(ID:12911) Clean Shot: Dopravní zpravodajství

Autor: Net | Přidáno: 27.2.2014 Kategorie Spectrum Dispatch

ZAČÁTEK PŘEPISU

>>

Ahoj, přepravci a obchodníci. Jsem zpátky. Já vim, já vim. Po třech měsících opakování, ste si všici asi mysleli, že váš starej kámoš Craig Burton vzal roha a zmizel v proudu s velkým Adios. No, také ste mi chyběli. Skutečností je, že jsem dostal novou malou Burtonku, která se teď plazí po usedlosti. Je mi čest představit vám všem malou slečnu Miu May Burton. Musim vám povědět, že tahle holčička je ukecaná jako její máma, ale naštěstí vypadá po svým tátovi.

12911-Clean-Shot-Shipping-Update_ShipperUpdateFI3_Crop_600Hodně se stalo, zatímco sem byl pryč, takže se nebudem šťourat v minulosti a rovnou na to šlápnem. V první čtvrtině nás čeká další epizoda Craigových kospmoplánů, kde vám vysvětlim svůj výběr příštího nejlepšího kosmoplánu, po kterým byste se měli začít ohlížet. Poté tu je Michael Taft, pomocný poradce pro politiku, který bude ve studiu hovořit o změnách v oficiálním kalendáři UEE. Ale nejprve slovo od jednoho z našich úžasných sponzorů.

12911-Clean-Shot-Shipping-Update_Shubin_White-300x130Shubin Interstellar. Po více než dvě stě let byl Shubin lídrem v průmyslu planetárních těžebních iniciativ a v současné době má zařízení působící ve více než třiceti systémech. Právě teď, hledají vaši pomoc. Je to pravda, obraťte se na svého místního zástupce Shubinu a zjistěte více o zajímavých pracovních příležitostech ve vašem systému i mimo něj.

 

Dobře, lidi. Tohle jsou Craigovy kosmoplány

<znělka>

To, co dnes řeknu, vás možná šokuje, může to s váma zacloumat až do morku kostí, a kdo ví, možná se budete divit, jací vetřelci ovládli mou mysl, ale tip této epizody Craigových kosmoplánů je nový Drake Caterpillar model E.

Ano, máte pravdu, v minulosti jsem byl trochu… kritický, a to je ještě hodně slušně řečeno… k řadě lodí od společnosti Drake. Nebo, pokud mám bejt upřímnej, myslím, že jsem je nazval „levné a špinavé lodě postavené pro kriminálníky.“ Ale pokud seberete čelist z podlahy, řeknu vám proč.

Nový Caterpillar je transportér, od podlahy a bez okolků. Prostý počet možností, které na něj můžete uplatnit, je opravdu ohromující. Chcete dopravovat surové minerály? Jednoduchý. Co třeba rozčlenit nákladový prostor pro komunikační servery, náklad a pasažéry? Všechny je pobere jako nic. Ta zatracená věc je kovovej slimák, kterej bude dopravovat, co se do něj vejde.

Dalo by se říct, že útočné schopnosti jsou poněkud slabší. Máte pravdu, v dohledné době nebude vyhrávat vesmírné souboje, ale to, co vám chybí v útoku, vám více než vynahradí v možnostech obrany. Pokud potřebujete tuto věc, aby ustála výprask a řekla si o nášup, je to možný. Zase platí, že to je všechno o možnostech kombinací.

Největší nevýhoda nemá co do činění se samotnou lodí. Je to pověst s ní spojená, způsobená z nemalé části mnou. Pro každýho místního policajta, advokáta, žoldáka i občana jsou lodě Draku podezřelými, ať jsou kdekoli. Jistě, společnost se snaží zneškodnit asociace svých lodí s kriminálními živly, ale no tak, všichni víme, jak to je.

Takže největší problém s Caterpillar je negativní pozornost, které se vám dostane. Policajti vás pravděpodobně budou skenovat častěji než jste zvyklí. Lovci odměn si vás pravděpodobně poznamenají jen pro případ, že někdy na vás někdo vypíše odměnu. Ale já vám říkám, stojí to za to, protože tahle věc vás tam dostane, a to je vše, co si my staří přepravní psi můžeme přát.

 

Pojďme dále, dnes pro vás všecky máme speciálního hosta. Michael Taft je pomocný poradce pro politiku senátorky Miry Ngo z Tery, jedné z nejhlasitějších zastánkyň zřízení Terra jako nové hlavní planety UEE. Díky, že jsi tady, Miku.

Michael Taft: Díky, že mě tu máte.

Takže vaše šéfka je zase v tom. Poté, co její znovunastolený návrh zákona havaroval a shořel –

Michael Taft: Nevěřím, že je to nejvhodnější způsob, jak to vyjádřit.

Poté, co havaroval, shořel a shnil až na prach. Teď, upřela svůj zrak, aby zpochybnila kalendář UEE a časový systém, známý jako standardní pozemský čas, kterým se v současné době řídí všechny planety spadající pod pravomoc UEE.

Michael Taft: Ano, Craigu. To je pravda.

No, pokračujte…

Michael Taft: Narovinu, je to směšný systém. Myslím tím, proč má být právě Země základní forma měření času pro každou planetu? Máte-li listovat Sborníkem systémů, zjistíte, že denní rotace každé planety je měřena ve standardních pozemských hodinách, její roční oběžná dráha se měří ve standardních pozemských dnech. Právě skutečnost, že každá historická událost, bez ohledu na to, ve kterém systému se stane, musí být převedeny na čtyřiadvacetihodinový den, třistapětašedesátiletý rok je přinejlepším matoucí a přinejhorším arogantní.

No, ne tak docela matoucí. Počítače dělají všechny výpočty a kromě toho, to není tak, že vláda vám bráni si vést svůj vlastní kalendář.

Michael Taft: Ale to je sotva totéž, pokud meziplanetární právní dokumentace a smlouvy neuznává Terranský kalendář…

Jo, dobře, jaký je váš lepší nápad?

Michael Taft: Madam senátorka navrhuje zcela nový systém, který bere v potaz specifickou denní rotaci každé planety a oběžnou dráhu, aby –

Dobře, hned na začátek, tady je můj problém. A to je něco, s čím se mnozí z našich posluchačů může ztotožnit. Řekněme, že mě chceš najmout, abych vyzvednul nějaké zboží na Teře a přesunul jej na Zemi. Tak, jak je to teď, jestli je 4. listopadu, tak mi řekneš, že ho potřebujete na Zemi 15., můj letový počítač mi může říct, jestli je to rozumné množství cestovního času a příjemce bude vědět, kdy to očekávat. Pokud bychom vše zrušili a rozhodli se pro to, o čem všichni mluvíte, vyzvednu věci 34. cotoje na Teře a je třeba, aby se dostali na Zemi do 15. listopadu. Musím zjistit, jaký je místní čas, pak to spojit s odpovídajícím datem na Zemi a pak odvodit, jak dlouho bude cesta trvat. Další věc, víte, je, že jsem úplně ztratil přehled o tom, co je za den, a který měsíc je čí. Je to jednodušší tak, jak to je.

Michael Taft: To, co tu máme, je další příklad Země, která se snaží donutit zbytek vesmíru, aby se jí podřídil, i když to je zastaralá metoda, která nemá dopad ani využití v moderním životě.

Nevím. Pokud jde o mě, radši si pamatuji jen jedno datum. Nepotřebuji se učit ekvivalent svých narozenin na každém jiném světě.

Michael Taft: Opět platí, že jen proto, že je něco složité…

V klidu, Miku. Dáme si rychlou pauzu a pak se vrátíme a pokusíme se prodrat touto problematikou. Pokud jste v systému a slyšíte nás živě, proč nám nepošlete zprávu a nezapojíte se? Takže vydržte tam, létající kluci a holky…

Tohle je Clean Shot, který se vrací.

. . . PŘERUŠENÍ VYSÍLÁNÍ

Přeloženo z: Clean Shot Shipping Update

 1. Autor: Salgado | Přidáno: 28.2.2014, 13:57

  Som za to aby sa zochoval standardný pozemský čas. Aké novoty nám to tu chce tá Terra zavádzať? 😉

  • Autor: Net | Přidáno: 28.2.2014, 18:19

   Také doufám v jeden čas, ale byla by sranda si užívat to přepočítávání času mezi systémy 😀 Člověk, aby si najal na loď matematika.

 2. Autor: ShepardSVK | Přidáno: 1.3.2014, 11:34

  Zdá sa mi to byť dosť podobné hlúpostiam čo riešia aj terajší politici. 😀

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum