(ID:12826) New United Dispatch

Autor: Net | Přidáno: 15.1.2014 Kategorie Spectrum Dispatch

New United NewsOrg

„Opravdu se zločin vyplatí?“

Terrence Morrow

12826-New-United-Dispatch_NewUnitedDoesCrime_Crop_600UEE vydalo svou výroční zprávu o zločinnosti minulý týden. To jak více a více lidí odmítá občanství a přijímá temnější stranu civilizace, vyvolává odvěkou otázku: opravdu se zločin vyplatí? Pokud ho prozkoumáme z čistě ekonomického pohledu, pak musím konstatovat, že ne.

Vždy budou existovat výjimky, samozřejmě. Oko veřejnosti vidělo svůj díl pašeráků a pirátů, kteří si udělali živobytí ze vzdorování zákonu. V mém výzkumu jsem se dozvěděl, že skuteční podnikatelé protiprávního prostředí jsou ti, kteří nejsou notoricky známí, kteří nedostanou příběhy a videa beletrizující jejich dobrodružství. Oni jsou ti, o kterých jste nikdy neslyšeli, a pokud bude po jejich ani nikdy neuslyšíte.

Tato série článků bude ignorovat výjimky a zaměří se na ty, kteří reprezentují téměř devadesát osm procent zjištění výzkumu: kriminálníky všedního dne.

I když je pravda, že průměrnému zločinci se daří vyhnout stále rostoucím daním a přistávacím tarifům, gildovním daním a pojištění, které zatěžuje legitimní komunitu, musíte mít na paměti, že jsou zatíženy svými vlastními přetrvávajícími náklady:

Opravy lodí

Většina dopravců, přepravců a průměrných Občanů nemá v lásce, když někdo krade zdroj jejich obživy. Nejnovější statistiky odhadují, že osmdesát procent přepadení banditů vede k nějaké bitvě. Vzhledem k tomu, že vaše živobytí závisí na přepadávání ostatních, je pravděpodobné, že se škrábancům nevyhnete. Proto můžete očekávat poměrně pravidelné výlety za vaším mechanikem. Což nás vede k nelegálním „chop shops“ (obchody s kradenými součástkami) a opravnám kolem systémů, které se starají o kriminální živly, klientelu, která nechce zanechat obvyklou papírovou stopu nebo která bude vyžadovat nelegální modifikace/opravy. Při obchodování s těmito lidmi se dá se očekávat významná cenová přirážka, tedy v případě, že pro ně nebude výhodnější vás zastřelit a nechat si vaši loď.

Právní poplatky

Pokud vás chytí, množství kreditů potřebných pro uskutečnění průměrné obhajoby je docela ohromující. Vzhledem k tomu, že většina lidí nesní o umístění na PrisonWorld, budete chtít mít fond na obhajobu po ruce.

Nízké výkupní ceny

Dalo by se nahlížet na krádež jako ultimátní poměr rizika vůči odměně. Pokus vše vyjde bez problémů, je to všechno zisk, ne? Bohužel, realita je velmi odlišná. S označováním nákladu na vzestupu, je čím dál těžší převážet ukradené zboží, takže musíte buď najít kupce, který je ochoten koupit kradené zboží nebo překupníka, který má techniku na přeznačení zboží. Pointa je, že dostanete zaplaceno výrazně méně, než je tžní hodnota zboží, někdy až o 60% méně, než je hodnota v legitimním prodeji. Je to trh kupujících. Vy jste držitelé kradeného zboží, ne oni.

Náklady na zdravotní péči/Nebezpečí

Stejně jako vaši loď vás kriminální životní styl přivede ke všem možným život ohrožujícím situacím, cokoliv od zranění, které utrpíte při loupeži, až po scénář „obchod se zvrtl.“ Ať už bude důvod jakýkoli, jsou vysoké šance, že budete muset být dáni dohromady, často bude potřeba vyměnit i část vašeho těla. Bohužel, nemůžete jen vtančit do místní MedStation nebo CyberDoc, aniž byste riskovali podezřívavé lékaře a monitorování kanálů Advokacií, takže jste odkázáni na ilegální lékaře, kteří z vás vysají peníze.

Cena identity

Kriminální život je jako pohyblivý písek, čím více „pracujete“, tím snazší bude vás chytit. Vaše reputace poroste s každou lodí, kterou přepadnete, což znamená, že další místní policajti vás budou hledat. Nakonec se zapojí Advokacie. Chcete-li zůstat před nimi, musíte minimalizovat budování identity. To znamená, že vybudování zásoby falešných identifikačních značek. Jak se pohybujete od systému k systému, musíte vědět, které identity byly použity a kdy, pro případ, že je možnost, že značka „se znečistila“ tím, že byla spojena s jedním z vašich útoků.

Úplatky

Přijdou chvíle, kdy budete muset „podmáznout“ ty správné lidi kvůli informaci o dopravních cestách, přepravních listech, nebo aby se bezskrupulózní politické a policejní složky dívali jinam. Vzhledem k tomu, že stanovy UEE o korupci a úplatkářství nařizují tvrdé trestní a finanční sankce, průměrný zločinec by měl být velmi opatrný při pokusu podplatit někoho, bez ohledu na to, zda je to jejich první nebo padesátá transakce.

Závěrečné prohlášení

Mně se zdá zřejmé, že finanční zátěž v kriminálních počinech vypadá mnohem nižší vzhledem k potenciálním ziskům. Nemluvě o tom, že je zde také vliv na psychiku, fyzická a psychická námaha, kterou pobyt v tomto světě přináší.

Během několika příštích týdnů se ponoříme hlouběji do světa průměrného zločince. Za poznáním všech a každého aspektu toho, co umožňuje tomuto světu fungovat, to, co každý rok přitahuje stále více a více mužů a žen, a konečně, jak můžeme doufat, že lze uniknout spirále kriminálního životního stylu.

KONEC PŘENOSU

Přeloženo z: 2113: When Do We Go Too Far?

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum