(ID:12690) 2438: Ahoj

Autor: Net | Přidáno: 26.9.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

Z archivu Spojených Timesů / Tribune NewsOrg

Prvně vydáno: 12. června 2438

Shelley Field

12690-2438-Hello_FirstConNews_FI_crop_600Vždycky nám to vrtalo hlavou. Od té doby, co jsme vyrazili do vesmíru, jsme se cítili zoufale osamělí. Díky objevům jump-pointů i cizích systémů bylo ve vesmírné temnotě strašně osaměle. Nyní se vše mění. Protože nyní už víme.

Přibližně v 15:13 SET skenoval šestatřicetiletý průzkumník Vernon Tar systém Davien kvůli neobjeveným jump-pointům. Putujíc vesmírnou černotou pouze za hučení jeho dálkových skenerů, které mu dělaly společnost, Tar něco zachytil.

„Když jste v tichu tak dlouho, jakékoli pípnutí vás na moment k smrti vyděsí,“ prohlásil Tar přes DataCom, „takže jsem zkontroloval displej, a no, nebyl to jump-point.“

Byla to loď. Tar si původně myslel, že to je prostě jiný průzkumník nebo ztracené plavidlo, takže ji stěží bral na vědomí.

„Málem jsem se na ni ani nepodíval. Byl jsem si jistý, že jen nějaký jiný jumper tady hledá to, co já.“ Až když se loď dostala blíže, uvědomil si, na co se dívá. První příslušník cizí rasy. „Poté, co jsem se dostal z prvotního šoku, jsem věděl, že jde o choulostivou situaci. Jen jsme se na sebe chvíli dívali.“

Tar kontaktoval UNE SOC* a předal své souřadnice. Rychle byla sestavena delegace a spěchala na místo. Vojenské síly byly po ruce pro případ, kdyby se ukázali být nepřátelští. Setkání trvalo přibližně 40 minut. Síly UNE byly zanechány na místě, aby počkali na odpověď od cizí rasy.

Vědci se momentálně snaží vyvinout programy pro usnadnění překladu a komunikace, ale po tisíciletích civilizace můžeme všichni říci, že jsme zvládli první kontakt s grácií a důstojností skutečně vyspělé rasy. Nyní už víme s jistotou, že tam venku je další rasa, další civilizace, se kterou se můžeme dělit a rozvíjet.

Zpráva z incidentu

Předloženo centrále H-SOC

Autor: GEN Neal Socolovich [#45790CD]

Pouze pro oprávněné uživatele

Re: Setkání s vetřelci

Přibližně v 15:00 dnes odpoledne byl navázán první kontakt s mimozemskou civilizací v systému Davien. Zde je přehled toho, co se stalo:

Vernon Tar hledal v systému jump-pointy, když jeho systémy zachytily kontakt. Předpokládaje, že jde jen o jiného průzkumníka, začal střílet, než si uvědomil, že ve skutečnosti se jednalo o mimozemské plavidlo. Vyděsil se a nahlásil to. Izolovali jsme Comm, abychom udrželi situaci pod pokličkou a vyrazili jsme na místo tak rychle, jak jsme jen mohli a okamžitě jsme přijali standardní protokol pro utajení.

Jak nejlépe jsme mohli soudit, vetřelec [až dosud JERRY] se zdál otřesený a naštvaný, že na něj Tar střílel. Nechtěli jsme na něj tlačit, takže jsme se pokusili Jerryho uklidnit pomocí techniky pantomimy. Ihned jsme oznámili technologické divizi, aby začala pracovat na nějakém zařízení pro překlad. Jerry je nechal zaznamenat něco ze svého jazyka. Také jsme provedli zběžný sken jeho lodi. Nic zjevného, jako by nechtěl vzbudit podezření, ale data jsou přiložena.

Některé informace jsme uvolnili pro tisk a použili jednoho z našich pracovníků, aby vystupoval jako Tar při interview, chtěli jsme se ujistit, že se bude držet scénáře. Nedomníváme se, že Tar bude představovat problém. Bez obalu jsme mu vysvětlili, že může mlčet a být hrdina, který navázal první kontakt namísto idiota, který málem vyvolal první mezihvězdnou válku. Tar pochopil.

Mezitím jsme pro každý případ nasadili v Davienu skenovací pole, ale očekáváme další kontakt v příštích dnech či týdnech. Jsem si jistý, že jsou asi tak zvědaví jako my.

Byli zvědaví. O dva týdny později se v systému Davien objevila mimozemská delegace a navázala kontakt se Socolovichem. Během příštích několika měsíců dvě rasy pracovaly na prolomení komunikační bariéry. Když jsme konečně mohli komunikovat, dozvěděli jsme se, že jsou Banu. Kolektivní rasa planetárních států, která právě začala prozkoumávat vesmír.

V říjnu 2438 podepsali Socolovich a další delegáti s Banu první mezihvězdnou mírovou a obchodní dohodu.

Přeloženo z: 2438: Hello
Přehled historie v SC: Historie a příběh


*) Poznámka překladatele: UNE SOC – United Nations of Earth Special Operations Command, Velení zvláštních operací Spojených národů Země.


Předchozí Série Další
2380: Spolu povstaneme Časová schránka 2460: Dýchejte volně
  1. Autor: Elder | Přidáno: 27.9.2013, 19:25

    Mňo, tak já vim, jak by to dopadlo opravdu. Byla by mezihvězdná válka 😀

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum