(ID:12816) Aktuálně z kongresu

Autor: Net | Přidáno: 3.1.2014 Kategorie Spectrum Dispatch

Kongres UEE

4. 8. 2942

AutoPřepis zasedání

Ověřil a schválil – archivář Yates (#57573BDF)
12816-Congress-Now_CongressNowFI_600
<

13:48 – Zasedání obnoveno.

PŘEDSEDA MARSHALL MADRIGAL (U-MagnusSys): Děkuji vám všem. Pokud zaujmete svá místa, bude toto sezení moci začít. Děkuji. Nejsou-li další připomínky či poznámky k diskusi týkající se předchozího návrhu zákona… H3456.23 od čestného senátora z Ferronu, budeme se moci pohnout kupředu.

Návrh je schválen a bude předán panu Harkerovi v kanceláři Imperátora k přezkoumání.

Další v pořadí, senátorka Ngo předložila toto usnesení. Madam senátorko, máte slovo:

SENÁTORKA MIRA NGO (T-TerraSys): Děkuji, pane předsedo. Moje vážené kolegyně, vážení kolegové, při tvorbě tohoto návrhu jsem na sebe vzala břímě, že budu mluvit nejen se svým volebním obvodem, ale i s ostatními systémy. Co jsem našla v těchto rozhovorech, bylo někdy náročné, ale vždy poučné. Stručně řečeno, mám pocit, že je tu početné hnutí mezi skvělými občany naší civilizace, které chce přesunout hlavní sídlo UEE ze Země na Terru.

PŘEDSEDA MARSHALL MADRIGAL (U-MagnusSys): Dámy a pánové, prosím. Pléno bude otevřeno k diskusi, jakmile čestný senátor skončí.

SENÁTORKA MIRA NGO (T-TerraSys): Děkuji. Chápu, že jde o stále citlivé téma. Země bude vždy domov našich předků. Je to planeta, která nám dala život. To nikdo nepopírá. Ale jak se vyvíjíme, musíte si uvědomit, že pro vládu, aby fungovala na území tak obrovském, jako je to naše, že musí být blízko dění. Podle aktuálních dat z tras DataComu stále trvá několik dní, dokonce týdnů, pro vysílání dosáhnout Zemi. Popravdě, jde i o strategické důvody. Zatímco vojenské zpravodajské simulace uvádí, že i když Vanduulové postrádají organizaci k provedení úspěšné kampaně, Země je strategicky ve velmi neudržitelné pozici. Pokud by Vanduulové zahájili někdy masivní útok, je velmi pravděpodobné, že vojenské síly v systémech Terra či Davien by o něm nevěděli po několik hodin či dní.

Proč je Terra vždy epicentrem této debaty? Jen málokdo může popírat, že Terra je hlavním centrem obchodu a financí v UEE. Ale dovolte mi, abych to teď na chvíli přešla a mluvila o historii. Na rovinu, Země má konfliktní historii. V závislosti na tom, které období si vyberete, najdete buď inovace, nebo krev. Naopak Terra si vždy udržovala progresivní diplomatický postoj i v nejtemnějších dobách z Messerovy éry. Abych citovala svou milovanou babičku, prostě se rozhodli pro správný způsob života. Můj návrh není z kategorie Terra nebo nic. Já a moji voliči prostě věříme, že je třeba, aby bylo politické centrum UEE přesunuto na místo, které lépe reprezentuje nový směr, který lidstvo přijalo. Každý a všechny systémy by měly být považovány za možný domov. Máme jen pocit, že vzhledem ke svému umístění se náš domovský systém prostě stal nepraktickým.

V životě všech dětí, nastane doba, kdy musí opustit svůj domov a stát se svými vlastními pány. Jsme a vždy budeme dětmi Země, ale je čas jít dál.

Návrh, který máte před sebou, je výzva k referendu, které dá hlas občanům. Stejně jako naši předkové v roce 2380 při vytváření Organizace spojených národů Země věřím, že by rozhodující hlas měli mít lidé. Koneckonců jsme zde pro dobré lidi UEE a mělo by to být jejich rozhodnutí.

Přiložené najdete také ustanovení podrobně popisující proces přesunu.

Pane předsedo, vzdávám se zbytku svého vymezeného času.
>

. . . KONEC PŘEPISU

Přeloženo z: Congress Now

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum