(ID:12870) Aktuální zprávy: Závody Murray Cup

Autor: Net | Přidáno: 14.2.2014 Kategorie Spectrum Dispatch

Tisková zpráva MCRL

K OKAMŽITÉMU ZVEŘEJNĚNÍ

Komisař oznamuje novou sezónu závodů Murray Cup

12870-News-Update-Murray-Cup-Racing_MurrayCupRacing_600Jak se první den závodní sezóny Murray Cup blíží, Marco Verender, komisař MCR, se setkal s tiskem dříve, dnes se představí letošní nová pravidla. Oznámení přišlo po měsících debat po kolizi a následné smrti loňského vítěze, Zacka Hugha. Fanoušci si budou bezpochyby pamatovat amatérského pilota, který ztratil kontrolu nad svou lodí a narazil do Hugha během jeho vítězného kola.

Většina struktury ligy zůstane stejná. I nadále zůstanou dvě divize, známé mezi fanoušky jako Želva (Tortoise) a Zajíc (Hare), pro ozbrojené závody, respektive čisté závodění. Lodě budou muset být ověřeny schválenými úředníky MCRL, než se bude moci zúčastnit regulačních závodů pro každou divizi.

Verender vyjmenoval typy zbraní povolených v závodech divize T, ale tento standardní seznam energetických i kinetických zbraní prošel jen malou změnu od minulé sezóny. Nejvýznamnější změna je, že rakety a miny budou muset mít lehčí nálož, aby se minimalizovalo poškození závodních struktur, potenciální oběti v řadách fanoušků a neúmyslné detonace. Připomněl přítomným novinářům zvyšující se frekvenci, s níž se brzké rozjížďky Divize T okamžitě proměnily na válečné zóny, ne závody. Přestože Divize T byla vždy o boji, cítí, že piloti zapomínali, že to měl být také závod.

Největší změna v nadcházející sezoně se objeví v systému kvalifikace pro šampionát Murray Cup. Dříve každá loď, která splnila požadavky, mohla být zapsána do počátečních rozjížděk na šampionátu. Nyní bude kvalifikace založena na bodech získaných v regulačních závodech v průběhu kvalifikační sezóny.

Body budou přidělovány následovně:

1. místo = 3 body
2. místo = 2 body
3. místo = 1 bod

Piloti musí nasbírat dvacet (20) bodů v průběhu sezóny, aby se kvalifikovaly pro první kolo šampionátu Murray Cup. Přestože uznal, že většina účastníků bude mít námitky k novým kvalifikačním standardům, Verender uvedl, že nový systém zvýší nejen odbornou úroveň soutěžících v konečném šampionátu, ale ještě důležitější je, že vytvoří dynamičtější závody pro fanoušky.

„Po celá desetiletí byl Murray Cup vrcholem astro-techniky a leteckého umu. I když to byla pěkná rovnostářská představa, že pohár by měl být otevřený všem žadatelům s kvalifikační lodi, po loňské tragédii musíme nastavit vyšší standard. S tímto novým systémem je těžké dosáhnout na pohár. Velikost výzvy je to, co určuje jeho cenu.“

Verender pokračoval ve vysvětlování a uvedl, že v předchozích obdobích byl menší důraz na regulační závody. Sledovanost a návštěvnost neustále klesala, protože jediný zájem ve sportu pocházel z vlastního závodu Murray Cup. Tento nový systém by měl přitáhnout pozornost zpět k závodům v sezóně, protože se stávají bojištěm pro závodníky, aby se kvalifikovali na Murray Cup.

Body budou nahromaděné pilotem, ne lodí, což umožní pilotům měnit lodě během sezóny (nebo v šampionátu, pokud se kvalifikují). Verendr řekl, že v úvodním ročníku bude Liga experimentovat s převodem bodů mezi sezónami, což umožní závodníkům nashromáždit dvacet bodů nutných pro vstup do Murray Cupu v průběhu několika sezón. Jakmile uplatní (nebo „zpeněží“) své body pro šanci v Poháru, 20 bodu bude odečteno z jejich závodního profilu MCRL. Neregulační závody, dokonce i ty, které jsou v souladu se standardy MCRL, nebudou přispívat k součtu závodníkových kvalifikačních bodů.

Na závěr Verender oznámil, že MCR uzavřela exkluzivní smlouvu s GSN Spectrum Broadcasting k přenosu všech regulačních závodů po celém UEE i mimo něj. Dohoda rovněž zajišťuje vysílací práva pro menší neregulační závody, ale uvádí, že ačkoli budou přímo k dispozici prostřednictvím MCR, jejich přenos na Spektru bude místně specifický a bude podléhat výpadkům.

. . . KONEC PŘENOSU

Přeloženo z: News Update: Murray Cup Racing

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum