Kassandřiny slzy: Díl #8

Autor: Net | Přidáno: 16.1.2014 Kategorie Spectrum Dispatch

Penny čekala se založenýma rukama v chladné zadržovací cele. Její noha klepala rytmus na podlaze. Šest hodin a patnáct minut uplynulo od doby, kdy ji stráže posadili do tohohle křesla.

CalMasonFI_Crop_CZ_1118
Zámek na dveřích zacvakal před tím, než se se skřípěním otevřely. Důstojník vstoupil a Penny se postavila do pozoru. Nedokázala určit žádnou jednotku nebo označení útvaru mezi medailemi a stuhami. Na jmenovce četla: Darrow. Sotva jí věnoval pozornost, plně se věnoval rolujícím souborům v Glas ve své ruce.

„Pohov.“ Darrow sklouzl do sedadla. Penny se posadila. Po několika okamžicích položil Glas na stůl a zvedl křišťálově modré oči, aby si ji prohlédl. „Jste v docela pěkných problémech, poručíku.“

„Povolení mluvit otevřeně, pane.“

„Jistě.“

„Za prvé, co jste to sakra udělal mé mašině? Nemáte ani ponětí, jak dlouho mi trvalo, abych tu věc dala dohromady, takže by bylo lepší, aby byla opravená, než se odtud dostanu. Za druhé, projekt Kassandra byl vyřazen, před nějakými šedesáti lety, tak proč ztrácet čas grilováním mě o dávné historii, místo abyste se sami sebe ptali, proč se Vanduulský nájezd tak zajímal o zastaralou techniku?“

Darrow neměl slov, ale Penny teprve začínala.

* * * * *

Cal Mason měl také potíže. Spoutaný v nákladovém prostoru Phoenixe a jeho rozsudek smrti byl právě vydán.

„Měl jsi vzít mou nabídku, Masone.“ Řekla Saša a zamířila zpátky k pilotnímu křeslu, „bylo by to pro všechny jednodušší.“

Nesser se díval mezi Sashu a Trunka, zřejmě mu byla celá ta věc s chladnokrevnou vraždou nepříjemná. Místo toho, aby něco řekl, prostě odešel.

„Pro mě ne. Nemám problém lidi, jako jsi ty, vyhodit do nicoty.“ Zasyčel Trunk a strčil Cala k přechodové komoře. Cal zahlédl něco, co vypadalo slibně, ve skříňce s nástroji na pravoboku. Teď jak se tam dostat…

„Vsadím se, že ne. Ušetří ti to ostudu prohry ve férovém boji.“

„To myslíš vážně, prcku?“ Zasmál se Trunk. Cal se otočil a dostal se Trunkovi přímo před obličej.

„Jistě. Slyšel jsem, že jedinými přeživšími na Cathcartu byly ti, kteří se skryli jako zbabělci.“ Řekl Cal, i když si myslel, že tím zašel příliš daleko. Očividně si to myslel i Trunk. Prudce vrazil do Cala.

Cal zavrávoral a narazil do zdi na pravoboku. Jeho prsty našly to, co hledaly.

„Víš, já si myslím, že přechodová komora by mohla být trochu moc rychlá.“ Řekl Trunk, když se pomalu blížil. Jednou rukou popadl Cala pod krkem a přišpendlil ho ke zdi. Druhou vytáhl nůž.

„No tak, chlape. Nedělej…“ vyskočil Nesser z lůžka, přilákaný hlukem.

„Jo Trunku…“ Cal zaklapnul pouta kolem Trunkova zápěstí, cvak, „nedělej.“

Trunk vytřeštil oči. Máchl nožem. Bylo to neohrabané, uspěchané. Cal se útoku vyhnul a odhodil ho ke zdi. Čepel se zařinčením dopadla na palubu.

Sasha vyrazila z pilotního křesla, zbraně vytažené. Zamířila na Cala v momentě, kdy přiložil nůž Trunkovi na krk. Ztuhla. Patová situace se usadila po pár okamžicích ticha.

„Co si myslíš, že děláš, Masone?“ Řekla Sasha a pomalu postupovala vpřed. Cal se podíval zpátky na Nessera, který také popadl zbraň.

„Srdečně odmítám přechodovou komoru.“ Cal rozdělil svou pozornost mezi dvojicí pistolí, které na něj mířily. Nedělal si starosti s tím, že by Nesser vystřelil, ale i přesto, zbraň je zbraň.

„Dobře si to promysli. Ty opravdu nemáš mnoho možností. Zabiješ ho a zemřeš o vteřinu později.“ Sasha se podívala na Nessera. Pochybovala, že by se na něj mohla spolehnout. „A venku je to poněkud nehostinné.“

„Možná.“ Cal kopl do ovládacího panelu na podlaze. Pouzdro pro P52 se rozevřelo . Sasha zuřila. Trunk se rozkašlal a bojoval, ale nůž ho zase srovnal. Kokpit P52 se otevřel.

„V té věci nebudeš mít žádnou šanci.“

„Miluju výzvy.“ Cal se usmál. Prošel se vedle kokpitu a stiskl tlačítko pro zavření krytu. Naklonil se k Trunkovi. „Omlouvám se za tu věc s Cathcartem. Abych byl upřímný, myslím, že to byla nehorázná kampaň.“

Cal strčil Trunka k Sashe, zcela tak zablokoval její mušku a spustil se do kokpitu vteřinu předtím, než se kryt zcela zavřel. Otevřel vnější dveře a rychle nastartoval loď. Zahučela novým životem. Cal si povzdechl úlevou, že i tuhle loď udržovali v dobrém stavu.

Sasha se hnala zpět do kokpitu uzamknout vnější dveře, ale bylo příliš pozdě. Masivní dunění se rozléhalo lodí jak se malý letoun odpojil. Vklouzla do pilotního křesla a připravila Phoenix do útočné pozice. Trunk šel za ní a mnul si zápěstí.

„Vylez na věž.“ Trunk zaváhal, dokud se na něj Sasha nezamračila.

Calovi trvalo vteřinu, než zjistil kde je. Byl na území Banu, asi půl hodiny cesty od provozu směřujícího k jimp-pointu. Jeho obrazovky se rozsvítily, jak Phoenix vypustil spršku raket.

Cal zažehl motory. Ze zbraní přesměroval energii, aby zrychlil. Z poloviny měla o P52 pravdu. Ačkoli nemá palebnou sílu na ohrožení Phoenixe, má obratnost. Cal kličkoval kolem raket. Rychlost mu rozproudila krev. Rakety prolétly kolem a znovu se zaměřily. Věž Phoenixe zahájila vlastní palbu.

Cal se vývrtkou vyhnul střelám a mířil přímo k Phoenixu. Rakety svištěly za ním. Sasha věděla, co má za lubem, ponořit se a vypnout motory. Rakety zůstaly zaměřené na Cala. Trunk ho sledoval věží. Jeden výstřel zničil raketu.

Cal horečně překalibrovával asistenční systém. Příliš mnoho vlastností bylo nastaveno na automatiku. Měl rád kontrolu. Potřeboval, aby se tenhle pták rozletěl.

Phoenix se vyhoupl za ním. Cal vzhlédl. Byl připravený vyrazit. Motory P52 zaburácely přidanou energii a skučely vpřed. Phoenix rozpoutal další salvu. Laserové střely prolétaly kolem Cala. Opět zapnul štíty a kličkoval kolem, ve snaze dostat rakety do dráhy střel. Neutronový výstřel zneškodnil další raketu, která vypadla z kurzu a pak explodovala.

Calovi se podařilo získat od Phoenixu jistý odstup a ten si držel.

* * * * *

Na palubě Phoenixu Sasha ztrácela trpělivost. P52 se ukázal být téměř nemožným cílem. Její sledovací počítače dělaly chyby, jak se svíjel ve vzduchu.

„Dostane se do provozu.“ Oznámil Trunk vnitřní komunikací.

„Nezáleží na tom. Nemá skokový pohon.“ Odpověděla a přesměrovala energii lodi, aby posílila motory, „a za deset minut mu dojde palivo.“

„Máme nějakou společnost.“

Sasha se podívala. Několik lodí patřících k milici Banu kroužilo kolem, ale udržovaly odstup Pravděpodobně se byly ujistit, že je chaos pod kontrolou.

„Dávejte pozor, kam střílíte, a budeme v pohodě.“ Sasha přesunula svou pozornost zpět na Cala. Zhluboka se nadechla na uklidnění a oddala se ovládacím prvkům. Ve své zóně dokázala držet krok s Calovými divokými leteckými manévry. Trunk na Cala střílel, aby mu zmenšil manévrovací prostor.

Dvě lodě hřměly prostorem. Jedna za druhou, rakety dosáhly svého limitu doletu a explodovaly. Sasha udržovala souvislý proud palby. Stále více a více energetických výstřelů zasáhlo a ohlodávaly tak štíty malému stíhači. Trunk uštědřil P52 solidní zásah. Štíty nemohly zastavit výstřel, který prorazil až do motoru.

Cal Mason prosvištěl kolem přeskokového bodu a otočil se nahoru. Sasha zůstala za ním. Poškození motoru snížilo jeho rychlost dost na to, aby jej počítače mohly zaměřit. Držela Phoenix na kurzu. Její prst se vznášel nad spouští.

* * * * *

Kokpit P52 začínal být pěkně poničený. Poslední výstřel měl loď roztrhnout na poloviny, ale nějak to zvládla. Cal věděl, že má jen jeden pokus. Podíval se na přeskokový bod. Caterpillar se zrovna chystala proskočit.

Cal zapnul zpětné trysky, zkroutil se a ponořil dolů. Phoenix se přehnal kolem něj. Vyrazil a zařadil se za Caterpillar.

Přeskokový bod se otevřel a Caterpillar zmizel uvnitř.

„Tohle je fakt pitomost.“ Zamumlal a ponořil se do přeskokového bodu skrz brázdu, než se uzavřela.

* * * * *

Sasha sledovala P52 mizet v přeskokovém bodu v ohromeném tichu.

„Hm…“ řekl Trunk přes otevřenou komunikaci.

„Jo.“ Zdálo se to jako strašně moc práce, aby se pak sám zabil.

Nakonec Sasha otočila Phoenixe a letěla pryč. Čekala na ně jistá místa.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ. . .

Přeloženo z: Cassandra’s Tears: Issue #8


Předchozí Série Další
Kassandřiny slzy: Díl #7 Kassandřiny slzy Kassandřiny slzy: Díl #9

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum