(ID:12668) 2113: Kdy zajdeme příliš daleko?

Autor: Net | Přidáno: 14.9.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

Editorial z Archivu Spojených Timesů
Publikováno 21. dubna 2113

ZAČÁTEK SOUBORU . . .

„Kdy zajdeme příliš daleko?“
Hannigan Terrell12668-2113-When-Do-We-Go-Too-Far_NewspaperCU2_Crop_600

Pokud jste se minulý týden neschovávali v jeskyni, tak jste slyšeli o největším „úspěchu“ RSI. Takže, nechte mě to zrekapitulovat pro jeskyňáře, v RSI tvrdí, že navrhli stroj schopný „zpracovat atmosféru planety, převést ji na stabilní prostředí s kyslíkem a udělat ji obyvatelnou pro lidi.“ Ve zkratce hovoří o terraformaci. Jo, je to pravda, té věci ze sci-fi. Vím, že každý je nadšen možnostmi, které to představuje, ale nezdá se, že by se někdo doopravdy zamyslel, co to skutečně znamená.

Takže opět je na mně, abych byl hlasem rozumu v této techno hysterii. Je to tak vážení čtenáři, položím otázku, kterou si nikdo nepokládá. Jste připraveni?

Pokud můžeme terraformovat planetu, proč bychom měli?

Dám vám vteřinu. Přemýšlejte o tom. Řeknu to znovu, jenom proto, že něco můžeme udělat, znamená to, že to udělat musíme? Vím, že experti z SSNtv si ze mě rádi tropí žerty, aby ze mě udělali technofoba, ale já vám řeknu tohle, nikdy jsem neměl problém s klonovacími iniciativami. Ani s genovým kódováním za účelem minimalizování dědičných poruch a onemocnění. Tyto věci byly úspěchy, které učinily život lepší. Ale co je tohle zač? Čemu to prospěje? V jakém okamžiku zajdeme příliš daleko? Vážně, mluvíme o restrukturalizaci samotné atmosféry planety. Planety, o kterých mluvíme, byly takto zformovány z nějakého důvodu. Kdo jsme, abychom předpokládali, že vesmír po nás chce, abychom upravili planety v náš vlastní prospěch? Nejsme bohové a hrát si se základní strukturou planety je arogantní a nebezpečné.

Vím, že je to pravděpodobně házení hrachu na stěnu. Svět je příliš vznešený, vyhřívá se ve vlastní velkoleposti, ale slibuji vám: nic dobrého z toho nevzejde.

. . . KONEC SOUBORU

Přeloženo z: 2113: When Do We Go Too Far?
Přehled historie v SC: Historie a příběh


Předchozí Série Další
2075: Hvězdy se dostaly trochu blíž Časová schránka 2120: Dejte těm lidem vzduch

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum