kontejnerové „duchy“ a také většina pojišťoven odmítá plnění zákazníkům, kteří utrpí ztrátu z důvodu využívání vyřazených kontejnerů.

 

kontejner Big Box Model H, pro věž Hornetu

Produktová linie

Jp-Storall3Zatímco korporátní prezentace Stor-All (a související reklama) si libuje v pocitu směšnosti, u jejích produktů tomu tak rozhodně není. Standardní nákladní kontejner Stor-All – Big Box je mnohem více, než jen prázdná bedna pro převoz zboží. Je to high-tech kontejnerové řešení za kterým se skrývají desítky miliónů hodin vývojových kapacit, extrémně pevný kus vybavení, který je postaven s cílem uskladnit všechno možné.

Stor-All vyrábí tisíce různých kontejnerů SKU, vše od půlmetrových proti radiaci stíněných nádob na cenné zboží po dvanáctimetrové klimatizované bedny pro použití u větších MISC-Hull lodích. Přestože existují přepravní jednotky pro jakýkoliv myslitelný způsob přepravy, nejpoužívanější přepravní nádoby, používané většinou soukromých vesmírných dobrodruhů, jsou dnes modely Stor-All Mini Cargo Pod a Stor-All Big Box Cargo.

Big Box (před rokem 2935 nazývaný Tough-Guy) je standardní rozšiřitelná série kontejnerů od Stor-All. Jednotky Big Box jsou pevné, s vnějším pláštěm z titanových kovů, s žebrováním vyztuženým tělem kontejneru a interiérem polstrovaným super-zesílenou ablační gumovou vrstvou. Originální Big Box Model A je pravděpodobně nejznámější „přepravní kontejner“ v lidském vesmíru, který se používá pro rozličné účely, od zachycení ve standardních záchytných bodech na raketoplánu Aurora CL po provizorní kryty na nepřátelských planetách (při odepsání kontejneru do důchodu). Kontejnerové jednotky Varianty Big Box jsou navrženy pro individuální kosmické lodi, například s nárůstem popularity civilních modelů lodí Hornet, Stor-All navrhl Big Box Model H za užití stejné ochranné technologie ale ve tvaru, který umožnuje jeho zabudování do systému otočné věže Hornetu

O jednu kategorii níže než Big Box, je pětihvězdičkový kontejner Mini Cargo Pod použitelný pro malé raketoplány, včetně standardního modelu od Robertse – Aurory. Schopné transportovat menší množství volně loženého zboží na obrovské vzdálenosti, MCP jsou běžné kontejnery. Jelikož jsou velmi často montovány vně trupu lodi, MCP mají vrstvu radioaktivního stínění, která není dodávána pro modely do interiéru, a můžou být vybaveny dodatečným hardwarem jako například tlumiči skenerů. MCP kontejnery jsou často předávány ve vesmírném prostoru během letu, a mohou být ponechány bezpečně v orbitálních vyzvedávacích zónách po velmi dlouhou dobu.

 

konec přenosu

 

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum