(ID:12886) Aktuální zprávy: Kr’Thak

Autor: Net | Přidáno: 20.2.2014 Kategorie Spectrum Dispatch

12886-News-Update-The-KrThak_ShowdownLogo2_600
Auto-Přepis pro Podání S&P a NFSC

EP: 54:12: „Nepřítel mého nepřítele“

ERIA QUINT: Vítejte v této epizodě Showdown! Dnes se k nám připojil Mark Ko, poradce na zahraniční politiku SSN.

MARK KO: Jsem rád, že jsem tady.

ERIA QUINT: Senát oficiálně otevřel diskusi o tom, zda UEE by se mělo pokusit navázat vztahy s Kr’Thak, na začátku posledního čtvrtletního zasedání. Jsou žhavým tématem od konce loňského roku, kdy byla jejich existence odhalena. Vzhledem k jejich bouřlivé historii s císačstvím Xi’An byla tato záležitost politickým i logistickým minovým polem. Takže Marku, začněme základní otázkou: mělo by se UEE pokusit kontaktovat Kr’Thak?

MARK KO: Absolutně. Upřímně řečeno, já jsem ohromený, že vláda o tom začala diskutovat až teď. Kr’Thak jsou inteligentní rasa cestující vesmírem, a nevíme o nich téměř nic. Měli bychom se přinejmenším pokusit navázat diplomatické vztahy.

ERIA QUINT: Bohužel to není tak jednoduché. Nemluvíme o Banu nebo dokonce Vanduulech. Systémy Kr’Thak jsou na druhé straně císařství Xi’An. Co řekneme Xi’An? Hej, nevšímejte si nás, jen tu prolétáme, abychom se pokusili zprostředkovat dohodu s vaším úhlavním nepřítelem? Jsem si jistá, že to půjde skvěle.

MARK KO: Teď nejsou ve válce. Proč by se měli starat? Myslím, že se ke Xi’An stavíte příliš negativně. Jo, dožívají se vysokého věku, takže tam jsou ještě veteráni válek duší, ale myslím, že všichni můžeme souhlasit, že se Xi’An nenechají strhnout emocemi.

ERIA QUINT: Fajn. Takže nebudou reagovat přehnaně, ale nebudou vnímat jako strategickou nevýhodu, když budou obklopeni dvěmi civilizacemi, jednou civilní, ale s napjatými vztahy a druhou nepřátelskou?

MARK KO: Opět si myslím, že podceňujete Xi’An. Jistě, nejsme nejlepší přátelé, ale vy s nimi zacházíte jako na vrcholu Messerovy éry. Myslím, že by bylo hloupé neotevřít komunikační kanál s jinými druhy s šancí vyměňovat si nápady, historii a kulturu, jednoduše proto, že by to mohlo obtěžovat Xi’An.

ERIA QUINT: No, je mi líto, ale to je diplomacie. Tady není mnoho příležitostí to vzít zpět-

MARK KO: To myslíte vážně?

ERIA QUINT: Ještě jsem neskončila.

MARK KO: Diplomacie je především o „vzetí zpět,“ o čem to-

ERIA QUINT: Prosím, nechte mě domluvit. Císař Xi’An opakovaně uvedl, že Kr’Thak jsou nepřítelem Xi’An. Pokud se s nimi pokusíte spojit, zohlední to ve svých vztazích s námi, což pak vystupňuje jejich vojenskou přítomnost podél našich hranic jako preventivní opatření, což nás přiměje vyrovnat síly. Než se nadějeme, jsme zpátky v Zrcadlovém stavu. A já jsem ještě neslyšel řešení, mimo čiré špionáže, pokud jde o průlet územím Xi’An, abychom se vůbec dostali ke Kr’Thak.

MARK KO: Takže navrhujete, abychom je prostě ignorovali.

ERIA QUINT: Vůbec ne. Myslím, že bychom na to měli jít přes Xi’An.

MARK KO: Co tím myslíte?

ERIA QUINT: Dáme Xi’An vědět náš úmysl obrátit se na Kr’Thak. Uděláme z nich součást procesu.

MARK KO: Sama jste řekla, že císař Kray pohlíží na Kr’Thak jako na nepřátele císařství Xi’An. Opravdu si myslíte, že bych do toho šli?

ERIA QUINT: Možná. Možná ne. Ale je to jediný způsob, jak komunikovat, aniž bychom si je znepřátelili. Kdo ví, možná to pomůže urovnat vztahy mezi oběma druhy.

MARK KO: Já nevím. Zní to, jako byste otevírala velkou příležitost pro Xi’An kompromitovat diplomacii.

ERIA QUINT: Kdo je teď podceňuje?

MARK KO: No, pokud jste jejich použití jako prostředníky, je v jejich nejlepším zájmu, aby nám zabránili ve vytvoření prospěšného vztahu s Kr’Thak, proč by nezmanipulovali situaci ke svému prospěchu? Sakra, já bych být šokován, kdyby neudělali přesně tohle.

ERIA QUINT: Ale je to řešení astrografické otázce jejich polohy.

MARK KO: Možná, ale je naivní si myslet, že Xi’An zapomenou na staletí války a nepřátelství a najednou budou hrát hodné.

ERIA QUINT: Je to lepší, než vůbec žádný kontakt. [PAUZA] Chystáme se dát přestávku. Až se vrátíme, připojí se k nám kontroverzní lobbista Cornell Mars. Mars se nedávno dostal na titulní strany novin se svým „jedinečným“ pohledem na situaci Kr’Thak. Takže připojte se k nám, jakmile se vrátíme s dalším Showdown!

. . . KONEC PŘEPISU

Přeloženo z: News Update: The Kr’Thak

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum