(ID:12722) 2920: Jáma na peníze

Autor: Net | Přidáno: 21.10.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

ARCHIV TERRA GAZETTE NEWSORG

PŮVODNĚ VYDÁNO: 38. 5. 2920

EDITORIAL

„Finanční jump-point“

Kali Hanks

12722-2920-The-Money-Pit_SynthworldEditorial_FI_3_Crop_600Tam venku je prostorová anomálie. Je to takový druh jump-pointu, který žádný pilot nebude schopen navigovat, protože jím projdou jen peníze. Peníze, které už nikdy nikdo neuvidí. Samozřejmě, že mluvím o tom nesmyslném Synthworldu. Je to už padesát let, co oznámili projekt Archanděl a upřímně řečeno, co jsme za tu dobu dostali?

Přijde mi, že nejsme o nic blíž syntetizování světa, než jsme byli, když šlo jen o sliby a velké oči. Tvrdá realita je, že tenhle pokus postavit Synthworld něco stojí všechny ostatní světy a máme vládu, která se tak zoufale snaží, aby to vyšlo, že je ochotna nechat trpět armádu a infrastrukturu, jen aby na něj měla finance.

Já to chápu, opravdu. Staví to, kvůli všem vyhlazeným rasám během terraformační éry. Jistě, je to skvělá myšlenka, ale co je moc, to je moc. Myslím, že padesát let selhání by měl být dobrý indikátor toho, že se musíme jít dál.

Ale to ne. Každý rok dostaneme více ujištění, že vědci dělají „nové pokroky“, které by měly konečně vyřešit, jak stabilizovat růstový proces, ale nikdy to nefunguje, protože co máme po všech těch letech? Pohyblivou nestabilní planetární masu.

Potřebujeme k moci dostat někoho, kdo bude mít odvahu říct Stop. Buď někdo musí Croshawnout politiku a ucpat tuhle peněžní díru nebo zbytek systému zkrachuje s ní. Možná to není politicky korektní názor, ale garantuji vám, že si to lidé myslí: tohle byl velký nápad Země jak odčinit strašlivé věci, které dělali v Messerovské éře. My na Teře máme čisté svědomí, protože naši předci se dokázali distancovat od hrůzy té doby. Pokud Země chce tenhle směšný projekt pro čisté svědomí, tak dobře, ale nechápu, proč máme jít ke dnu s lodí i my.

Možná nastal čas, abychom jednali na vlastní pěst.

Přeloženo z: 2920: The Money Pit
Přehled historie v SC: Historie


Předchozí Série Další
2872: Pohleďte na Sisyfa Časová schránka 2928: Předvolební sliby

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum