Kassandřiny slzy: Díl #1

Autor: Net | Přidáno: 5.12.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

UEES Carrier „Gemini“

AO: SYSTÉMY CENTAURI

CalMasonFI_Crop_CZ_1118
Čtyři týdny… čtyři dlouhé týdny poté, co Cal Mason zachránil uneseného Xi’Anského diplomata a zrovna byl propuštěn z Ošetřovny. Cítil to svrbění, které na člověka přijde, pokud zůstane na zemi příliš dlouho. Piloti jej vždy dostanou. Jako kdyby nevěřili svým končetinám, že je unesou, potřebují se pohybovat vesmírem za pomoci křídel a trysek, ne rukou a nohou.

Cala stále sužovala bodavá bolest v žebrech po tom výbuchu, který schytal ve Veze, ale bylo mu to fuk. Musel se odtud dostat. Cal si přidržoval bok a vyrazil do své ubikace. Poslední směna hlídek právě přistála. Minuli ho na své cestě na podání hlášení.

„Hej Masone, konečně tě pustili?“ Cal se otočil. Penny vypadala unaveně, ale byla čiperná jako vždy. Pokud bylo ve vesmíru něco, co by jí dokázalo zhoršit náladu, Cal se s tím ještě nesetkal.

„Ne oficiálně. Jek je tam venku, holka?“

„Nebezpečí na každém rohu. Však víš, jaké to je.“ Řekla s mrknutím. „Už ses ohlásil Dědovi?“

„Právě za ním jdu.“

Penny popoběhla, aby dohnala zbytek svého křídla. Sundala čelenku, aby uvolnila své plameně červené vlasy a otočila se.

„Jo Cale,“ řekla, jak couvala, „přestaň mi říkat holka.“

* * * * *

Admirál Showalter nebyl v dobré náladě. Podobně jako u Penny, pokud v tomhle vesmíru bylo něco, co by mu dokázalo zvednout náladu, Cal se s tím ještě nesetkal. Admirál, přezdívaný Děda těmi, kteří si nepřáli dožít se pozdního věku, byl vojákem po celý svůj život. Přeživší mnoha pozemních kampaní, stovek výpadů a pravděpodobně více než desítky tajných operací, jeho kariéra byla vetkána do všech jeho rysů. Jeho úzké oči viděly vše, ale neodhalily nic.

„Měl bys být ještě na Ošetřovně.“ Procedil skrz zuby, jak se díval na lékařskou zprávu na svém displeji. „Kromě toho, nepřiblížíš se k lodi až do své prohlídky. Západní velení po mně jde kvůli tomu kousku, cos předvedl.“

„Pardon, pane.“ Cal stěží mohl skrýt úsměv. Pronásledování pašerácké lodi skrz rušné město Titus při dopravní špičce bylo odsouzeno k pocuchání pár peříček. Přesto to byla bláznivá honička.

„Nepardonuj mě, chlapče. Vedl sis dobře. “ Nenechám je z tebe udělat obětního beránka jen kvůli politické přízni.

„Díky, ale neriskujte kvůli mně příliš.“

„Sklapni, Masone. Myslíš, že jsem se dostal tam, kde jsem, aniž bych byl schopen se vyhnout politickým nástrahám?“ To je důvod, proč by pro Showaltera všichni jeho vojáků koupili kulku. Showalter vypnul svou obrazovku a podíval se na Masona. „Ale přesto tě ještě nezařadím na rotaci.“

„Budu prosit.“

„A já udeřím zraněného muže. A teď odsud zmiz.“

Cal se rozhodl, že ho nebude pokoušet. Přesto se chystal vrátit na oblohu. Jen přijít na to jak. Ukázalo se, že nebude muset čekat dlouho.

Tísňové volání se ozvalo sekundu poté, co Vanduulští nájezdníci vstoupili do systému. Nohy hřímaly po roštech. Motory se zažehly. Masivní hangárová vrata vyjela nahoru.

Penny se připoutala k sedadlu, zatímco se její NavComputer spouštěl. Podívala se přes hangár. Byl tam Cal, zrovna procházel před její lodí. Usmál se a zasalutoval.

„Šílený parcha…“

Admirál Showalter byl na můstku, když Mason vzlétl. Okamžitě to věděl, ten vzlet by poznal kdekoli. Zapnul komunikační kanál.

„Zatraceně Masone. Přiveďte toho ptáka zpět na palubu. Řeknu ti to jen jednou.“

„Je mi líto pane, Nav je již uzamčen. Budu se snažit-“ Cal ztlumil kanál. Usadil se do křesla. Narůstalo v něm vzrušení z blížící se bouře. Tohle byl jeho domov. Věděl to od chvíle, kdy se poprvé připoutal.

Penny se vydala k němu. Zírala na něj po dobu několika sekund. „Co to sakra děláš?“

„Nabízím pomocnou ruku.“

„Admirál mi řekl, abych tě sundala z nebe“

„Budu hodný. Slibuji.“ Penny se na něj pár okamžiků dívala. Nakonec zavrtěla hlavou.

„Dobře. Kryj nás na šesté a nedělej nic hloupého.“

„No tak Penny, vždyť mě znáš.“

„Přesně tak.“

Cal se zařadil zpět do formace. Křídlo mělo šestnáct lodí, deset stíhačů Cestus, tři Zippery, a dva Anvily. To by mělo být dostatečné na zvládnutí čehokoli, co Vanduulové chystají.

Na můstku Gemini Showalter sledoval tečky nájezdníků prostřednictvím systému na maposféře. Zmizeli v atmosféře planety Yar. To ho zarazilo.

Proč právě tam? Pomyslel si. V systému byly mnohem obydlenější planety. Vanduulové se v minulosti nebáli přítomnosti flotily. Pokud jsou tady rozbíjet a brát, proč zasáhnout pustou planetu na okraji s jen hrstkou osad a výzkumných stanic?

„Admirále. Nový kontakt. Směr osm-sedm-nula.“ Whitacre, jejich SIG-INT specialista, přidal novou tečku na sféru. Showalterovi stačil jediný pohled a hned měl jasno.

Byla to Vanduulská vlajková loď. Mířila přímo k nim.

„Dobrá, dobrá, myslím, že si někdo přišel hrát.“ Vydal rozkaz Gemini připravit se na válku.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ. . .

Přeloženo z: Cassandra’s Tears: Issue #1


*) Poznámka překladatele: SIG-INT (Signals Intelligence) je výraz označující informace získané například z radarového provozu.


Nevím jestli jste si všimli, ale walltar odvedl skvělou práci s počeštěním obrázku, za což mu děkuji.


Předchozí Série Další
Kassandřiny slzy Kassandřiny slzy: Díl #2
  1. Autor: Raven | Přidáno: 9.12.2013, 08:18

    Good job, tohle by byla krásná ukázka z knížky.. hned bych do ní šel.

  2. Autor: Wolf77 | Přidáno: 18.7.2014, 17:29

    Je to prima a dokonce jsem se zasmál tomuhle dvojsmyslu: „Jeho úzké oči viděly vše, ale neodhalily nic.“ ….. nebyl on trochu senilní? 😀

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum