(ID:12700) 2541: Na nebi začíná být rušno

Autor: Net | Přidáno: 1.10.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

Zatímco UPE udržovalo napjaté vztahy s Xi’Any poblíž Terry na „východě,“ stále jsme byli bez povšimnutí v systémech na „západ“ od Země. To se však mělo změnit.

Tevariné měli technologie na úrovni lidstva před sto lety. Právě začínali putovat ze svého domovského světa Kaleeth. Tevariné dodržovali striktní vojenský étos a považovali povinnost a věrnost za ctnosti. Nebyli krvežíznivá rasa, pouze ctili umění boje.

Označení systému dle UPE: Elysium 12700-2541-Awfully-Crowded-In-My-Sky_MesserProp_4CZ

Datum objevu: 15. listopadu 2541

Jump-point NavDirections U/L: Kellar Lench [Pilot/n.C.]

Hodnocení systému: Na Elysiu IV se nachází domorodý druh, který si říká Tevarin. Přestože se jedná o inteligentní formu života, technologicky nedosahují naší úrovně. Doporučujeme navázat kontakt a začlenit je do UPE. Je to skvělá příležitost povýšit druh do moderní éry.

UPE oslovilo Tevariny. Ti však neměli zájem o navázání diplomatických vztahů ani o naši technologii. Zajímali se o naše systémy. A tak začala první mezidruhová válka, stejně jako začíná většina válek – bojem o území.

Jak Tevarinská válka mohutněla, začala se armáda obávat, že konflikt na západě dodá odvahu Xi’Anům zaútočit na východě a zavedla brannou povinnost. Naštěstí mladý a ambiciózní důstojník získal přízeň veřejnosti, když se vyznamenal v bitvě o Idris IV. UPE si to rychle uvědomilo a proměnilo Messera ve tvář Tevarinské války.

Přeloženo z: 2541: Awfully Crowded in My Sky
Přehled historie v SC: Historie


Za počeštění obrázku opět patří dík Walltarovi.


Předchozí Série Další
2530: Galaxie se zvětšuje Časová schránka 2546: Vůdce povstal
 1. Autor: Sithard | Přidáno: 1.10.2013, 20:12

  New Galactic Empire !!

 2. Autor: Elder | Přidáno: 1.10.2013, 21:06

  Jak to stíháš překládat, já to nestíhám číst 😀

  • Autor: Net | Přidáno: 1.10.2013, 21:26

   Nestíhám:) Chtěl jsem mít zásobu překladů touhle dobou a pořád nic, sotva stíhám připravit článek na další den a někdy ani to ne. Nejhorší je, že se občas strašně zaseknu na nějaké větě nebo slově, takže překlad článku mi zabere klidně hodinu nebo dvě. Všechno přepsat a pak editovat… vážně nechápu, jak to stíhají produkovat tak rychle. A to jsou tyhle články ještě celkem krátké, sotva stránka či dvě (s překladem) ve wordu.

   • Autor: walltar | Přidáno: 1.10.2013, 22:00

    Jo taky by mě zajímalo kolik tam u nich dělá lidí, jen na psaní článků … ono si totiž dost lidí myslí, že něco takového napsat zabere 10min, ale když člověk překádá něco většího, tak mu to zabere třeba 3h a to je jen překlad.

    Teď sem třeba dělal tři obrázky k rozcesníku k planetám a dával tam už staré články … a hned 2h pryč.

    • Autor: Net | Přidáno: 1.10.2013, 22:25

     Jj, je to hrozné, vůbec jsme neměl čas aktualizovat svou Guide… A to mám velké plány do budoucna jako založit vlastní guildu a převzít sémantickou wiki… budu muset nějak pořešit time management.

     PS: Měli bychom udělat nějaký český refferal program, třeba získáme víc čtenářů a editorů.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum