(ID:12712) 2789: Studená válka taje

Autor: Net | Přidáno: 10.10.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

33. flotila UEE, křídlo C, SS LightHammer

Deník výkonného důstojníka – 29. 5. 2789

06:12: Setkání důstojníků. Prošel jsem aktualizace COMSEC z předchozích šesti hodin. Nic zarážejícího. Zpráva o výboji zbraní na třídě Sekáč v systému Kiel. Palubní dělo selhalo po chybě počítače. Bez vlivu. Naše zrcadlo zde drželo pozici.12712-2789-A-Cold-War-Thaws_ShipBridge_1

07:24: Nahlásil jsem se do služby. Velitel je stále dole kvůli Chybě. Rozběhl jsem diagnostiku celého systému a ověření zbraňových balíčků. Čisto ve všech oblastech. Sledoval jsem naše zrcadlo během cvičných letů, vypadalo to na simulace rychlého nasazení v horní atmosféře.

11:15: Nills (Komunikační) zněl, jako by na něj něco lezlo. Všude bylo ticho, tak jsem ho poslal do Zdravotního. Jeho 2. byl více než schopný jako náhrada.

12:32: Konečně jsem dostal nějaké žrádlo. Zdá se, že se nuda opravdu dostává posádce pod kůži. Někteří dokonce dnes vybouchli v jídelně. Řeknu to veliteli a pokusím se přijít na možná řešení pro odreagování.

15:34: Nevím, kde začít. Pracoval jsem na posouzení bojové simulace s Xi’Anským carrierem, když mě Shaw (Komunikační) upozornil na tu zprávu na Spektru. Zapnul jsem monitory na můstku, zřejmě senátor z Terry Akari vyjednal nezávisle dohodu s Xi’any. Má vstoupit v platnost v 19:00 (LST). Vnitrosystémová komunikace se rozsvítila jak vánoční stromeček. Lidé si mysleli, že je to vtip. Možná, že nějaký aktivista cracknul NewsOrgs? Nebylo by to poprvé. Nemohli jsme ctít tuto dohodu, ne? Měli bychom zastavit Akariho za zradu? Novinky nedosáhnou Zemi několik dní, takže nikdo nevěděl, co má dělat. Byl jsem vyjevený stejně jako všichni ostatní, takže jsem informoval velitele, který se pak bezprostředně hlásil na můstek.

16:20: Všichni stále létají naslepo. Všechny lodě jsou v nejvyšší pohotovosti. Hledáme jakýkoli náznak agrese od našich Zrcadel. Zatím nic. To vše by mohl být jen Xi’Anský trik. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby Slizouni zkusili něco takhle propracovaného.

19:02: Naše Xi’Anské Zrcadlo přivolalo své bojové hlídky, vypnulo své zbraně a couvlo.

Myslím, že jsme v míru?

Přeloženo z: 2789: A Cold War Thaws
Přehled historie v SC: Historie


Předchozí Série Další
2758: V Nottinghamu ne Časová schránka 2792: Čas Přílivu
 1. Autor: Cliunwolf | Přidáno: 11.10.2013, 00:45

  Ačkoliv velmi oceňuji tvé překlady Nete, tak tento by opravdu potřeboval korektora. Navíc vzhledem k tomu, že jde o příběhy, tak by to chtělo spíše volnější překlad. Takto doslovně přeložený obsah působí v našem jazyce dost rušivě na čtenáře. Doufám, že tě trochu kritiky nenaštve a těším se na další článek.

 2. Autor: Gerlak | Přidáno: 11.10.2013, 11:34

  Já bych se s dovolením zastal Neta. Jelikož je to hlášení nějakého důstojníka, tak se Net podle mě správně držel jeho vyjadřování. 😉

 3. Autor: Net | Přidáno: 11.10.2013, 15:49

  Já bych se k tomu nejradši nevyjadřoval, ale asi bych jako autor měl, kritiky si cením, ale cílem bylo zachovat stručnost a chybějící větné členy, protože jde o krátké poznámky v deníku.
  To ovšem neznamená, že bych nebyl vděčný za korektora, který to po mně přečte a podívá se na to z trochu jiného úhlu, tak trochu věřím na autorskou slepotu a občas mi něco unikne, zejména, když je na místě volnější překlad, ale jak jsem fixovaný na originál, tak ho prostě nevidím. A na slovníky bohužel moc velký spoleh není.
  Co bych potřeboval (a zatím jsem nenašel) je vyhledávač frází v dvojjazyčné databázi anglických textů a českého překladu. Spoustu frází, které překládám už někdo někdy musel nějak přeložit a já pro ně vymýšlím překlad znova, občas se mi ho povede najít (i volnější), občas ne.
  Také bych byl rád za konkrétní připomínky, tady nebo na fóru v mém vlákně, protože ty se dají rychle zapracovat do textu (když s nimi budu souhlasit). Obecná kritika „můžeš být lepší“ má jistě pravdu, ale právě kvůli autorské slepotě nevidím, kde. 🙂

 4. Autor: walltar | Přidáno: 11.10.2013, 18:55

  Sá si myslím, že větná stavba jako taková je v pořádku … pokud jste si někdy někdo dělali poznámky tak jste asi nevypisovali každé slovo. Jediné co mě příjde divné je to slovo zrcadlo … nevím co tam použít, ale v češtině mě to příjde divné.

  • Autor: Net | Přidáno: 11.10.2013, 19:31

   To je častý problém. V češtině to zní občas divně (popravdě některé věci podle mě znějí divně i v angličtině), ale čím je nahradit? Zrcadlo by mohlo být kopírka, dvojník, dopplegänger… ale nic z toho není perfektní. Navíc by si podle mě člověk zvykl na kterýkoli z překladů, kdyby to nebyl jeden článek. Smrtijed nebo Brumbál mi zněli poprvé divně a dnes už mi přijdou jako úplně normální slova.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum