(ID: 12697) 2530: Galaxie se zvětšuje

Autor: Net | Přidáno: 30.9.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

Bylo to jako zlatá horečka, planetární prospektoři se snažili prosadit svůj nárok na „nezformovaných“ světech za každou cenu. Většina dodržovala federální protokoly, jiní ne.

Gaia Planet Services se pokusili terraformovat planetu bez povolení. Ukázalo se, že planeta nebyla neobydlená. Nová rasa, později identifikována jako Císařství Xi’An, se ukázala, zatímco terraformeři připravovali své stroje. Netřeba dodávat, že byli poněkud rozrušení. Xi’An zajali celou posádku a drželi je pod dozorem. Propustili jednoho, předáka Charlese Baxtera, jako gesto dobré vůle.

Zpět na zemi se nejvyšší tajemník Cho, nejvyšší generál Volder a nejvyšší advokát Machado spolu s vybranými členy podvýboru senátorů shromáždili, aby od Baxtera získali jednoznačný popis toho, co se stalo, a co dělat s Xi’An.

NEJVYŠŠÍ TAJEMNÍK CHO: Jestliže jsou všichni připraveni, můžeme začít. Pane Baxtere, řekněte nám prosím něco o událostech v osudný den.

BAXTER: Byl jsem poučen právníkem společnosti-

NEJVYŠŠÍ ADVOKÁT MACHADO: Pane Baxtere, tohle není trestní slyšení. My se prostě jen snažíme získat jasnou představu o tom, co se stalo. Dvě stě sedmdesát pět vašich kolegů je stále zadržováno mimozemskou civilizací. Veškerá pomoc, kterou nám dnes poskytnete, bude vzata v úvahu, jakmile bude tato krize vyřešena.

[Baxter se radí s právníkem]

BAXTER: Vyměřovali jsme terén, hledali jsme místa pro umístění zařízení. Bylo naplánováno přistání tří transportů, takže jsme čekali, až uslyšíme lodě. Byl jsem na hřebenu, když jsem spatřil první z nich. Hned jsem věděl, že nejsou naše. Myslím lidské. Vůbec nevypadaly jako lodě Banu, které jsem viděl, ale víte, jací jsou…

NEJVYŠŠÍ TAJEMNÍK CHO: Prosím držte se tématu.

BAXTER: No, v další chvíli jsme věděli, že jsou všude kolem. Lodě přilétaly z nejrůznějších směrů.

NEJVYŠŠÍ GENRÁL VOLDER: Copak jste neproskenovali planetu před přistáním?

BAXTER: Ne tak docela. Chci říct, myslím, že ne.

NEJVYŠŠÍ GENRÁL VOLDER: Nemyslíte si, že by to bylo moudré udělat, než se pokusíte terraformovat planetu?

BAXTER: Nevíte, jaké to je tam venku. Na chvíli zaváháte a nějaká jiná společnost se objeví a zpracuje tu skálu, než stačíte mrknout.

NEJVYŠŠÍ GENRÁL VOLDER: Přestože oceňujeme váš sociologický náhled, pane Baxtere, potřebujeme fakta, nikoli nadsázku, pokud máme ta rukojmí osvobodit.

NEJVYŠŠÍ TAJEMNÍK CHO: Generále, nedospěli jsme k závěru, že vojenská akce je nezbytná.

NEJVYŠŠÍ GENRÁL VOLDER: Rozumím, ale musíme mít připravený plán pro případ, že diplomatické řešení selže.

NEJVYŠŠÍ TAJEMNÍK CHO: Domluveno. Prosím pokračujte, pane Baxtere.

. . . KONEC VÝŇATKU

Vojenské síly UPE udržovaly perimetr kolem vstupu jump-pointu. Trvalo patnáct dní, než byl vypracován systém na komunikaci s Xi’An. Tím započalo napjaté období vyjednávání. Xi’An byli puntičkářští se svými požadavky.

Trvalo padesát sedm dní, než byli rukojmí propuštěni. Ačkoli se UPE podařilo vyhnout válce, vztahy s Xi’An zůstaly napjaté.

Přeloženo z: 2530: The Galaxy Gets Bigger
Přehled historie v SC: Historie


Předchozí Série Další
2523: Tři pilíře Časová schránka 2541: Na nebi začíná být rušno

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum