Příběhy Kida Crimsona: Díl #2

Autor: Net | Přidáno: 13.12.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

Studené moře prostoru. Někteří lidé ho milují. Daří se jim v něm. Mě znervózňuje. Myslí si, že to je svoboda. Pro mě je to vězení, ve skutečnosti horší než vězení, je to kat stojící nad vámi, který jen čeká na trhliny v trupu, aby vykonal svou práci.

MysterySerial_FI_3Crop_CZ_1118
Z nějakého důvodu se vždy před přistáním stávám trochu morbidní. Covalex Shipping Hub se blížil. Hlas zapraskal v mém reproduktoru.

„Připravte se na kontrolu ID.“ Probíral jsem se skrz své značky, až jsem našel jednu čistou a poslal ji. Pár vteřin ji přežvykovali.

„Díky paní Bally-wa. Křídlo 2, Hangár čtyři, místo 32.“ Dispečer ukončil přenos.

Několik přepravních konsorcií se spojilo, aby otevřeli spoustu těchto uzlů jako přestupní body pro převoz nákladu a pro obchodníky a dopravce, kteří se nechtějí zabývat potížemi a fyzikou přistání na planetě. Stručně řečeno je to místo, kde si na sebe vydělávám.

„Hej Ehtane.“ Ale no tak. Právě jsem přijel.

Pomalu jsem se otočil. Raj Benny. Nemyslím si, že má důvod být na mě naštvaný.

„Hej Raji, hledáš tu příležitosti?“

„Jo, však víš, koukám, jak se věci bortí.“

Co se gaunerů týče, Raj nebyl zrovna špatný. Přesto byl zlomyslný. I když je to většinou případ Tevarinů, viděl jsem, že ho nálada bere na místa, která jsou zbytečná. Bylo to příčinou nějakého napětí mezi námi v minulosti, ale zjevně ne dnes. Přesto se v jeden z těch dnů budeme muset zabít. Ale do té doby není důvod, proč nemůžeme být civilizovaní.

„Něco slibného?“ Zeptal jsem se, když jsem se otočil zpátky k davu. Raj pokrčil rameny a usrkl HydroFroz.

„Ne tak docela.“ Jeho černočerné oči se pak na něco zaměřily a on krátce pokývl. Byla to agentka Advokacie. Nepoznal jsem ji. Ani ona se nesnažila schovat.

„Později.“ Raj vyrazil pryč a zmizel v davu. Udělal jsem totéž.

Dveře byla zašívárna pro dopravce, přepravce a obchodníky, aby si zašli na drink a sousto, možná hodinu nebo dvě spánku ve spánkové kóji vzadu. Bylo zábavné to sledovat. Podívejte, když dostanete spoustu ztroskotanců s hotovostí na jedno místo, je to jako magnet pro oportunisty, což bohužel zahrnuje lidi, jako jsem já.

Dal jsem si nějakou RealWater a usedl do rohu, abych měl dobrý přehled o místnosti.

O tři skleničky později a věci pořád nevypadaly dobře. Pak se roztříštilo sklo. Pár hlav se otočilo, včetně té mé. Dopravce se vydrápal na nohy jen s velkými obtížemi. Žíly v jeho čele pulzovaly, jako by se snažily osvobodit. Byla to hra Vadné roznětky.

„Řekl jsem ti švindl! Ještě jednou mě požádáš, abych to zopakoval, a vyryju ti to do tváře, uvidíme, jestli mě pak uslyšíš.“ Ochranka začala kroužit kolem. Ostatní hráči zůstali bez hnutí ve strachu, že sebemenší pohyb nebo reakce by ho ještě více vydráždily.

„Vezměte si to ven.“ Zařval barman.

„Sklapni, špíno. Pokud nechceš taky tančit.“ Ochranka vytrhla opilého za ruce a táhla ho ke vchodu. Kopl do pár stolů na cestě, rozlil nápoje na nich. Smál se, užíval si, že je problém.

Ten chlap byl slibný. Vyhodili ho ven. Zvedl se na nohy a ventiloval stálý proud nadávek asi pět minut, než se odklopýtal pryč.

Sledoval jsem ho, jako by nebyl sotva při vědomí, jen pro případ, že si nějaký jiný sup všiml toho spektáklu. Nakonec putoval zpátky na své místo v hangáru. Vlezl do ošuntělé MISC Fiery, uklouznul dvakrát na žebříku. Pod sebou měl oddělitelný nákladový prostor. Jeho motory se pomalu začaly rozbíhat.

Znovu a znovu jsem si opakoval registrační číslo jeho lodi, když jsem běžel zpět ke svému hangáru a vzlétl.

Dostihl jsem ho u startovací rampy. Hlavní trysky Fiery se konečně zažehly a loď pomalu zrychlovala. Pořád jsem si držel odstup, opět jsem se víc staral o potenciální konkurenty, než že si mě tenhle idiot všimne.

Trvalo tři hodiny, než jsme se dostali mimo provoz. Nevím, kam mířil, ale bylo jasné, že chce držet nízký profil. To mi vyhovuje. Udělá to mojí práci stokrát jednodušší. Nechal jsem ho ještě chvíli plout. Ujistil jsem se, že jsme sami. Teď byla řada na mně.

Prolétl jsem před kokpit Fiery a změnil elektroskin jak jsem zahříval své hlavní zbraně. Barva na trupu mé lodi se změnila do krví potřísněného designu, pro který jsem byl známý.

Mohl jsem ho vidět v kokpitu, otevřená ústa v naprostém šoku. Zavolal jsem mu přes vysílačku.

„Soudě podle výrazu obličeje, můžu říct, že víš, kdo jsem.“ Byl sotva schopen kývnout. „Dobře, tady je první pravidlo. Utečeš, zemřeš. Můžeme se dohodnout na tomto bodě?“

Znovu přikývl. Rychle jsem mu dal zbytek svých pravidel. Skoro všechny končili stejně, jako první pravidlo. Když jsem mu řekl, ať vydá náklad, byl naprosto poddajný. Uvolnil náklad a couvl.

Manévroval jsem kolem a zajistil náklad na své místo.

„Teď zmiz.“ Sakra rychle poslechl. Nechtěl jsem dělat plnou kontrolu v případě, že šel na policajty, ale musel jsem se aspoň nahlédnout. Chvíli trvalo, než systém na mé lodi přijal výpočetní protokol nákladu a pak jsem získal přístup k obrazu uvnitř.

„Pojď ke mně, výplato…“

Záběry vyskočily na mé obrazovce. Musel jsem zvýšit jas, abych něco viděl. Konečně jsem viděl, co je uvnitř…

Lidé. Hladovějící. Pohublí. Někteří lidé, pár Banu, Tevarin a pár, který jsem nepoznával. Viděl jsem rudě. Byl překupník otroků. Nejhorší parazitičtí bastardi ve-

Nakopl jsem trysky naplno a otočil se. Sotva jsem vidět záři jeho trysek v dálce. S tímhle neuteče. K čertu s ním.

Přibližoval se. Vezmu si svůj čas na tohohle. Půjdu na něj tak pomalu a tak dlouho, že si nebude pamatovat život bez agónie. Nejprve budu-

Dvě rakety se prořítily kolem mě směrem k překupníkovi. První odstřelil jeho trysky, druhá vybuchla hned za kokpitem. Výbuch antihmoty vzplanul, úplně spálil Fieru. Moje polarizační kompenzátory se zapnuly. Když se vypnuly, loď byla pryč. Stejně jako ten, kdo střílel. Na skenerech po nich nebyla ani stopa.

Tak jsem tam byl. Sám s nákladem plným otroků. Moje krev stále ve varu.

Raj nebyl jediný, kdo má problém s náladou.
. . . pokračování příště

Přeloženo z: Tales of Kid Crimson: Issue #2


Předchozí Série Další
Příběhy Kida Crimsona: Díl #1 Příběhy Kida Crimsona Příběhy Kida Crimsona: Díl #3

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum