Kassandřiny slzy: Díl #2

Autor: Net | Přidáno: 11.12.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

V minulém díle se rozeznělo tísňové volání, když Vanduulští nájezdníci zasáhli systém Centauri. Cal Mason šel proti rozkazům admirála Showaltera a skočil do stíhače, aby pomohl Penny a jejímu křídlu, zatímco se samotná Gemini připravila na střet s Vanduulskou vlajkovou lodí.

CalMasonFI_Crop_CZ_1118
Calova loď se otřásla, jakmile se ocitla v atmosféře Yaru. Penny a zbytek jejího křídla už prorazil a zmizel v hustých oblacích horních vrstev atmosféry.

Jeho rádio šumělo, když prolétal skrz mraky. Cal držel pevně svůj směr, až prolétl skrz.

Přímo do středu souboje.

Stíhače na obou stranách hřměly ve vzduchu, jak se stáčely a kroutily kolem sebe nad červenohnědou skalnatou planetou posetou krátery pod nimi. Jeden z jejich Zipperů dostala zásah do svých trysek, což snížilo jeho rychlost, tedy jedinou výhodu, kterou mají. Než mohl Cal vůbec zareagovat, vrhli se na něj dva Vanduulové a zneškodnili ho. Viděl, jak si to Penny rozdává s jedním nájezdníkem a rozhodl se, že je na něm, aby se připojil.

Na můstku Gemini admirál Showalter sledoval blížící se Vanduulskou vlajkovou loď.

„Mluv se mnou, desátníku.“ Řekl Showalter, jeho výraz se sotva změnil. Desátník Whitacre studoval své SIG-INT skenery.

„Zbraně se nabíjely, když je skryly štíty, pane. Vypadá to, že mění kurz jen o pár stupňů.“

Showalter se podíval na sféru, na své nové trajektorii. „Snaží se nás odříznout od Yaru.“ Nastavil vlastní trajektorii na Nav a poslal ji palubnímu pilotovi. Jeho oči se rozšířily.

„Pane, to nás dostane do vrchích vrstev atmosféry. Nemyslím si, že budeme schopni odolat gravitaci planety, pokud nás chytne.“ Zakřičel palubní pilot.

„To mě nezajímá. Nenechám naše lidi napospas osudu. Maximální štíty na levoboku, chci tam být dřív, než obsadí pozici a roztočí ty Arc kanóny.“

Masivní motory Typhoon se zažehly, Gemini se vydala směrem k Yaru.

Dole se Cal kroutil vzduchem, aby se vyhnul palbě nájezdníka za ním. Zapnul kompenzátory, aby přiměl trysky k driftu. Vanduulský nájezdník, který byl za ním, se náhle ocitl v jeho zaměřovači. Cal stiskl spoušť. Energie pálila atmosféru, Vanduul se snažil kličkovat kolem výbojů, ale bylo jich prostě příliš mnoho. Šest ran zasáhlo jeho křídlo. Sedmá přímo kokpit. Vanduul započal tu dlouhou ohnivou cestu k zemi.

Calovi chvíli trvalo, než vstřebal situaci. Všichni teď bojovali. Jeden z Anvilů byl pryč. Dva Cestus piloti byli zapletení v bitvě s dalším nájezdníkem. Jeho hlavní křídlo vypadalo, jako by bylo namočeno v černé válečné barvě. Přestože ještě nikdy neviděl takové Vanduulské kresby, stejně na tom nezáleželo. Ten nájezdník nevydrží dlouho. Cal věděl, že jeden z pilotů, Poll, je tak bravurní, jak jen může pilot být.

Penny právě sestřelila svého druhého nájezdníka. Za ní viděl Cal vzdálený záblesk lodí prorážejících atmosféru. Mraky stále ještě rušili jeho skeny, takže nemohl zaměřit nepřátele. Začal pronásledování. Pokud by to byli Vanduulové, nenechá se překvapit zezadu-

Byli tam. Další tucet Scythe a pár Crawlerů.

„Pozor všichni. Máme společnost.“ Cal se podíval dolů právě včas, aby viděl na Vanduulského nájezdníka, Black Talona*, tančit se svými modifikovanými tryskami v neuvěřitelné kombinaci, aby se propletl kolem kombinované palebné síly Polla a druhého pilota. Svým křídlem rozťal Pollovu loď vedví a vypálil cílenou dávku na druhý Cestus. Energetické výboje oslabily štít dost na to, aby se raketa dostala skrz. Cal nikdy neviděl takový pohyb. Ať už byl pilot kdokoli, myslel to vážně.

Mezitím na Gemini řvaly alarmy varující před zásahem. Někdo z posádky se je zoufale snažil vypnout. Showalter navedl Gemini, co by kamenem dohodil od Vanduulské vlajkové lodi.

Tyto dvě titánské lodě byly v boxerském zápase tělo na tělo, vyměňující si rány z bezprostřední blízkosti. Prostor mezi nimi žhnul, jak masivní štíty vzplanuly k odvrácení nebo absorbování těžkých ran osvětlujících celý můstek.

Přesto plán zabral. Pro tuto chvíli byla Gemini zaklíněná mezi lodí Vanduulů a planetou, aby nechala únikovou cestu otevřenou, ale na pravoboku kompenzátory Gemini pracovaly na plný výkon, aby ji udržely před pádem do atmosféry Yaru.

„Pane, štíty na třicet procent. Generátory nebudou moci udržet plný výkon a naši obranu.“ Hlásil palubní pilot.

„Beru na vědomí, poručíku. Finchi, jaké jsou škody?“

Finch, zbrojní důstojník, byl zaměřený na své skenery a koordinoval masivní množství zbraní.

„Oslabujeme je, pane.“

„To nestačí. Potřebujeme od nich dál, abychom je mohli zasáhnout vším. Pokud bude potřeba, vezmete si oblek, vylezete ven a budete na ně střílet svou pistolí. Je to jasné?“

„Ano, pane.“

Zpět na Yaru se Cal otočil zády k posilám Vanduulů, připraven k… oni neútočili. Mířili ke starému osídlení na zemi.

„Penny, máš ponětí, co je támhle?“

„Není čas, Cale.“ Zamumlala. Její sledovací systém konečně zapípal oznámení o zaměření pro rakety. Stiskla. Proud drobných AP raket zasyčel z raketového zásobníku, sledoval a zničil další loď nájezdníků. Cal zahlédl něco jiného.

Black Talon mířil k ní.

„Penny! Na šesté!“

Penny neváhala a potopila svou loď. Plná dávka střel prolétla vzduchem, kde byla jen před několika milisekundami.

Cal vyměnil pár svých vlastních výstřelů. Osm minulo, tři zasáhly, ale štíty je pozřely.

„Ale ne.“ Povzdechl si Cal.

Právě upoutal Black Talonovu pozornost.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ. . .

Přeloženo z: Cassandra’s Tears: Issue #2


*) Poznámka překladatele: Black Talon by se dal přeložit jako Černý Pařát, loď je pojmenována podle svého tvaru a barvy. Tak trochu mi připomíná Jizvu (Scar) z Battlestar Galacticy


Předchozí Série Další
Kassandřiny slzy: Díl #1 Kassandřiny slzy Kassandřiny slzy: Díl #3

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum