(ID:12778) New United Dispatch

Autor: Net | Přidáno: 31.12.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

New United NewsOrg

Editorial Kriminální hlídky

Elissa Kent

12778-New-United-Dispatch_Crimewatch_FI_Crop_600Jsou věci, pro které nenacházím slov. Imperátorovi Costiganovi a zbytku UEE se zřejmě zdá v pořádku, že každý den jsou dobří občané napadáni zloději a bandity, které udeří bez slitování, oloupí je o všechno a poté utečou jako zbabělci. Brutální útok na transportér RSI Mover, který minulý týden zanechal padesát osm mrtvých a škodu na majetku za téměř milion kreditů, je poslední v krvavé historii válečného běsnění podél našich hranic.

Po celá desetiletí zneužívají kriminální živly naši blízkost k protektorátu Banu a používají jejich území jako bezpečný úkryt při prvním náznaku možné konfrontace. Pokud překročí tuto hranici, tak tím to končí. Případ je uzavřen. Upřímně řečeno, je to skvrna na ideálu bezpečnostních složek. Je třeba, aby Imperátor a Senát řešili tento palčivý problém nebo bude ztraceno více životů a peněz. Vytvoření vládního ustanovení pro přechod do suverénního systému planet Banu bude složité, ale domnívám se, že Banu i UEE budou těžit přinejmenším ze zefektivnění procesu, který umožní agentům Advokacie sledovat uprchlíky.

Chápu, že je to složitá politická situace. Když jsem navrhovala takový zákon v minulosti, mnozí z mých kritiků zaplavili mou linku stížnostmi, takže se pojďme podívat na dva největší problémy při vytváření takového ustanovení:

Základní struktura vlády Banu brání takovému ustanovení.

Každý ví, že Banu nejsou tou nejorganizovanější civilizací. To je pravda. Jejich systém planetárních států klade velkou odpovědnost na samosprávu, ale Banu mají zavedený systém pro hlasování o zákonech platných pro celý druh, stačí svolat Shromáždění. Je to zdlouhavý proces s týdny, někdy i měsíci debat, ale v případě dobře připraveného zákona si myslím, že šance na schválení je značná.

Není žádným tajemstvím, že mnoho planet Banu působí jako globální bazar a černý trh. Takže náklad ukradený piráty na území UEE lze prodávat levně (a někdy oprávněně) na světě Banu. I když byste mohli argumentovat, že část výnosů z těchto prodejů jde přímo samotné vládě, která by se neměla bránit ani pokoušet o takový zákon. Pokud jsme se dozvěděli něco za téměř tisíc let lidské expanze, pak to, že lidé (a tím mám na mysli člověka, Xi’Any, Banu, dokonce i Tevariny a pravděpodobně Vanduuly) jsou směskou rozporů. V každém druhu existuje dobré a špatné, morální a nemorální, spravedlivé a nespravedlivé. To je to, co dělá život tak podivný a zajímavý. Zatímco kritici si mohou myslet, že Banu takový zákon nikdy nepřijmou, proč bychom to nemohli alespoň zkusit?

„Zjednodušený proces“ nevyhnutelně nahradí „spravedlivý proces“

Všichni známe naši historii. Součástí standardního operačního postupu UEE je dělat to, co je nutné, abychom se vyhnuli stínu Messerovy éry. Přestože strach z rostoucí vládní moci se zdá být zakořeněn ve frázích jako „je to vstup na tenký led,“ nemohu si pomoci, ale nevěřím, že jakákoliv snaha, aby se zakročilo proti prosperující kriminálních syndikátům, povede k fašismu.

Opakuji, že chápu, že zatímco situace se zdá jednoznačná, je to opravdová Pandořina skříňka složitých právních a politických následků, které je třeba zvážit. Ale naši senátoři musí alespoň upozornit na problém, aby mohli přijít na způsob, jak pomoci zmírnit obrovský dopad pirátských útoků na obchod, ekonomiku a na životy občanů. Je třeba zahájit diskusi, protože současná situace není dlouhodobě udržitelná.

. . . KONEC PŘENOSU

Přeloženo z: New United Dispatch

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum