(ID:12672) 2125: Temný den

Autor: Net | Přidáno: 16.9.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

Zdroj: Sentinel NewsOrg
Nahráno: Středoatlantický server @ 07:53 EST*
Autor: Kelsey Forset

12672-2125-A-Dark-Day_DarkDay_FI1_600ZAČÁTEK SOUBORU . . .

Dnes je temný den. V honbě za lidským pokrokem straní historické knihy těm, kteří uspěli. Bratři Wrightové, John Glenns, Edwin Pierces… ti všichni se zapsali do historie tím, že to dokázali a přežili. Ale kolem monolitu každého úspěchu se vrší těla těch, kteří to zkusili a neuspěli. Dnes je temný den a dnes uctíme statečné muže a ženy, kteří položili své životy při tragédii, která dnes ráno v 04:38 EST zasáhla Mars.

Zatímco veřejnost čeká na oficiální prohlášení o tom, co se stalo, naše zdroje uvedly, že špatný výpočet chemie planetárních atmosférických procesorů učinil novou atmosféru nestabilní. „[Atmosféra] nedržela,“ řekl vládní úředník, který si nepřál být jmenován. Planeta byla v závěrečných fázích terraformování. Prostředí udržující kyslík bylo na místě poslední dva týdny. Vědecká komunita na planetě stále prověřovala systém, ale byla jen dva dny od oficiálního prohlášení planety za bezpečnou.

Tato důvěra v atmosféru znamenala, že nikdo z posádky neměl odpovídající dýchací přístroj. Přestože jde technicky o porušení provozního protokolu, bylo nám řečeno, že pozemní personál nedisponoval žádnými daty, která by indikovala nestabilitu atmosféry. Ať už bylo zodpovědné za změnu cokoli, nastala tak rychle, že nikdo nebyl schopen spustit poplach nebo neprodyšně uzavřít kterékoli ze zařízení po celé planetě.

Tato tragédie bezpochyby oživí dlouhodobé argumenty o opodstatněnosti terraformování. V ranním prohlášení na svém blogu se prezidentka zabývala možností mezinárodního výboru k prošetření, jak pokračovat. „Ačkoli chápu, že pojem terraformování vzbuzuje emoce pro i proti, čtyři tisíce osm set sedmdesát šest duší zemřelo ve snaze posunout lidstvo vpřed, musíme se ujistit, že bez ohledu na rozhodnutí, ke kterému dospějeme, půjdeme dál kupředu tak, že uctíme oběť učiněnou hrdiny Marsu.“

. . . KONEC SOUBORU

Přeloženo z: 2125: A Dark Day
Přehled historie v SC: Historie a příběh


*) Poznámka překladatele: EST (Earth Standard Time, standardní pozemský čas) – obdoba UTC ve světě Star Citizen


Předchozí Série Další
2120: Dejte těm lidem vzduch Časová schránka 2140: Loď v každé garáži
  1. Autor: Poseidon | Přidáno: 17.9.2013, 23:14

    Jsem zvědav, zda se mi podaří přehřát reaktor

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum