(ID:12702) 2546: Vůdce povstal

Autor: Net | Přidáno: 3.10.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

Allyssa Jamali měla zpoždění. Minulou noc usnula, když dělala domácí úkol z chemie a teď musela diktovat svůj úkol z politologie na cestě do třídy. Nejvyšší generál Messer měl proslov u památníku obětem bombového útoku na Cestulu a pan Kent chtěl jednu stránku se shrnutím Messerova projevu.

Začátek diktátu:
Alyssa Jamali
Politologie/Kent/45Bcf
Zadání: Messerův projev

Systémy se rozpadají. Od konce války jsme pod útokem nové hrozby, hrozby, která se neodehrává na bojištích nebo mezi carriery*. Tato válka se odehrává v tajnosti, pomocí hrozeb a sabotáže.

To byla zpráva před osmi měsíci. Šest teroristických útoků oproti předchozímu roku vyvedlo každého z představy, že porážka Tevarinů povede k míru. Lidé chtěli odpovědi, ale ještě více chtěli mít pocit, že Tribunál má stále věci pod kontrolou. Nedostalo se jim ani jednoho.

Advokacie nikdy nechytila pachatele. Jen věděla, že bomby byly vyrobeny částečně z Xi’Anské technologie. Mezitím Tribunál projednával další postup až k nečinnosti.

Takže systémy se rozpadaly. Tribunál selhal. Lidstvo potřebovalo vůdce. Řešení? Zvolit novou pozici, Prvního občana, aby byl jediným hlasem, rozhodujícím hlasem v přepracované vládě.

Občané ze všech systému kandidovali na tuto novou pozici. Zdálo se, že každý týden se objevil nový kandidát se stejnými sliby. Tak to šlo několik měsíců. Jak se den voleb blížil, nejvyšší generál Messer se zapsal jako kandidát. Minulou noc měl projev během vzpomínkového ceremoniálu pro oběti čtvrtého teroristického útoku.

Lidé. Občané. Přišel jsem k vám dnes jako věřící. Věřím, že máme skvělé a bohaté dějiny. Věřím, že existuje mnoho dalších úžasných věcí, které jen čekají na své objevení. Věřím v lidstvo.

Ale jsou tu i nepřátelé, kteří nás chtějí omezit. Vadí jim náš vzestup. Chtějí, abychom sestoupili z hvězd. Brutální útoky na naše systémy jsou jen začátek. Jako voják, který zažil hrůzy války, to myslím naprosto vážně. Musíme se chránit. Chránit naše rodiny. Chránit naši budoucnost. Chránit naši možnost žádat to, co je právem naše.

Nechci další válku. Příliš mnoho synů a dcer, manželů a manželek již bylo ztraceno v hlubokém vakuu a na pustých planetách. Ale říkám vám, obklopil bych každý systém, každý jump-point štíty a drátem tisíc kilometrů silným, kdyby to mělo znamenat, že už nikoho neztratíme.

Vždy jsem byl voják lidstva. Dejte mi tuto šanci udržet vás v bezpečí, udržet hrozby a násilí ne tak civilizovaných druhů, jako je ten náš, daleko,abychom si mohli vzít naše právoplatné místo v galaxii.

Věřte ve mě, jako já věřím ve vás. Věřte v lidstvo!

Dav to miloval. Když teď poslouchám jeho proslov, Nejvyšší generál Messer mluví s přesvědčením, kterému je snadné uvěřit.

Stručně řečeno, myslím, že má pravdu. Rozdělení moci na tři rovné díly představuje vrozený problém. Ačkoli je tento nesoulad preferovaný v dobách míru, dnes žijeme v nebezpečné době. Někdy musí být rozhodnutí provedeno rychle a efektivně. Vím, že to zní jako první krok k absolutizmu, ale systém je stále na svém místě. Metoda, kterou navrhují, stále zachovává nejvyššího tajemníka, generála a advokáta, a dokonce i senát, ale všichni radí Prvnímu občanovi, který pak učiní konečné rozhodnutí.

Jak řekl nejvyšší generál Messer po představení návrhu Prvního občana, „každá loď potřebuje kapitána.“
Aplikovat změny a odeslat.

Přeloženo z: 2546: A Leader Rises
Přehled historie v SC: Historie


*) Poznámka překladatele: Carrier je vesmírná obdoba letadlové lodi (aircraft carrier).


Předchozí Série Další
2541: Na nebi začíná být rušno Časová schránka 2610: Ohnivé slzy
  1. Autor: Raven | Přidáno: 4.10.2013, 07:55

    připomíná senatora Palpatina ze Star Wars, jen aby to nedopadlo podobně 😉

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum