(ID:13295) Nejnovější zprávy: Dnešek v historii

Autor: Net | Přidáno: 2.10.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

Dnešek v historii

Bitva o Idris IV

1. října 2544 SET

BITVA, KTERÁ ZMĚNILA LIDSTVO

Tevarinská válka zuřila již druhým rokem. Ačkoli se Spojeným planetám Země podařilo dosáhnout několika rozhodujících vítězství, Tevariné byli neúprosní, získávali navrch v systému Centauri a zatlačili síly UPE zpět až do systému Ferron.

Nejvyšší generál Trevor Borland začal být na konci srpna 2544 SET netrpělivý. Na strategické poradě se svými poradci vyjádřil obavu, že pokud se nechají bitevní linie vyrovnat, mohlo by to vést ke spokojenosti obou stran s jejich pozicí a vzájemné opotřebovávací válce. Chtěl „vyvést Tevariny z míry; napadnout jejich očekávání o tom, jak s nimi vedeme válku.“ Během dalšího týdne Borland, vrchní velitelství a jeho poradci načrtli předběžný rámec toho, co se později stalo operací Nemesis.

Vojenské zpravodajství identifikovalo loděnici Tevarinů na povrchu Idris IV, která sloužila jako hlavní zařízení pro opravy a místo startu většiny tevarinských stíhačů v systému, stejně jako operační středisko pro několik neznámých tevarinských struktur, které stavěli kolem planety. Nemesis měla zabrat a obsadit toto území a fungovat jako předsunutá základna, abychom získali oporu hluboko v systému Idris.

Vojenské oddělení výzkumu a vývoje UPE urychlilo produkci jejich nových torpéd R27HT „Trhač trupů“ a 17. září byla bojeschopná pro tuto misi. Námořní síly se shromáždily kolem ferronského jump-pointu, zatímco pozemní jednotky armády a mariňáků neúnavně trénovaly užití (tehdy nevyzkoušených) technik planetární invaze.

Operace Nemesis představovala smělý a kontroverzní plán. Ihned po vstupu do systému Idris měla úvodní invazní vlna carrierů, torpédoborců, korvet a transportérů ignorovat bojové lodě Tevarinů a mířit do systému ve snaze nalákat Tevariny do boje nad Idris IV. Určené lodě by se během cesty odpojily, aby utvořily obrannou linii mezi cílem a ferronským jump-pointem. Lodě armády a mariňáků by zaútočily na povrch planety, obsadily vojenské kontrolní body a vydržely, dokud by stálý proud posil nevstoupil do systému, nepodpořil obrannou linii a nespojil se s úvodní vlnou, která byla na orbitě obléhané planety.

Operace byla oficiálně zahájena 2544-09-30_13:45 SET. Ke kontaktu s nepřítelem došlo bezprostředně po vstupu do Idris. Upravené raketové lodě vystoupily z jump-pointu jako první a vypustily svůj arzenál, než dorazil zbytek flotily. Úvodní vlna započala svou pouť k Idris IV. Tevarinské válečné lodě se pokusily pronásledovat a napadnout námořnictvo UPE, ale flotila držela kurz a rychlost směrem k Idris IV.

Nakonec, jakmile se armáda a mariňáci rozmístili na planetě, se lodě námořnictva obrátily k boji. Bitva nad Idris IV započala se vší vážností, sotva se stíhače vyrojily z povrchu. Tři transportéry byly ztraceny během sestupu, ještě než se boje přenesly na zem.

112. pěší prapor (armáda) pod velením plukovníka Tio Koshiho napadl loděnice (označeny jako „Kopec“), spolu s mechanizovanými rotami Alpha, Bravo a Charlie zapůjčenými 3. expediční jednotkou jako podpora. Po šesti hodinách boje, 112. a mariňáci dobyli Kopec. V této chvíli to vypadalo, že operace bude obrovský úspěch.

Pak se situace obrátila.

Tevariné uštědřili flotile na oběžné dráze nad Idris IV zničující úder. Ukázalo se, že strktury, které Tevariné budovali, jsou prototyp planetárního obranného systému. Dva carriery byly zničeny během několika sekund. Zbývající lodě UPE se rozptýlily, aby se vyhnuly střelbě z planety. Ještě horší bylo, že nová torpéda „Trhač trupů“ začala selhávat, a to buď explozí v torpédometech, nebo nedošlo k odjištění po výstřelu.

Na povrchu se síly Tevarinů, které opustily Kopec, vrátily s novým elánem.

Když slyšel zprávy z lodí, 112. si uvědomil, že brzy bude sám za sebe. Jejich mechanizovaný doprovod čítal jen padesát procent oproti původnímu stavu. Vojáci nebyli zdaleka tak obeznámeni s tevarinským zařízením jako jejich nepřátelé a měli problémy ho zabezpečit.

Jakoby další planetární rotace trvala celý život. Vojenská plavidla bojovala nad Idris IV s jednou vlnou tevarinských stíhačů za druhou, a odmítala ustoupit byť o píď, protože věděla, že jakýkoli ztracený prostor by byl rozsudek smrti pro vojáky na povrchu. 112. utrpěl zdrcující ztrátu, když tevarinský stíhač bombardoval opevnění a shodil bombu s antihmotou, která zničila plukovníka Koshi a jeho velící personál. Pozemní síly se staly rozptýlené, demoralizované a zdálo se, že toho Tevariné využijí.

Poslední přeživší 3. roty EU Bravo zemřeli při postupu vpřed. Zbývající mariňáci a 112. se stáhli na vnitřní obrannou pozici. Major Michael Colorry z roty Charlie ze 112. praporu se snažil zorganizovat extrakční plán, když mu kulka neviditelného ostřelovače vzala život. Jeho zástupce velitele, mladý a ambiciózní důstojník – kapitán Ivar Messer pak převzal velení roty.

Messer začal odvážně přivolávat bombardéry Retaliator z flotily nebezpečně blízko, zatímco sám organizoval místa přepadení s přeživšími vojáky. Dlouhé hodiny bombardéry vypouštěly náklad vysoce výbušné substance za nákladem na shromažďující se síly Tevarinů. Messer nezůstal jen u toho, také sestavil malou průzkumnou skupinu, aby zničila planetární obranný systém, který stále devastoval flotilu nad planetou. Tato skupina zabavila sestřelený člun Tevarinů a proklouzla přes nepřátelské linie.

Infiltračnímu týmu, který vedl seržant Adam Corr, se podařilo nejen odhalit řídící centrum planetárního obranného systému, ale i ho obsadit a převzít nad ním kontrolu. Tým obrátil devastující zbraň proti shromažďující se flotile Tevarinů, dost dlouho na to, aby posily námořnictva vstoupily do systému.

Bitva o Idris IV vzala jiný spád. Během několika příštích hodin začaly síly Tevarinů ustupovat. Bohužel Corr a jeho tým museli opustit a odpálit obranný systém, než dorazily posily.

Při bitvě o Idris IV bylo ztraceno na obou stranách více než sto válečných lodí, tisíce stíhačů a sedmdesát tisíc životů. Messer a jeho síly stále drželi Kopec. Jeho akce rozhodně otočila průběh bitvy. Vítězství v bitvě o Idris IV povzbudilo obyvatelstvo v UPE, navýšilo počet náborů, a stalo se impulzem na vytlačení Tevarinů z dalších systémů.

V centru toho všeho byl mladý ambiciózní kapitán Ivar Messer, jehož chuť po moci začala vést na cestu, která výrazně ovlivnila průběh lidských dějin.

KONEC PŘENOSU

Přeloženo z: News Update: This Day in History
Přehled historie v SC: Historie

 1. Autor: Net | Přidáno: 2.10.2013, 21:23

  Dnes je článek mimo pořadí, vyšel včera a zrovna časově nádherně zapadá mezi rozpracované překlady:) Omlouvám se za případné chyby v překladu a pozdější vyvěšení, byla to docela délka:)

 2. Autor: walltar | Přidáno: 2.10.2013, 21:49

  Paráda, sem to ještě ani nestačil přečíst v angličtině. 🙂

 3. Autor: Cliunwolf | Přidáno: 3.10.2013, 09:59

  Díky, v rodném jazyce se to čte přeci jen lépe.
  (ale trochu korektury by článek potřeboval)

  • Autor: Net | Přidáno: 4.10.2013, 18:11

   Korektor by se mi hodil:) Dej vědět, co upravit tady nebo na fóru a já to opravím;)

 4. Autor: marks677 | Přidáno: 3.10.2013, 19:33

  Přeji hezký den. Chci se zeptat jaký nejlevnější balíček potřebuji pro přístup do hry? Jestli to je balíček za 30 dolarů nebo ten 5 dolarový?

  • Autor: Net | Přidáno: 3.10.2013, 19:51

   Ten za 30, ale pokud chceš přístup do alfy (která má začít v prosinci) a bety (někdy v druhé půlce příštího roku), doporučuji Mercenary za 40 dolarů.

   • Autor: marks677 | Přidáno: 3.10.2013, 19:57

    Aha, dík. Tak jako student si asi počkám do další brigády. 😀

    • Autor: Net | Přidáno: 3.10.2013, 20:23

     Čekej rychle, alfa za chvíli už nebude 🙂

     • Autor: marks677 | Přidáno: 3.10.2013, 20:51

      Sakra.

     • Autor: marks677 | Přidáno: 3.10.2013, 21:11

      A kdy už nebude alfa k dostání?

     • Autor: Net | Přidáno: 3.10.2013, 22:35

      Odhadem tak během 7-20 dnů, teď zbývá 14 606 alfa slotů (je to na hlavní stránce hned pod vybranými penězi), každý den jich kolem 500 zmizí, ale na 10. 10. je plánována nějaká akce, to jich zmizí pravděpodobně mnohem víc. Co se stane až zmizí si nejsem jist, možná bude k dispozici jen beta, možná přidají nějaké sloty, možná bude alfa jen u dražších balíčků, nevím.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum