Gamescom 2015 – Prezentace

Autor: walltar | Přidáno: 8.8.2015 Kategorie Novinky

CIG se s poslední prezentací opravdu předvedli. Pokud vás zajímají ty nejdůležitější věci, podívejte se do článku.

Celou prezentaci můžete najít zde.Na začátku akce jsme se dozvěděli, že 1.1.6 obsahuje nový a těžší Multiplayer Vanduul swarm a prvních tisíc lidí, kteří jej dokončí, bude mít šanci si za 350$ koupit Glaive (Každopádně akce začala už při streamu, takže je celkem šance, že když tohle budete číst tak už bude pryč).

Více informací tady.První velké oznámení se týkalo Social modulu, který bude vypuštěn jako první a měli bychom ho vidět už ke konci tohoto měsíce.

V první iteraci uvidíme ArcCorp, na který se může podívat až 20 hráčů zároveň. Zezačátku zde nebudou NPC a interakce bude značně omezená, takže půjde spíše o ukázku planetárního prostředí.

Budete moct navštívit několik obchodů, budete moci chatovat a k dispozici bude několik emotů.

V demu samotném jsme jako první viděli celnici, která slouží jako vstup do planetárního prostředí. V PU samotném vás zde oskenují a dostanete povolení vstoupit na planetu. Pokud jste hledaný pirát, nebo máte zbraň, na kterou nemáte povolení, tak to pro vás nemusí dopadnout zrovna nejlépe.

Dalším místem byl Cubby Blast, obchod s osobními zbraněmi. Nakupovat se bude pomocí vaší rozšířené reality v mobiGlas.

Dále nás virtuální procházka po planetě zavedla do nemocnice, která bude sloužit jako respawn point, kde se objevíte, pokud vás zabijí ve vesmíru a kde si budete moci nakoupit různé pomůcky pro ošetření zranění.

JobWell, je místem kam se v PU podíváte, pokud budete chtít misi. Bude místem, kde najdete mise jako například odvezení nákladu z místa na místo, ochranu konvojů, nebo práce pro nájemné žoldáky a lovce lidí.

G-loc bar je dalším místem kde můžete najít mise. V hotovém PU by mělo být několik různých barů s různými styly.

Planety také mají tmavší a špinavější zákoutí, další cesta nás zavedla do postranních uliček, kde na vás může zaútočit NPC zloděj. Potencionálně byste zde také mohli najít nějaké méně legální mise a příležitosti k obchodování.

Astro Armada je dealer lodí. Ne každý obchod na každé planetě bude mít všechny lodě (nebo vybavení), takže kvůli některým budete muset cestovat.

Poslední lokace je Dumpers Depot, které prodává použité vybavení a kde si můžete opravit loď.


Star Marine, FPS modul, bude na řadě jako další. Kvůli nutné práci na novém animačním rigu jej neuvidíme dříve než na konci příštího měsíce.

Následovala ukázka toho, jak FPS vypadá při běhu.

Tu můžete najít ve videu celé akce kolem 38. minuty.


GIG se také nově zaměří na zrychlení zavedení starých lodí do hry, takže bychom mohli čekat některé starší lodě celkem brzy. Hlavně jde o lodě které jsme mohli koupit ze začátku kampaně.

– CIG Santa Monica se zaměří na lodě Originu, Drake a MISC

– Foundry 42 se zaměří na lodě Aegis a Anvil.

O Squadron 42 se bude více mluvit na nadcházejícím CitizenConu.


Pro komunitu se brzy spustí nové části stránky, Community HUB a Issues Council.

Issue Council je nový způsob pro report a hodnocení bugů, který se zaměří na větší zapojení komunity do tohoto procesu.

Jedná se o 3 stupňový proces.

– Oznámení bugu, což znamená sepsání bug reportu. A prověřování bug reportů přímo hráči.

– Jakmile je bug potvrzen komunitou, přejde do fáze hlasování, kde komunita může hlasovat o jeho důležitosti.

– Jamile je bug potvrzen a ohodnocen přejde k CIG, kde jej buď zavedou do vlastní interní databáze a vyřeší, nebo uzavřou.

Community Hub je novou stránkou pro content vytvořená komunitou. Každý backer může sdílet své screenshoty, videa, fanarty, odkazy, podcasty, nebo livestreamy. Komunita také bude moci komentovat a upvotovat content.


Nový modulární systém lodí. První lodí, která bude moci měnit interiér bude Cutlass. Další bude Retaliátor. Pokud máte zájem, tak si můžete nový Retaliátor a jeho první moduly koupit s LTI.

Pokud chcete Retaliátor, který má místo bombovnic kajutu, nebo Constellation s lékařským zařízením, tak toto bude systém pro vás.


Star Citizen HOTAS. CIG se spojilo se Saitekem/MadCatz aby vytvořili nové ovladače pro Star Citizen.

Základní model je založen na X52. Aby se vám lépe mířilo, tak Star Citizen hotas má dva trackbally, jeden na joysticku a jeden na plynové páce. Plynová páka a joystick se dají oddělit a například připojit ke klávesnici. Cena by měla být kolem 150 dolarů.

High-End model je založen na X-65. Najdete na něm Trackball, analogový ovladač a velký, pravděpodobně dotykový, oled panel, který bude umět zobrazit informace ze hry. Cena bude mnohem vyšší.

Dále také Headsety a myši.

Untitled-1

Hotas + mouse

High end Hotas

 

 

 

 

 A nakonec asi to na co jste se všichni těšili. Ukázka Arena Commanderu 2.0 s velkou mapou.

Large world a 64b souřadnice dovolí CIG vytvářet mapy až do velikosti 8 796 093 022km, které nejsou dělené na různé oblasti. Každý systém bude jedna velká mapa bez načítacích obrazovek.

Další důležitou novinkou je zone systém o kterém se Chris zmínil už v minulosti. Například v tomto interview.

AC 2.0 pokládá základy pro PU, je to první modul ve kterém se vše spojuje dohromady.

Stanice má několik kilometrů na délku, jmenuje se Selen, obíhá měsíc 182 000km velkého plynného obra. Plynný obr leží mimo oblast demo mapy.

Poškozený Retaliátor je vzdálený asi 3000km od stanice na které začínáte a pokud byste měli trpělivost letět cca dvě a půl hodiny, tak k němu můžete doletět bez pomoci QD.

 

 1. Autor: Renglon | Přidáno: 8.8.2015, 13:53

  Díky za rychlý překlad. Nevíš něco o tom možném stáhnutí hry na týden?

 2. Autor: alien5 | Přidáno: 8.8.2015, 21:49

  Diky za info to je vykon v tomhle pocasi 🙂

  • Autor: walltar | Přidáno: 8.8.2015, 22:31

   Já to psal od dvou do tří ráno … To bylo jen osmadvacet 😀

 3. Autor: Wolf77 | Přidáno: 12.8.2015, 20:06

  No tak jestli má mít smysl kupovat SC HOTAS, tak jedině ten dražší … aspoň podle obrázků.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum