Kassandřiny slzy: Díl #6

Autor: Net | Přidáno: 7.1.2014 Kategorie Spectrum Dispatch

Pohřeb poručíka Cala Masona se ukázal být uzavřenou záležitostí. Letka stála hrdě ve formaci, ale jinak se účastnila jen hrstka důstojníků a posádky. Kerny, mechanik posádky, se ukázal. Cal pomohl Kernyho rodině uniknout ze systému Nul asi před rokem. Nyní tu tichý obr stál, mnul si ruce, jako by to mělo udržet slzy, které hrozily každou chvíli vytrysknout.

CalMasonFI_Crop_CZ_1118
Admirál Showalter prošel rutinou. Jeho obličej byl ze žuly jako vždy. Slova byla řečena. Rozloučení třemi salvami. Vypuštění prázdné rakve. A bylo to. Skupina byla rozpuštěna a pomalu se rozptýlila.

Penny, Showalter a Kerny zůstali, jako by udělat krok pryč znamenalo udělat krok k přijetí.

Cal Mason byl neustále pod dohledem. Přestože měl spoutané ruce a řetěz uchycený ke stěně, někdo ho neustále sledoval. Už to bylo pár dní a další tři přeskokové body. Cal byl vzorný vězeň, ale oči a uši měl otevřené po celou dobu. Posádka Constellation byla velmi opatrná, zejména při použití jména nebo když diskutovali poblíž něj. To bylo dobré, znamenalo to, že se ještě nerozhodli ho zabít.

Navzdory jejich pokusům o uchování tajemství, se mu podařilo něco pochytit:

Loď byla pojmenována Phoenix. Prozradil to inženýrský monitor.

Velký chlap, který si mluvil s vedoucí ženou, která může, ale nemusí, být Kassandra, byl přezdíván Trunk. Z jeho velikosti a obecných manýrů, se zdálo, že skupině dodává sílu. Byla tam nějaká souvislost s Kassandrou, ale Cal nepřišel na to, jestli byla romantická, nebo šlo o vazbu zvětralou bitvou či krádeží.

Pak tu byl střelec, který rád mluvil. Opravdu rád mluvil. Jeho jméno bylo Nesser Yahro. Tohle přímo prozradil Calovi. Také měl problém s pitím, což vysvětlovalo, proč si nepamatuje většinu jejich diskuzí. Také se zdálo, že je záložní pilot, když Kassandra nepilotovala sama. Cal mohl vždy říci, kdo pilotuje. Zatímco ona byla tanečnice, on byl demoliční koule.

Poslední člen posádky byl lodní mechanik. Nechtěl mít s Calem nic společného a dělal vše, co bylo v jeho silách, aby zůstali z dohledu, což bylo nepříjemné Nesserovi, protože to zasahovalo do jejich hry Triggeru. Nesser mu říkal Mahony.

Bylo to krátce po brzkém jídle třetí den, kdy přišla za Calem, aby si s ním promluvila poprvé od doby, kdy byl unesen.

„Pohodlné?“

„No jistě. Kdo není rád spoutaný?“

„Záleží na společnosti.“

„To je pravda.“ Řekl Cal se souhlasným kývnutím. Usmála se. Cal vážil své možnosti. Mohl naservírovat, co ví v naději, že ji přistihne nepřipravenou a ona mu ukáže své karty. Na druhou stranu, když se nechytne, mohla by si utvořit svůj názor na celou to záležitost s „jeho zabitím“.

Ne, pomyslel si. Lepší počkat a zjistit, jestli se nedostane na kobylku tomu, co mají za lubem nebo kam letí. V důsledku toho visela ve vzduchu hloupá pauza.

„Určitě nám dejte vědět, jestli je něco, co pro vás můžeme udělat?“ Řekla a napila se ze svého šálku.

„Co třeba nechat mě jít?“

„Hned se k tomu dostanu.“ Začala odcházet.

„Sbohem Kassandro.“ Řekl Cal, především ze zvědavosti. Zpomalila na nanosekundu, její mysl zachytila váhání a snažila se jít dál. Ale Cal to viděl. To odpovídá na tuhle otázku, pomyslel si.

Ve skutečnosti neodpovídalo, protože její jméno nebylo Kassandra. Sasha Tai se přesunula do pilotního křesla, její mysl vířila, aby přišla na to, jak mohl to jméno zaslechnout. Sklouzla za ovládací panel a vypnula autopilota. Hydraulika pulzovala do ovládacích prvků, když se chopila kormidla.

Ve zpětném pohledu neměla bránit Vanduulům zabít pilota Masona. Mít ho na palubě všechno ohrožovalo, ale viděla, co Vanduulové dělají vězňům z UEE. Řekla si, že bude lépe spát, když mu hlavou prožene kulku sama, než nechat na něm pracovat Vanduuly.

Podívala se na Nav-plány. Zase byly změněny. Nesser ztrácel příliš mnoho času a spaloval příliš mnoho paliva se svými neefektivními letovými plány. Trunk se objevil, když překalibrovala cestu.

„Mahony ty věci uložil.“ Řekl a zkontroloval Cala, než vklouzl do sedadla vedle ní, „Co se děje tady nahoře?“

„Nesser tuhle loď pošle na šrotiště.“ Zašeptala, aby se ujistila, že je Nesser z doslechu. Sasha na chvíli zmlkla a pak se naklonila k Trunkovi.

„Mluvil s ním někdo?“

„Nemyslím si, proč?“

„Řekl mi Kassandro.“

„Divný.“ Trunk nad tím minutu přemítal, „No, pak tedy neví, co to je.“

„Přesto.“

„Netrap se tím, sestřičko. Pokud se stane přítěží, tak ho vyhodíme přechodovou komorou.“

Zpět na Gemini byla Penny ve svém lůžku. Showalter trest za Calův kousek na Yaru vůbec nevymáhal, tak si ho dala sama. Drhla letovou palubu, pomáhala mechanikům, pouštěla simulace novým pilotům, cokoli, aby zůstala zaměstnaná. Dřela se až na pokraj kolapsu. To byl jediný způsob, jak mohla spát.

Až na dnešek. V okamžiku, kdy dopadla na postel, si něco uvědomila. Ve všem tom šílenstvím na to úplně zapomněla. Vytrhla SysBook ze své police a vytáhla všechny dostupné fotografie, které jí Cal odeslal z osady na Yaru. Fotografie chybějícího zařízení. Po dvou hodinách studia nemohla přijít na to, co za zařízení to bylo, tak se zaměřila na samotnou osadu.

Kupodivu všechny info-linky byly zamčené za hustou sítí bezpečnostních protokolů. Pořád hledala cestu kolem nich, pouštěla nějaké nevinné keycrackery, dokud se jeden nechytil-

Osada na Yaru byla zřízena jako výzkumná laboratoř v roce 2880. Tehdy byli všichni zabráni novým projektem Synthworld. Všechny korporace se snažili přijít na způsoby, jak dostat nohu do dveří lukrativního vládního projektu.

Kopala hlouběji. Zdálo se, že osada měla pracovat na jediném projektu, projektu s názvem Kassandra .

I když většina z toho byla hustá pavučina vědecké terminologie a vzorců, projekt Kassandra se pokoušel přepracovat planetu na molekulární úrovni. Samoreplikovatelný nanovirus navržený tak, aby rozebral existující planetu a přestavěl ji.

A vědcům na Yaru se to podařilo zprovoznit.

V tu chvíli její obrazovka náhle zčernala.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ. . .

Přeloženo z: Cassandra’s Tears: Issue #6


Předchozí Série Další
Kassandřiny slzy: Díl #5 Kassandřiny slzy Kassandřiny slzy: Díl #7

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum