(ID:12687) 2380: Spolu povstaneme

Autor: Net | Přidáno: 25.9.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

Zdálo se, že se lidstvo pohodlně sunulo kupředu. Planety v Croshawově systému byly terraformovány pro osídlení i zdroje. Tři nové jump-pointy byly nalezeny (dva v Croshawově systému a jeden v našem vlastním), takže se možnost expanze do ještě více systémů stávala realitou.

12687-2380-Together-We-Rise_UNE_SampleImage3_FI_600Hlavy vlád z celého světa se shromáždily na Světovém summitu prodiskutovat další fázi globálních iniciativ ve vesmíru i zde na Zemi.

Nikdo netušil, že to povede ke změně směřování celého lidstva…

Přepis zpravodajského oddělení LRO

23. 4. 2380, 18:05CSET

Angela Brevot: Světový summit probíhá druhým týdnem, a přestože se v zákulisí šeptá o připraveném velkém oznámení, nikdo nebyl schopen ani naznačit, jaké povahy toto oznámení bude. Jeden analytik spekuluje, že oznámení je nejspíš jen reklamní trik za účelem udržet média zaměřená na summit v „zoufalé snaze udržet jej důležitý.“

I přesto se každý den v 18 hodin CSET reportéři NewsOrg setkají v audienčním sále a čekají. Opět žádný náznak jestli bude oznámení nebo ne. Takhle to tu chodí už osm dní.

23. 4. 2380, 18:28CSET

Angela Brevot: Asi před 30 vteřinami vstoupil do audienčního sálu asistent a shromáždil reportéry z NewsOrg. Vede nás někam hlouběji do komplexu. Možná, že oznámení nakonec není jen pouhý reklamní trik. Jak můžete vidět, jsme vedeni do…

To je valné shromáždění. Všichni delegáti ze všech vlád jsou stále zde. O co tu jde?

23. 4. 2380, 18:42CSET 12687-2380-Together-We-Rise_UNE_SampleImage3

[DELEGÁT IVAN TSANG JE U PÓDIA OBKLOPEN ZÁSTUPCI SVĚTOVÝCH SUPERMOCNOSTÍ]

Ivan Tsang: Děkuji vám za vaši trpělivost. Pokud jsou prosím všichni připraveni vysílat, můžeme začít.

[pauza]

Dobrý večer. Je to vzrušující moment v lidské historii. Stojíme na prahu nové éry, kdy průzkum hlubokého vesmíru a kolonizace nejsou pouhou možností, jsou jistotou. Pokroky v terraformační technologii a astrodesignu nám umožňují cestovat dále a hlouběji do kosmu. Vědci objevili dvojici jump-pointů v Croshawově systému které, jakmile budou překročeny, otevřou nám cestu k průzkumu ještě více planet a systémů.

Cílem tohoto summitu si bylo položit otázku. Nebylo to, kam půjdeme? Bylo to, jak půjdeme? Expanze na této úrovni nemůže uspět při střetu národních, politických či obchodních zájmů. Naše osobní rozpory se zdají nevýznamné v porovnání s rozsáhlostí vesmíru, který se před námi otvírá.

A tak jsme jako zástupci Země na tomto summitu spojili. Debatovali a diskutovali jsme o tom, ale nakonec jsme dospěli k závěru, že pokud máme vyrazit do vesmíru, musíme tak učinit jako jedna sjednocená rasa. Tudíž oznamujeme úmysl vytvořit jeden vládní orgán pro tuto a všechny planety.

The United Nations of Earth. Spojené národy Země.

Každý z před vámi stojících politických vůdců se vrátí s referendem do své vlastní země. Čeká nás hodně práce. Musíme řešit a vyřešit mnoho problémů. Máme před sebou dlouhou cestu vybudovat stabilní fungující vládu této velikosti. Ale vězte, že tam dospějeme. Budeme spravedliví. Budeme sjednocení. Děkuji a dobrou noc.

V průběhu několika dalších let země jednaly mezi sebou a hádaly se navzájem. Přestože to málokdo přiznal, všichni věděli, že nebudou schopni udržet stabilní expanzi do vesmíru sami za sebe. Teprve poté, co se globální supervelmoci začali zavazovat k UNE, je začaly zbylé země následovat.

Lidstvo stále mělo své rozdíly, ale když přišlo na vesmír, tak jsme byli jednotní.

Přeloženo z: 2380: Together We Rise
Přehled historie v SC: Historie a příběh


Předchozí Série Další
2271: Malý skok pro člověka Časová schránka 2438: Ahoj

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum