Kassandřiny slzy: Díl #3

Autor: Net | Přidáno: 21.12.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

Štíty na čtyřiceti procentech. Čtyři z monitorů nefunkční. Zbývají pouze dvě rakety v zásobníku na pravém křídle. Zbraně a palivo v pořádku. To byly ty dobré zprávy. Špatné zprávy? Cal Mason nemohl tlačit na Black Talona o mnoho déle.

CalMasonFI_Crop_CZ_1118
Penny a ostatní stále ještě bojovali se zbytkem nájezdníků. Obloha byla plná mizejících kondenzačních stop a sloupů kouře z hořících vraků dole. Cal si musel zachovat svou soustředěnost. Věděl, že se situace může kdykoli obrátit.

Black Talon to řízl vlevo, pořádně. Cal zůstal na něm. Vypálil dávku, ale Black Talon udělal piruetu kolem výstřelů, jako by to nic nebylo. Cal viděl, kam měl namířeno. Poslední Anvil byl v dálce, střílel po nájezdníkovi těžkými projektily.

Black Talon mířil přímo k síti vybuchujících dělostřeleckých granátů.

Na palubě Gemini byl admirál Showalter uvězněn mezi vlajkovou lodí Vanduulů a gravitačním polem Yaru. Masivní carrier nemohl udržet ani jeden útok moc dlouho. Zíral jen na maposféru, studoval každou pozici, čekal, až se naskytne příležitost sama. Vanduulská loď byla mírně zvýšená nad jejich pravobokem. Manévrovali, aby mohli udeřit se svými velkými zbraněmi. Planeta byla těsně pod horizontem na jejich levoboku.

„Pane. Nemůžeme tu zůstat.“ Zakřičel palubní pilot. Showalter ho ignoroval, jeho mysl utvářela něco, co by mohl být plán.

„Pane!“ Znovu zařval. Showalter se otočil, mohlo by to fungovat.

„Vypněte tlumičové trysky tři až devět. Snižte osm, deset a dvanáct o šedesát procent.“

„Ale, pane, to nás shodí – “

„Směrem k planetě, správně. Zde je to, co chci, abys udělal, a já to řeknu jen jednou.“ Každý poslouchal. Z výrazu jejich tváří vyplývalo, že si myslí, že starý muž nakonec ztratil rozum.

Hlavní zbraně na Vanduulské vlajkové lodi se začaly zahřívat. Energie kondenzovala na špičce hlavní, tahajíc prvky z atmosféry. Najednou Gemini zamířila dolů k planetě, trysky na levoboku se zableskly a nutily masivní loď do otáčky. Klouzala podél okraje atmosféry a využila gravitace, aby se svým levobokem dostala přímo pod Vanduulskou loď.

Gemini vypálila ze všech zbraní, které mohla použít do slabého podbřišku. Vanduulské štíty vzplanuly v marné snaze odvrátit všechny útoky. Energetické výboje prorazily trup následovány AP raketami. Poprvé to byli Vanduulové, kdo byl vážně zraňován.

Zpět na Yaru Cal se nyní vyhýbal těžkým projektilům. Heller, pilot Anvilu se snažil vést Black Talona, ale Vanduul se ukázal stejně schopný v uhýbání nepřímé palbě, jako to dokázal s přímou.

Penny se zařadila za Cala. Začínalo být zřejmé, že ačkoli byl Vanduul v defenzivě, byl to on, kdo diktoval boj. To se mělo změnit. Chystali se zaútočit na Black Talona společně.

„Jsi připravená, Penny?“

„Pojďme sejmout toho šmejda.“ Cal se ušklíbl.

Nějak Black Talon věděl. V okamžiku, kdy se Penny a Cal rozdělili do útočné pozice, panely na Black Talonovi se odsunuly a odhalily šest skrytých trysek. Zažehl je, aby se otočil závratnou rychlostí a zamířil přímo proti nim. Cal změnil směr, aby se zabránil stejnému útoku křídlem, který rozpůlil Pollovu loď. Black Talon zažehl afterburnery a vystřelil směrem k horizontu, kde se připojil k druhému křídlu Vanduulských Scythe a Crawlerů, těm, kteří mířili přímo ke starému osídlení, a zmizel do atmosféry.

Penny a zbytek křídla se vydaly za nimi. Cal ne. Něco mu vrtalo hlavou. Změnil směr a zamířil k budovám.

Vanduulská vlajková loď se belhala pryč. Gemini otočia průběh bitvy a udělala v ní pár nových děr, ale nemohla je dohnat. Showalterův odvážný manévr zamkl Gemini v gravitačním poli planety. Jako auto zapadlé v bahně, dělala všechno možné, aby se pokusila vymanit. Showalter viděl nájezdníky vynořit se z Yaru a zmizet do několika přistávacích kójí. Masivní motory vlajkové lodi se zažehly a poháněly ji pryč.

Zpět na povrchu, Cal slezl po žebříku. Odjistil svou osobní zbraň, jak se blížil k budově. Cedule před budovou byla pokrytá červeným prachem, který neustále vířil vzduchem. Cal setřel vrchní vrstvu. Byl to nějaký druh geologické výzkumné stanice.

Otevřel lítačky. Pár sloupců světla pronikalo přes prach z otvorů ve stropě, ale jinak byla tma. Červený prach byl všude. Ale přestože jej Cal silně nenáviděl, nyní mu prokazoval velkou laskavost. Ukazoval mu stopy, a ještě lépe obrysy toho, co chybí.

Cal se plížil zařízením. Vypadalo to, jako by vzali čtyři stroje, kolem čtyř metrů vysoké a pár metrů široké. Udělal pár fotek místa činu svým hledím a pak se zaměřil na stroje, které byly poblíž těch chybějících. Všechno, co se dozvěděl, živilo uzel v jeho břiše. To nebyl nájezd. To byla loupež. Co to bylo za stroje? K čemu by tento Vanduulský klan mohl použít zastaralou techniku? Co mají za lubem?

Penny pronásledovala Black Talona a zbytek tak daleko, jak to jen šlo. V okamžiku, kdy opustili atmosféru, zahájila vlajková loď krycí palbu. Přesto vypadali, že je Děda potrestal. Doufejme, že si v dohledné době dvakrát rozmyslí znovu zaútočit na tento systém.

„Dobře, piloti. Zpátky domů.“ Křídlo se vzdalo pronásledování a zamířilo zpět k Gemini, která se stabilizovala, ale pořád bojovala s gravitací. Penny se podívala na zbytky svého křídla. Projela si seznam pilotů, kteří se nehlásili. Kde je…

„Cale, rozumíš?“

„Hej, Penny. Jsou Vanduulové ještě v systému?“

„Sotva. Úplně všichni zdrhají.“

„Něco není v pořádku, Penny. To nebyl nájezd.“

„O čem to mluvíš Cale?“

„Potřebuji laskavost.“

„Nikdy se mi nelíbí věty, které začínají takhle.“

„Potřebuju, abys mě kryla před Dědou.“

„Ty musíš žertovat, Cale.“

„Nahlásím se, až budu mít víc. Něco se tu děje, Penny.“

Několik okamžiků bylo ticho.

„Víš, Cale, jednou si všechny ty laskavosti vyberu.“

Na můstku Gemini admirál Showalter sledoval Penny a ostatní piloti jak se vrací, mnohem méně, než by si přál. Pak uviděl Calovu loď opustit Yar . Mířil za Vanduulskou vlajkovou lodí.

„Cale, ty pitomý bas-“

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ. . .

Přeloženo z: Cassandra’s Tears: Issue #3


Předchozí Série Další
Kassandřiny slzy: Díl #2 Kassandřiny slzy Kassandřiny slzy: Díl #4

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum