(ID:12675) 2157: Modré nebe nad Marsem

Autor: Net | Přidáno: 19.9.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

Po takřka 40 letech pokusů a omylů byl Mars oficiálně klasifikován jako planeta se stabilní kyslíkovou atmosférou. Pomník těm, kteří zahynuli ve Velké tragédii na Marsu v roce 2125, byl odhalen po oficiálním projevu senátora Stephena Nguyena.

12675-2157-Blue-Skies-On-Mars_Marssurface3_FI_600

Toto je přepis jeho projevu:

Můj bratr Sean rád stavěl. Když jsme byli děti, já byl ten, kdo nejradši ze všeho sportoval a poté kandidoval do studentského senátu, on se vždy vrtal v různých věcech. Najít rozebraný DistroBox vyskládaný na podlaze obýváku nebo Seana lézt ve větrací šachtě, protože slyšel jakési klikání, u nás nebylo nic divného. Myslím, že jednou se dostal k až k psovi, ale nikdy jsem to nemohl dokázat. Bylo mu jen deset a už byl tak nadaný. Možná, že nadaný je špatné slovo, protože to nebyl jen jeho talent, ale také jeho zvědavost a absolutní radost z rozebírání věcí a pochopení, jak na všech kouscích záleží a jak to celé funguje.

Jak roky ubíhaly, nějak jsme se odcizili. Byl jen můj divný nadaný bratříček, který mi stále rozebíral věci. Do školy jsme chodili na opačných stranách světa. Nikoho nepřekvapilo,že vystudoval inženýrství a fyziku. Já dělal zase to svoje.

Jako dospělí jsme se čas od času navštívili, ale neřekl bych, že jsme si byli nějak blízcí. Spíš známí než bratři. Byli jsme prostě příliš odlišní. Já měl rád Phoenix Five, on si myslel, že jsou neoriginální. Já si myslel, že nový program Občanství je důležitá cesta jak odměnit lidi, kteří chtějí vybudovat silnější národ. On si myslel, že to je elitářství. A tak to šlo se vším.

Před mnoha lety, když jsem poprvé získal křeslo, se Sean ukázal na oslavě mého vítězství. Myslím, že ho musel pozvat můj poradce. Abych byl upřímný, nikdy mě ani nenapadlo to zkusit. Někdo z mých zaměstnanců mi řekl, že ho prý viděli postávat v rohu, očividně byl ze všech těch lidí nesvůj. Ani si se mnou nepřišel promluvit, jen napsal vzkaz a požádal někoho, ať mi ho předá. Zde je to, co tam stálo:

„Hej Stephene, vypadals jako bys měl hodně práce, a tak jsem tě nechtěl rušit. Jen jsem ti chtěl říct, že jsi úžasný. Vím, že jsme se hádali a prali, ale to mi dává naději, že do vlády jde někdo, kdo opravdu věří ve své přesvědčení. Je to opravdu vzrušující a mám z tebe velkou radost. Jen pamatuj, že bez ohledu na hrůzy, co tě obklopí, buď statečný, buď sám sebou a budeš v pohodě.“

Můj bratr Sean. Sean ničitel. Sean stavitel. Sean byl jednou z mnoha ztracených duší v Tragédii 2125. Od té doby jsem již nikdy neslyšel jeho otravné řečnění o politice nebo směšně nudný projev o slitinách a jejich stresových bodech. Mojí jedinou útěchou je, že projekt, který stál mého bratra život, byl nyní dokončen. Tento pomník, který je sice jen malou útěchou v porovnání s obrovskou ztrátou všech těch lidských životů, alespoň zachová památku na jejich jména navždy pro zbytek lidstva.

Víte co? Promiňte mi mou neomalenost, ale do háje s tím. Já nechci, aby se lidé podívali na tento pomník a byli tiší a introspektivní. Chci, aby jména vytesaná do této skály zažehla plamenem. Plamenem, který vyzve je samotné. Plamenem, který vyzve lidstvo. Chci, aby jména na této skále byla bojovým pokřikem pro všechny z nás, abychom vynikali. Abychom vyrazili do vesmíru a našli náš osud.

Takže slovy mého hloupého bratříčka, buďte stateční. Buďte sami sebou. A my všichni budeme v pohodě.

Přeloženo z: 2157: Blue Skies on Mars
Přehled historie v SC: Historie a příběh


Předchozí Série Další
2140: Loď v každé garáži Časová schránka 2214: Pochod pokroku
 1. Autor: Sithard | Přidáno: 19.9.2013, 20:27

  moc pekny 🙂

 2. Autor: Coxonin | Přidáno: 19.9.2013, 23:07

  Diky moc vsem, kteri se angazujete na prekladech, publikovani a vubec existenci techto stranek. Kazdy novy clanek s radosti hltam.

  • Autor: Net | Přidáno: 20.9.2013, 17:02

   Za mě není zač, jsem rád, že to někdo čte:)

 3. Autor: Raven | Přidáno: 20.9.2013, 07:28

  Až mě z toho mrazí 😉

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum