(ID:12833) UEE Poradna: Jump-pointy

Autor: Net | Přidáno: 19.1.2014 Kategorie Spectrum Dispatch

VÝTAH Z VEŘEJNÉ DATABÁZE UEE

Rozšíření a průzkum, jak je známe dnes, by nebyly možné bez objevu ‚jump-pontů‘ neboli děr v časoprostoru. Pro každý jump-point existuje odpovídající jump-point neboli výstup v jiném hvězdném systému. Přestože cesta přes jump-point může trvat pět minut nebo půl hodiny, vzdálenost, kterou pokrývá, může být tisíce světelných let.

12833-UEE-Queries-Jump-Points_JumpPointApp2_FI_600V roce 2271 se stal Nick Croshaw prvním pilotem, který úspěšně zdolal jump-point. Jeho objev vedl k ustavení systému Croshaw a založil novou éru lidské expanze do vesmíru, která nám umožnila překonat ohromné vzdálenosti ve vesmíru bez nutnosti FTL* motorů.

Otázka: Jak se dozvím, že jsem našel jump-point?

Odpověď: Vizuálně jump-point může vypadat jako tetelící se vzduch za horkého dne. Ve vesmírné temnotě může být téměř nemožné jej rozpoznat, takže jsou obvykle detekovány pomocí velmi přesného skenování citlivými přístroji. Ne všechny jump-pointy jsou stejné, takže mohou mít celou řadu energetických podpisů. Například systém Croshaw byl objeven, když si Croshaw všiml, jak tok neutronů mizí do ničeho, jako průvan škvírou pode dveřmi.

Otázka: Objevil jsem jump-point. Co mám dělat teď?

Odpověď: Dělejte si poznámky. Ujistěte se, že jste si poznačit přesně to, jak jste objevili jump-point. Jaké skeny jste použili? Jaký byl úhel a pozice vaší lodi, když jste jej objevili. Všechny tyto údaje jsou nápomocné pro replikaci podmínek pro trvalé otevření jump-pointu pro běžné cestování.

Otázka: Udělal jsem podrobné poznámky o umístění jump-pointu, dostanu teď zaplaceno?

Odpověď: Ne, samotný objev nového jump-pointu neospravedlňuje platbu. Musíte úspěšně projít jump-pointem a vrátit se s cestou, kterou jste podnikli.

Otázka: Zní to docela snadně, stačí jen proletět?

Odpověď: Technologie významně pokročila od Croshawových dnů. Kromě kombinace rychlosti a úhlu přístupu, Croshaw zjistil, že klíčem k přístupu k jump-pointu byly emise odhaleného fúzního jádra. Moderní skokový pohon, jako je například systém RSI Frontier nebo MISC Traveller, replikují tyto emisní vzorce, aby rozšířily nebo „otevřely“ jump-point s dostatečnou konzistencí, aby byla cesta skrz možná.

Průlet skrz nezmapovaný jump-point je jako pilotáž bez brzd. Před vstupem se ujistěte, že máte NavDrive schválený UEE, aby zaznamenal dráhu letu přes jump-point (v současné době uznávané formáty navigačních dat zahrnují PRE, R2F, TJ, VCE).

Vzdálenost mezi vstupem a výstupem, známá jako meziprostor, byla popisována jako šmouha z obrazu a zvuku. Pohyb je rychlý i pomalý zároveň. Ačkoli vědci stále analyzují, co přesně se děje mezi jump-pointy, běžně přijímané vysvětlení je, že jakmile jste uvnitř, cizí hmota (vy) bude vytlačena směrem k východu. V meziprostoru jsou tělesa neidentifikované hmoty, která mohou poškodit nebo zničit vaši loď, budete tedy potřebovat rychle reflexy a bleskové skenery.

ZŘEKNUTÍ SE ODPOVĚDNOSTI: Navigace nezmapovaného jump-pointu je velmi nebezpečná a může mít za následek zranění/smrt. UEE neschvaluje takové akce a není zodpovědné za škody vzniklé na pilotovi nebo jeho majetku. Prolétejte na vlastní nebezpečí.

Otázka: Dokázal jsem to! Úspěšně jsem navigoval přes jump-point, zaznamenal dráhu letu a vrátil se. Co teď?

Odpověď: Gratulujeme. Prosím, hlaste se na místní občanské stanici UEE, abyste předložili váš jump-point pro přezkoumání ministerstvem dopravy a navigace. V případě podání více nabídek bude dána přednost té, která byla podána nejdříve.

Zde je ukázkový formulář:
12833-UEE-Queries-Jump-Points_JumpPointApp3
(Poznámka: Formuláře/Požadavky mohou být změněny/aktualizovány bez předchozího upozornění. Obraťte se na databázi UEE pro nejnovější informace.)

Přeloženo z: UEE Queries: Jump-Points


*) Poznámka překladatele: FTL (Faster Than Light) – Rychlejší než světlo

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum