(ID:12705) 2610: Ohnivé slzy

Autor: Net | Přidáno: 6.10.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

Bentleyho národní galerie

Informace o malbě

Dílo: „Ohnivé slzy“

Autor: Aaron Fring

Vytvořeno: 2610

Před vámi visí jeden z nejvíce přetrvávajících obrazů z Druhé tevarinské války (2603-2610). Tento obraz byl zarchivován v historickém trezoru UPE pro starožitnosti v roce 2633.12705-2610-Tears-Of-Fire_FringGallery3

Umělec Aaron Fring se narodil na Ferronu v roce 2578 učiteli Maxovi a pilotce Mary Fringovým. Jako dítě trpěl Kilosovou chorobou a strávil více než rok na lůžku. Během této doby si krátil čas skicováním. Jako mladý muž narukoval Fring do expedičního sboru jako zdravotník. Cestoval po mnoha systémech, než se konečně usadil na Elysiu IV.

Během dne provozoval malou lékařskou stanici, zatímco v noci maloval. Často mohl být spatřen, jak se toulá krajinou a maluje vše, co vidí. Přestože byl jako krajinář slibný, nikdy neudělal dojem na uměleckou komunitu. I když si přál víc, Fring byl spokojený se svou praxí i se svým hobby.

V roce 2603 se z koutů vesmíru vynořil nový tevarinský vojevůdce – Corath’Thal s přestavěnou bitevní flotilou Tevarinů a zahájil útok proti systémům UPE. Jediným posláním Tevarinů bylo dobýt Elysium IV, jejich bývalý domovský svět. Osady na Elysiu IV spěchaly pro zbraně na obranu svých domovů. Fring se pokusil opětovně nastoupit, ale stejná choroba, která ho trápila v dětství, mu zabránila konat jeho povinnost.

2. října 2610 SET utrpěl Corath’Thal katastrofální porážku z rukou Squadron 42 v neslavné bitvě o Centauri. Když Corath’Thal pozoroval, jak je jeho flotila rychle ničena nebo se vzdává, sebral své zbývající věrné piloty, aby podnikl zoufalý útok na Elysium IV. Přestože utrpěli dalších 70 % ztrát, jeho flotila konečně dosáhla atmosféry své původní domovské planety.

Corath’Thal a jeho piloti sklopili své tepelné štíty a zamířili k planetě

Aaron Fring se ten večer procházel. Jeho nemoc trochu ustoupila. Cítil, že musí na vzduch vyčistit si hlavu. Putoval krajinou, jako to dělával již mnohokrát předtím. Na hřebenu kopce uviděl něco velkolepého:

Flotila Tevarinů hořela v atmosféře, když se řítila k zemi.

Z Art Today (2613):

„Stejně jako u většiny umění, jsem se nesnažil zachytit okamžik přesně tak, jak se odehrál. Tak jsem to dělal v minulosti, ale tentokrát to bylo mnohem víc než jen obraz. Bylo tam zachyceno tolik komplexnosti v akci, od Tevarinů až po to, co to znamenalo pro nás jako druh, a co to znamenalo pro mě. Jen jsem se chtěl pokusit zachytit dojem z toho zlomku času. Tak krásné a tak smutné.“
-Aaron Fring

Přeloženo z: 2610: Tears of Fire
Přehled historie v SC: Historie


Předchozí Série Další
2546: Vůdce povstal Časová schránka 2638: Návrh na svrchovanost

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum