Kassandřiny slzy: Díl #4

Autor: Net | Přidáno: 28.12.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

Cal Mason se naposledy podíval na Gemini, která stále zápolila s gravitačním polem Yaru, na Penny a zbytek křídla, kteří zrovna tvořili přistávací formaci.

CalMasonFI_Crop_CZ_1118
Stojí to za to, pomyslel si Cal. Než by přesvědčil admirála Showaltera, že při Vanduulském nájezdu šlo o víc než o prostou krádež, zmizel by Vanduulský klan zpět do svého teritoria a vojenské velení by nikdy nepovolilo operaci na nepřátelském území. Tak by to bylo. „Stojí to za to,“ zopakoval si pro sebe a načetl odpovídající soubor NavPlan.

Počítač převzal kontrolu, jakmile se Cal ponořil do přeskokového bodu. Nyní vše, co musel udělat, bylo počkat, zatímco počítač kličkoval meziprostorem s naprogramovanou dokonalostí a doufat, že Vanduulové nečekají na druhé straně, s nabitými zbraněmi připravenými vyhodit do vzduchu všechny statečné idioty, kteří by se je pokusili pronásledovat… hmm… tohle jsem asi měl zvážit o něco dřív.

Cal sledoval odpočítávání na svém monitoru. Pomalu převzal kontrolu nad letem. Pro jistotu měl připravený prst na posilovači štítů.

Objevil se na druhé straně, připraven na cokoli, pak si oddechl. Všechno dobré. Viděl vlajkovou loď, jak se připojuje ke zbytku klanu; flotilu vyřazených transportérů, nákladních lodí, malých torpédoborců a tankerů, všechny z nich pravděpodobně ukořistěné během stovek bojů za více než pár desítek let na cestách.

Cal vypnul všechny nadbytečné systémy, aby minimalizoval svou energetickou stopu a vypnul své motory poté, co nabral směr k flotile. Měl by být schopen se dostat dost blízko, pokud nezmění svoji trajektorii. Aby ho viděli, tak by se museli podívat ven z okna. Podle jejich skenerů by měl být jen prázdný prostor. Lidé příliš spoléhají na své skenery a techniku, aby je hlídala. Cal nemohl spočítat, kolikrát se dostal z průšvihu, jen protože lidé nevěřili ani nepoužívali své smysly.

Cal plul setrvačností k flotile, připravené pro každou známku toho, že by byl spatřen. Zatím je to dobré. Minul něco, co vypadalo jako staré farmářské plavidlo, pravděpodobně mělo růstové farmy, pro celý Vanduulský klan. Zanechávalo za sebou kouřovou stopu, jak plulo vesmírem.

Velení se pokusilo vybudovat databázi každého klanu Vanduulů, ale vždy zápasili se získáním surových dat. Cal byl vždy překvapen, že po tak dlouhé době, co lidstvo odráželo Vanduulské útoky, toho o nich víme pořád tak málo. To, že Vanduulové byl tak roztříštěný druh vůbec nepomáhalo. I když každý Vanduulský klan/flotila měl svou vlastní sadu tradic, diplomatické vztahy, dokonce i náboženství, sdíleli několik společných prvků. Jejich stíhače si byly až děsivě podobné, stejně jako vlajkové lodě. Mnoho analytiků se zbláznilo ve snaze tuhle záhadu rozlousknout. Bylo to skoro, jako kdyby jejich návrhy byly vtisknuty do jejich DNA. Což bylo také navrženo.

Přesto všechno, jen málo lidí bylo v Calově pozici tak blízko Vanduulské flotily. Takže se z toho snažil vytěžit maximum a zaznamenával a označoval každou loď, kterou minul. Vojenské zpravodajství bude mít druhé Vánoce s takovými daty.

Najednou se masivní trysky vlajkové lodi zažehly. Měnil kurz. Cal si nebyl jistý, dokud před sebou neviděl řadu startujících stíhačů:

Někdo se podíval z okna.

Cal měl zhruba třicet sekund, než ho obklíčí. Zažehl motor a zamířil podél trupu vlajkové lodi. Nemohl jen tak zmizet, i kdyby se dostal až k přeskokovému bodu, nebyl o nic blíže zjištění, co chystají. Ne. Musel se držet poblíž.

Stíhače Vanduulů se vyrojily ze svých odpalovacích pozic v čele s Black Talonem. Mířili přímo k pošetilému brzy-již-mrtvému člověku a zjistili, že míří na plný výkon k přeskokovému bodu.

Vanduulové následovali a díky své rychlosti snadno předhonili Calovu loď. Black Talon rozpoutal první spršku laserové palby. Zbytek Vanduulských stíhačů ho následoval. Během sekund byla Calova loď zničena na kousky.

Škoda, pomyslel si Cal jak stál na boku Vanduulské vlajkové lodi, byla to dobrá loď. Všiml si ještě něčeho. V dálce byla další loď. Příliš daleko na identifikaci, ale rozhodně to není další loď Vanduulů. Cal kráčel podél trupu lodi směrem k jedné ze zejících děr způsobené bojem s Gemini a vlezl dovnitř.

Cal se opatrně přesunul dolů přes nitro lodi do chodby. Oblast byla uzavřena poté, co ztratili integritu trupu. Cal zkoumal dveřní zámky. Byly ve Vanduulštině, samozřejmě. Jejich systém znaků mu byl naprosto cizí. Pak se odemkly.

Cal se skryl, než se dveře otevřely. Vanduul ve skafandru prošel dveřmi. Cal ho pozoroval z trhliny ve zdi se svou pistolí připravenou.

Vanduul přistoupil k otvoru v trupu a zkoumal ho. Musel to být Technik na posuzování škod. Calův pohled sklouzl z Vanduula k otevřeným dveřím. Technik stál zády k němu. Cal proklouzl kolem a přes tlakovou komoru do samotné lodi. Ačkoli bylo příjemné mít gravitaci zpátky, pořád nemohl sundat svůj oblek, protože Vanduulové nedýchají kyslík.

Ve snaze nepřemýšlet o tom, jak směšně sebevražedné je plížit se po Vanduulské vlajkové lodi zůstal Cal zaměřen na identifikaci nového plavidla. Stíhače nebyly přesměrovány, nebo nasazeny, takže Cal předpokládal, že loď pro Vanduuly nebyla překvapením. V takovém případě by mohla mít namířeno do hangáru.

Cal opatrně procházel křivolakými svažujícími se chodbami, občas při tom uhýbal Vanduulskému důstojníkovi nebo vojákovi. Nakonec viděl proud pilotů opustit dveře. Možná, že jeden z nich byl Black Talon? Cal počkal, až zmizí za rohem, než se podíval na dvěře. Byl to hangár.

Pohyboval se kolem Vanduulských lodí a viděl přistávat silně modifikovanou Constellation. Pár desítek Vanduulskývh vojáků čekalo s připravenými zbraněmi. Cal si našel dobré místo na úkryt i pozorování.

Constellation usedla na podlahu. Její motory se vypnuly, ale někdo obsluhoval věž. Přistávací plošina se otevřela. Dva humanoidi vyšli ven. Oba na sobě měli uzavřené obleky, nikoli Vanduulské dýchací přístroje. Měli zhruba lidskou velikost.

Cal slyšel, že se pár pirátům podařilo uzavřít dohody s některými Vanduulskými klany, ale bylo to dost vzácné. Většina z nich byla rozstřílena vteřinu poté, co se dostali na dohled Vanduulské lodi.

Velké kusy techniky sebrané z osady na Yaru byly přineseny a naloženy do Constellation. Jeden ze dvou humanoidů zkoumal techniku, zatímco druhý mluvil s Vanduuly. Když byly spokojeni, vytáhl pár beden.

Plasmová puška zabzučela vedle Calova ucha.

Sakra.
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ. . .

Přeloženo z: Cassandra’s Tears: Issue #4


Předchozí Série Další
Kassandřiny slzy: Díl #3 Kassandřiny slzy Kassandřiny slzy: Díl #5

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum