(ID:12727) 2934: Snílek sní

Autor: Net | Přidáno: 24.10.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

Brian Wieters

Referát z eBook

Paní Ngo, 5. třída

„Nebe v plamenech: Dobrodružství Squadron 42“

12727-2934-A-Dreamer-Dreams_BookReport_FI_2_600Tyhle prázdniny jsem četl Nebe v plamenech. Bylo to vážně dobrý. Je to celé o Squadron 42, kteří jsou úžasní. Odehrává se to v roce 2910, kdy několik Vanduulských lodí zaútočilo na jejich transport. Hlavní postavou byl seržant Terrence Nolan. Pocházel z malého města v systému Elysium, skoro v takovém jako žije můj bratranec. Připojil se k Flotile, místo aby studoval, protože chtěl vidět hvězdy. Byla tam dobrá pasáž, kde byl v polích, díval se na oblohu a přemítal, co tam je. Chtěl vidět, co ještě nikdo nikdy neviděl. To byla fajn myšlenka. Jako jsou tam celé skupiny mimozemšťanů, s kterými jsme se ještě nesetkali? To mě nikdy nenapadlo. Až budu pilot, tak prostě chci vidět mlhovinu. Velkou. To by bylo super.

Po letecké škole šel seržant Terrence Nolan do Východních systémů. Byl součást letky hlídkující podél Xi’Anské hranice. Docela se nudil, protože se v podstatě nic nedělo. Pak jednu směnu uviděl malou transportní loď pronásledovanou piráty. Přestože tam byli jako čtyři piráti a seržant Nolan byl sám, zaútočil. Bylo to šílený a jeho loď schytávala ránu za ránou, ale přesto dokázal dostat tři piráty, než dorazila posila. A zachránil transport. Poté mu blahopřál a pak ho i poučoval jeho komandér. Zuřil, protože byla blbost zaútočit sám na čtyři piráty. No a takhle byl naverbován do Squadron 42. Měli rádi tenhle druh blbosti.

Seržant Nolan byl přesunut zpět do Západních systémů. Nyní byl součástí Squadron. Když zbytek flotily prchal před Vanduuly, oni hledali boj. Byli jako jediná věc mezi našimi systémy a bandou nájezdníků. Jejich Komandérem byla elegantní dáma Aria Reilly. Ona bojovala skoro celý život, od doby, co její město bylo vypáleno nájezdníky. Jejich loď směřovala přes obydlené systémy do prostoru nikoho. Byli na lovu.

Po jako dvou týdnech na palubě se zdálo, jako že nikdo nemá seržanta Nolana rád. Všichni si mysleli, že je padavka. Ale další ráno byla jejich loď přepadena bandou Vanduulských stíhaček typu Scythe. Bylo jich asi sto. Seržant Nolan a ostatní piloti naskočili na své lodě a vyrazili do boje. Bitva trvala šest hodin. Stíhače divoce manévrovaly ve snaze zasáhnout jeden druhého, zatímco carrier bojoval s Vanduulským torpédoborcem, který čekal v záloze. Vypadalo to, jakože prohrajou, ale pak se seržant Nolan převzal velení pilotů, kteří byli stále ještě naživu, a postavil se na odpor ještě zuřivěji. Oni se prostě nevzdali.

Čtení této knihy byla fakt zábava. Byla to teda trochu nuda před těmi boji, ale jsem rád, že jsem u ní zůstal. Můj táta říká, že si pamatuje, jak se to tenkrát stalo, když byl ještě dítě. Taky miluje Squadron 42. Říká, že má o nich spoustu dalších knih. Doufám, že budu jako seržant Nolan, až budu pilot. Myslím, že by si to každý měl přečíst.No a to je můj referát.

Přeloženo z: 2934: A Dreamer Dreams
Přehled historie v SC: Historie


Předchozí Série Další
2928: Předvolební sliby Časová schránka 2942. . .
  1. Autor: solta | Přidáno: 25.10.2013, 14:00

    Kaky mě to k těm hvězdám tahne 😀

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum