Hráčské Organizace

Autor: walltar | Přidáno: 10.12.2013 Kategorie Mechaniky

Dnes vám přinášíme článke popisující fungování připravovaného systému hráčských organizací, který bude už brzo spuštěn na stránkách RSI.

organizace

Za tento článe bych znova chtěl poděkovat Jerrymu.


Jedna z prvních věcí, kterou jsme zjistili během vývoje Star Citizen je, že si hráči chtějí vytvářet své vlastní skupiny. Ať už chcete hrát hru s přáteli nebo ve hře pracovat s podobně smýšlejícími cizinci s dopadem na celý vesmír, budete chtít být společně v kontaktu. Když jsme začínali s projektem Star Citizen, věděli jsme, že budeme potřebovat velmi kvalitní systém Organizací/Společenstev/Letek… ale neměli jsme tušení, že tento sytém budeme potřebovat ještě před dokončením hry! Jakmile se vloni zprovoznilo RSI fórum, hráči ihned budovali své vlastní letky, pirátské klany, obchodnické společnosti a další.

V důsledku toho jsme se rozhodli začít vyvíjet systém organizací již dnes na úrovni webu místo toho abychom čekali na vydání hotové hry. Takže hráči, kteří chtějí tvořit skupiny budou již brzy moci a to přímo zde na RSI … a tyto skupiny se následně převedou přímo do Star Citizena. Organizace, které si zde dnes vytvoříte budou ty samé, s nimiž budete poté létat vesmírem! Tým zodpovědný za web tvrdě pracoval na integraci těchto plánů a my se s vámi dnes podělíme o detaily, jak bude první verze fungovat.

Nastavení

Org_feed[1]Jakmile bude spuštěn systém organizací, budou vedoucí skupin vyzváni, aby vybrali název a jedinečný identifikátor pro jejich skupiny. Jakmile se zaregistrujete, budete mít možnost vytvořit veřejnou stránku pro vaši skupinu přímo na webu RSI! Vedoucí pak budou moci nahrát vlastní logo, banner a pozadí pro váš web a zvolit si přednastavenou barvu motivu. Budou moci zadat informace, které budou veřejně dostupné pro všechny návštěvníky webu, včetně historie organizace, stanov, sloganu apd.

Přímo z webu vaší organizace budete moci začít rekrutovat nové členy a organizovat svou skupinu! V první verzi budou vedoucí skupin moci vybrat typ organizace, zobrazit seznam členů, pozvat nové rekruty a přiřadit pozice a role členům. Vedoucí organizace budou mít i možnost přenést odpovědnost na jednotlivé členy.

Typy Organizací

Na začátku si budete moci vybrat typ vaší organizace. Ten definuje cíle vaší organizace. My jsme rozdělili organizace na pět hlavních typů:

Corporation {Korporace} – Podnikatelský subjekt orientovaný na zisk. Korporace je skvělou volbou pro všechny aktivity od posílání domácích mazlíčků na Goss II až po organizování nepřátelského převzetí Origin Jumpworks.
PMC (Private Military Company) {Soukromá vojenská společnost} Vhodná pro skupiny s chutí bojovat. Mezi hlavní zaměření PMC patří doprovod nákladních transportů, pronásledování pirátů nebo pomoc UEE s porážkou Vanduulů.
Faith {Víra} – Organizace, která existuje pouze z jediného důvodu, nebo kvůli jedinému účelu. Tohle by mohly být rebelové bojující za nezávislost Terry … nebo zbožní následovníci LAMP!
Syndicate {Syndikát} – Společnost vhodná pro ty zájmové skupiny, které pracují na hraně zákona  (nebo už i za hranou zákona). Bezpečnost je zde zajištěna „množstvím“  když pašujete kontraband přes Spider nebo lovíte nešťastné nákladní lodě.
Organization {Organizace} – Chcete si zvolit svou vlastní cestu bez jakékoliv z předchozích organizací? Neváhejte a nechejte pole pro typ vaší skupiny prázdné!

Navržené typy jsou pouze informativní elementy a nemají vliv na skutečné fungování organizace ve hře, budete mít stále možnost organizovat a řídit fungování své skupiny jak budete chtít bez ohledu na to, jaký typ si vyberete.

Pozvánky Členům

Org_member_teaser[1]Existují dva způsoby jak se připojit k organizaci: buď žádostí přes web organizace, nebo obdržením pozvání od samotné organizace. Pokud objevíte na organizaci, ke které byste se rádi přidali, můžete vyplnit žádost na jejím webu, která pak bude zpracována vedením organizace. Pokud se jim budete zamlouvat, potvrdí vaší žádost a jste členem! (Organizace může povolit nebo zakázat veřejný nábor.) Pokud jste ten typ organizace, který chce aktivně získávat rekruty, můžete pozvat nové členy přímo. V tomto případě hráči obdrží pozvánku, kterou je potřeba schválit, aby se přidali k organizaci. Mějte na paměti, že zatímco hráči mohou přicházet a odcházet jak se jim zlíbí, mohou být členy pouze jedné organizace (nelze být členem několika organizací současně).

Hodnosti a Role Hráčů

Organizace mohou nastavit dva druhy informací u každého člena: jejich hodnost a jejich roli. Role jsou uživatelem definované podskupiny uvnitř jakékoliv organizace, které definují úlohy přiřazené k hráčům organizací. Možná, že budete mít role např. pro účetní a jiné zase pro obsluhu střeleckých věží!

Organizace mají nastavenu sadu šesti hodností, které mohou jejich vůdci přiřadit hráčům. Hodnosti jsou uživatelsky nastavitelné. Jako ukázku uvádíme příklad vojenského stylu nastavení:

Hodnost 0 – Vojín
Hodnost 1 – Poručík
Hodnost 2 – Kapitán
Hodnost 3 – Podplukovník
Hodnost 4 – Plukovník
Hodnost 5 – Generál

Ale ve vaší organizaci si může nastavit své hodnosti, jak se vám bude líbit. Např. pokud vám „Dozorce“ nebo „Technik“ nebo „Kosmonaut“ dává větší smysl, než „Plukovník“, můžete si vaše hodnosti takto nastavit.

Jména Organizací

Org_header[1]Víme, že mnoho občanů se obává o to, jestli zůstanou stávající názvy existujících skupin v novém systému. Stejně jako přezdívky, jména organizací nebudou jedinečné. Neomezený počet hráčů může tvořit skupiny s názvem „Red Squadron“. Každá organizace budou mít jedinečné Spectrum ID („SID“), deset znaků obsahující alfanumerické označení. SID bude použito v URL adrese (URL – adresa webové stránky) organizace a bude zobrazeno společně s názvem organizace, aby se rozlišily podobně pojmenované organizace.

Konflikty, které vzniknou, budou řešit moderátoři jednotlivě případ od případu, absolutně bez tolerance ke kopírování nebo zesměšňování organizací. Archiv „náborových vláken“ v subfórech organizací na webu RSI bude použit pro případ potřeby zjištění vlastnictví předchozích organizací. CIG bude moderovat veřejně dostupné části webu organizací (kvůli nevhodnému nebo nelegálnímu obsahu), organizace budou zodpovídat za moderování svých soukromých diskusních oblastí.

Rozšířený „Live Chat“

Org_newchat[1]Sbohem, Chatrollu! V rámci spuštění systému organizací představíme nový systém přímé on-line komunikace založený na protokolu XMPP přímo na webových stránkách RSI. Tímto odstraníme limit 500 uživatelů na chatu a vylepšíme ho v celé řadě dalších oblastí. Budete mít možnost se připojit pomocí libovolného XMPP kompatibilního klienta i z prostředí mimo web RSI. Stejně jako celý systém organizací, bude i tento chat následně přidán do komunikačního systému ve Star Citizen a i do budoucí mobilní aplikace.

Občané také již nebudou omezeni pouze na jednu společnou chatovací místnost. Každá organizace bude mít svůj vlastní diskusní kanál, který si bude sama řídit a velitelský komunikační kanál. Pokud jste členem určité org, budete automaticky zařazen do příslušných místností, jakmile se připojíte! Kromě toho zde budou existovat zvláštní chatovací prostory pro skupiny, jako Předplatitelé, Concierge a mnohé další!

Změny na Fóru

V rámci přípravy na zavedení systému organizací jste si možná všimli nějakých změn na RSI fórech. Uživatelé, kteří buď podpořili projekt Star Citizen, nebo obdrželi herní balíček jako dar, se nyní zobrazují jako členové skupiny „Ready“. Uživatelé, kteří ještě nepodpořili projekt Star Citizen, se nyní zobrazují v šedých odstínech a na fórech nemůžou psát do některých oblastí, jako například OffTopic forum.

Systém Upgrade balíčků

V rámci vylepšování backendu stránky, souběžně při spouštění systému organizací s potěšením oznamujeme, že od dnešního dne, budete moci aplikovat veškerá dostupné Upgrade balíčky pro stávající lodě a balíčky! Pokud máte „Colonel Package“ a čekali jste, kdy uvidíte váš Super Hornet tak právě dnes je váš šťastný den. Vylepšení balíčku změní jeho celkovou hodnotu a umožní vám vidět ve vašem hangáru vylepšenou loď. Vylepšení lze použít pouze jednou. Poté, co ho použijete bude již nenávratně pryč, budete teď mít ve vašem inventáři nový typ lodi.

Následující vylepšení lze nyní použít na prodávaných lodích ve všech balíčcích.

Super Hornet
Hornet Tracker
Hornet Duch
původ 350R
původ 325A
původ 315P
Aurora LN
Aurora LX

Všimněte si, že vylepšení trupu F7A Hornet se objeví jako položka pro využití ve finální verzi hry (podobně jako „skin“ nebo dodatečná zbraň) a nebude použito prostřednictvím tohoto systému.

Co dál?

Veřejné testování systému organizací začne koncem tohoto měsíce, s plánovaným spuštením začátkem ledna. To je pouze první krok! Jak bude vývoj pokračovat, nové části během roku 2014 výrazně zvýší přizpůsobení a funkcionalitu. Zde jsou některé z funkcí, které budou součástí budoucích verzí:

Fóra Organizací – Každá organizace bude mít své vlastní soukromé fórum přes web RSI!
Org Blog – Charakterizuje shoutbox a možnost zveřejňovat aktuality. Udržujte svou organizaci informovanou pomocí vlastního Comm-Linku.
Vizuální Schéma – interaktivní displej zobrazující všechny skupiny vaší organizace profese a členy.
Vizuální Flotila – Prohlédněte si všechny lodě vaší skupiny!
Kalendář – Nastavte si setkání letky, důležité události a mnoho dalšího.
Hlasování – Dělejte rozhodnutí v organizacei na základě hlasování členů.

 … A mnohem, mnohem více!

Jsme nadšeni ze spuštění systému organizací, protože se snaží dělat přesně to, o co usilujeme ve Star Citizen: lepší splynutí hráčů s vesmírem ve Star Citizen. V podstatě ještě lépe, dělá to tím, že dává „Občanům“ nástroje, které jim pomohou vytvořit svůj vlastní svět, spíše než abychom je „zavřeli“ do jedné námi vytvořené části. Těšíme se, až uvidíme jaké si vytvoříte organizace!

 

 1. Autor: Sir_Sato | Přidáno: 10.12.2013, 21:01

  Díky za článek! Zní to skvěle, už se na to těším – bylo by dobré kdyby to vše bylo propojeno i přímo do hry, kdy by jste např. mohli chatovat s někým kdo píše na webu a vy budete např. v lodi těžit.

  • Autor: Jerry | Přidáno: 10.12.2013, 21:05

   Přesně takhle nějak to mají v úmyslu – kompletně propojit a navíc se zmiňují i o budoucí mobilní aplikaci …

 2. Autor: Sir_Sato | Přidáno: 10.12.2013, 21:16

  Pokud to tak bude a povede se to bude to dokonalý 🙂

 3. Autor: Poseidon | Přidáno: 11.12.2013, 00:50

  Co znamená zkratka LAMP?

 4. Autor: Keinar | Přidáno: 12.12.2013, 11:14

  Tak mame na webu update k organizacim: https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/13425-Aurora-Upgrades-Multiple-Organizations

  Jde hlavne o to, ze hraci se budou moci pridat k vicero organizacim zaroven.
  I kdyz nektere organizace si muzou urcit ke kterym se smite pridat a ke kterym uz nesmite, pokud chcete byt u nich.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum