(ID:12878) Aktuální zprávy: Cestovatelův den

Autor: Net | Přidáno: 15.2.2014 Kategorie Spectrum Dispatch

New United – Aktualita

Komunitní hlídka

Město se připravuje na Cestovatelův den

12878-News-Update-Travellers-Day_TravellersDay_FI3_Crop_600Pokud byste se ocitli v systému Davien během nadcházejícího víkendu, měli byste navštívit New Arden na Davienu II během letošního Cestovatelova dne. Ačkoli se shromáždění na Cestovatelův Den staly velmi populární po celém UEE, žádné se nevyrovná velikostí a rozsahem shromáždění v New Ardenu, které se rozrostlo v jednu z největších městských atrakcí pro turisty i místní obyvatele.

Pro ty, kteří nejsou obeznámeni se svátkem a jeho původem, Cestovatelův den je hlavní svátek církve Cesty. Církev, která vstoupila do popředí ke konci minulého století, byla založena Vitou Perrym a začala jako forma meditace, ale vyrostla v sekulární víru inteligentních bytostí, která oslavuje cestu, spíše než počátek nebo cíl. Misionáři skupiny, známí také jako lidé Cesty, cestují po celém UEE a dokonce i do prostoru Xi’An a Banu, aby se podělili o své zkušenosti a šířili své principy.

Prvním Cestovatelův Den – pozorován v systému Croshaw v roce 2905 – byl nezajímavou událostí, prosté setkání lidí Cesty, kteří vyrůstali spolu, a kteří si přáli vyměnit si zkušenosti z minulého roku. Tito časní praktici jej začali slavit každý rok v kterémkoliv systému, kde zrovna byli a po čase se stal nejslavnějším svátkem náboženství a způsobem, jak si lidé ze všech oblastí života mohli předat své zkušenosti a slyšet je od těch druhých. Nyní, téměř o čtyřicet let později, je v UEE stále větší počet světů, které kromě novoročních oslav mají slavnosti dne Cestovatele.

„Jsme náboženství pouze v nejvolnějším slova smyslu,“ vysvětluje člověk Cesty Faisal. „Naše církev je prostě systém víry, a z toho důvodu je s námi všude tam, kam jdeme. Slavíme zkušenosti, které formují a mění každého z nás po celou dobu našeho života.“

Církev Cesty stále ještě není oficiálně klasifikována jako náboženství, jak je obyčejně rozpoznávána, ale jako jednoduchý morální kodex v kombinaci s celkovou žízní po znalostech a zkušenostech. Finanční potřeby organizace jsou splněny prostřednictvím franšízové podpory specifických přepravních uzlů, komunikačních vysílačů a koloniálů. Nejste ještě členem? To je v pořádku. Církev vítá lidi všech vyznání.

„Je to legrační, že většina lidí se vyhýbá našim setkáním, protože si myslí, že máme kongregaci jako konvenční náboženství,“ pokračuje člověk Cesty Faisal. „Nemáme. Doufáme, že víra a morálka, kterou se řídíme, může pomoci posílit vaši vlastní víru, ať už vyznáváte božství v jakékoli podobě.“

Slavnosti v New Ardenu začnou při západu slunce na SataBallovém stadionu. Budou zahájeny požehnáním a společnou hostinou. Mnoho z místních podniků bude poskytovat hry a zábavu po celou noc. K dispozici bude také řada vypravěčů, komiků a řečníků na různých jevištích. Úplný seznam akcí a aktivit je k dispozici prostřednictvím kapitoly Davien církve Cesty.

Vlastní pouť začne u jižní brány stadionu okamžitě při přechodu na novou orbitu (půlnoc místního času) a skončí u starých doků těsně za hranicemi New Ardenu v zahradní čtvrti. Bude to dvacetikilometrová cesta přes město a venkov, takže každý, kdo se připojí, by měl mít vhodné venkovní oblečení. Pamětní vycházkové hole budou na místě rovněž k dispozici.

Po dosažení doků, se zde uskuteční konečné Shromažďování a výměna příběhů až do rána. Kel-To ConStores dodá občerstvení pro pouť i Shromáždění.

Vstup je volný, ale darování peněz či potravin je tradice.

. . . KONEC AKTUALITY

Přeloženo z: News Update: Traveller’s Day

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum