(ID:12842) CLEAN SHOT: Dopravní zpravodajství

Autor: Net | Přidáno: 25.1.2014 Kategorie Spectrum Dispatch

Ahoj lidi. Opět jste naladili Craiga Burtona a Clean Shot. Nyní probereme tu starou věc, kvůli které se planety pořád točí. Mluvím o lupenech, chechtácích, prašulích. Tohle je Vyměň nebo Vyhoď, kde mluvíme o ekonomii, kreditech a o tom, s kterými komoditami se výhodně obchoduje a které by měly být vyhozeny z nákladového prostoru. Dnešní epizodu vám přináší společnost Kel-To ConStores.

12737-CLEAN-SHOT-Shipping-Update_600Když jste na cestách mezi systémy, není nic lepšího než trochu chuti domova. Zastavte se v jakékoliv pobočce Kel-To Convenience Stores, domova klasického HydroFroz, pro všechny vaše nákupní potřeby. Kel-To, tam venku je to dlouhá cesta a my vám ji trochu zkrátíme.

Dobře. Pojďme na to. První věc, já nevím, jestli jste už zaznamenali tu novinku, ale prospektoři zjistili masivní naleziště rhenia na Osirisu II. Nyní jsou všechny planety v Osirisu deklarovány jako rozvojové planety, ale protože život byl objeven jen na Osirisu V, je možné, že by Senát mohl vyhlásit výběrové řízení na těžební práva. Návrh zákona bude údajně přednesen, jakmile se Senát vrátí z jejich přestávky, takže pozorně sledujte tyhle změny, abyste zjistili, která korporace si zajistí tenhle důl na kredity. Jedna věc je jistá, otevření Osirisu pro podnikání udělá zázraky v tomhle koutě UEE,který tak zoufale potřebuje ekonomickou injekci.

Další na řadě je těžba asteroidů. V poslední době se o ní hodně mluvilo. Technika se stala mnohem dostupnější pro dopravce a obchodníky,kteří z ní mohou mít extra příjem. Má to ale háček, lidi. Většina surovin, které extrahujete z průměrného asteroidu, bude železo a nikl. Samozřejmě i vzácné kovy se tu a tam objeví, ale zpravidla dostanete víc železa a niklu než čehokoliv jiného. Čím více lidí začíná těžit,tím více železa a niklu se objevuje na trhu a ceny se propadnou. Pokud chcete mou radu, a já doufám, že ano, protože posloucháte, já bych železo a nikl vyhodil. Pokud jste najati dopravit je jako náklad, ujistěte se, že dostanete všechny své peníze předem a neberte provizi z výše konečné transakce.

Když už je o tom řeč, připojte se k nám ve speciálním dílu, kde rozebereme těžbu asteroidů, abychom zjistili, jestli je to to pravé pro vás. Podíváme se, které zaměřovací systémy vám poskytnou nejčistší extrakční řezy, aby se zabránilo odpařování minerálů, a dotkneme se věčné debaty: je lepší minerály na zpracování do vaší lodi nabrat nebo vtáhnout vlečným paprskem?

Speciálními hosty budou Wilton Tchuss, bývalý přepravce a současný podnikatel, Norman Colton z týmu Astrovývoje RSI a Dr. Fah Teller, který v nedávné době udělal vlny tím, že prohlásil, že bez oficiálních destrukčních protokolů by těžba asteroidů mohla vést k planetárním kolizím. Bude to temperamentní debata, takže nám začněte posílat zprávy, abychom mohli směrovat diskuzi k tématům, o kterých chcete slyšet.

V průběhu týdnů jsem obdržel spoustu zpráv . Někteří z vás se trochu rozpálili po našem posledním díle o gildách a sítích přepravců, takže si chci vzít chvilku, abych nechal věc trochu vychladnout. Vy všichni víte, že na konci dne jsem zde pro vás. Snažím se prezentovat veškeré informace, dobré nebo špatné, takže se můžete sami rozhodnout, co je nejlepší. Teď, když mluvím o tom, zda je výhodné připojit se k síti přepravců, položím vám otázku. Aby bylo možné přistupovat k seznamu kontaktů Sítě a volným pracovním příležitostem, musíte platit něco mezi 15 až 20% svého platu. Moje kritika tohoto systému je, že Síť také účtuje stejnou sazbu osobám inzerujícím na přepravním listu. Nechápejte mě špatně, Sítě mohou být užitečné, poskytují jednotné místo, kde najdete práci, ale je to strašně velký kus zisku, který vám vezmou. Jistě, alternativou je, že si musíte najít a udržet své vlastní kontakty, ale byla to jen otázka. Můj otec se narodil v Gildě, takže chovám respekt ke svým bratrům a sestrám, ale když jsou časy takto napjaté a každý kredit, který dostanete už je zamluven, musíte si klást tyto otázky. Takže takhle, tohle mám z krku a doufejme, že si můžeme vyjasnit neshody a zůstat přátelé.

Konečně, můj Obchodní výběr pro tuto epizodu je thorium. Vzhledem k rostoucí poptávce po něm, ať už jako komponentě pro hořečnato-thoriové stavební materiály, nebo pro použití v generátorech elektrické energie na planetách, byly ceny za posledních několik týdnů na stabilním vzestupu . Takže mějte napjaté uši pro případné zprávy od každého, kdo potřebuje přesunout zásilku thoria.

To by mělo stačit, lidi. Opět, nezapomeňte poslat otázky pro náš speciál o těžbě asteroidů.

Dostaňte se tam, kam míříte. Jmenuji se Craig Burton.

Jiskřete lidi.

KONEC PŘENOSU

Přeloženo z: CLEAN SHOT Shipping Update

  1. Autor: Tribilia | Přidáno: 29.1.2014, 08:23

    Pěkný překlad, díky! Abych si začal dělat vlastní wiki, kde co jak sehnat 🙂

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum