Informace o obsazování lodí.

Autor: walltar | Přidáno: 4.12.2013 Kategorie Mechaniky

Tento článek je překladem jednoho ze stretch goalů, který byl odhalen již v původní kampani a některé detaily mohou časem měnit. I tak je ale dobrým pohledem na to jak bude vlastně obsazování lodí ve Star Citizenu fungovat.

Obsazování


Mechanika Obsazování

Cílem je vytvořit systém, kde obsazení lodě bude spíše občasnou odměnou, než něčím co bude vaším hlavním cílem, nepracujeme na Grand Theft Starship. Z tohoto důvodu, budete muset obětovat jak významné zdroje, tak budete muset prokázat velkou zručnost, jen abyste byli v pozici, kdy se můžete nalodit na loď nepřítele.

Pro dokování lodí jsou dvě velké omezení: 1) cílová loď musí být ÚPLNĚ znehybněna před tím, než se člověk může nalodit na její palubu. 2) dokování vyžaduje, aby útočící hráč investoval kredity a sloty do dokovacích technologií, zahrnujících dokovací límec a tažný paprsek.

Znehybnění cílové lodě bude mnohem složitějším úkolem, než tomu bylo ve Wing Commanderu, kde leech zbraně prostě neutralizovali cíl. Ve Star Citizenu bude muset útočník napřed prorazit štít a poté (aniž by došlo k porušení trupu) musí odstřelit jednotlivé trysky. Tohle je překážka, kterou budete muset překonat svou dovedností, pokud neumíte střílet tak zjistíte, že je pro vás velmi těžké obsadit cizí loď.

300series_brochure_15-3[1]Tažný paprsek je nebezpečná technologie. Zabírá starndardní slot pro zbraně a je navržen pro sběr materiálů, které jsou mnohem méně masivní, než lodě (vystřelení piloti, palety s nákladem, atd). Kvůli tomu je zde konstantní nebezpečí přetížení při jeho použití při dokování, a to zejména u levnějších modelů. Navíc vyžadují, aby cílová loď byla absolutně nehybná – pokud použijete tažný paprsek na loď s funkčními tryskami, dojde k přetížení, které poškodí vaši loď.

Dokovací límec je zapotřebí ke spojení dvou lodí k sobě. Tak jako s tažnými paprsky, na výběr bude několik úrovní ke spojení s většími loďmi. Obsadit něco velkého, jako například Carrier je mnohem lehčí, než něco vaší velikosti, jako třeba Constellation (Zničení manévrovacích trysek na Constellation bude vyžadovat velmi zručného střelce a mnohem přesnější dokovací límec).

Při dosažení 4 milionů byla také otevřena možnost bojovat přímo ve vesmíru za nulové gravitace. Potřeba bude skafandr s manévrovací jednotkou. Díky tomu se otevřela další možnost jak obsadit cizí loď i bez dokovacího límce. Přechodovou komoru vybrané lodě půjde otevřít i pomocí výbušnin

Cutaway-Render05_copyStandardní VDU nebude schopná identifikovat, jestli je nepřátelská loď kompletně znehybněna, budete muset důvěřovat vlastním dovednostem. Vyšší aktualizace softwaru budou poskytovat hloubkové prověření cíle, které vám poskytne záruku, že žádná tryska není pořád na svém místě … za jistou cenu.

Také je důležité si uvědomit, že celá mechanika obsazování funguje jen pro lodě s více členy posádky, obecným pravidlem je: V případě že v lodi není místo k chození, tak se na loď vztahují jen salvage mechaniky. Na obsazování potřebujete loď s posádkou a můžete obsazovat jen lodě, které mají větší posádku, než ta vaše.

 


Souboj

Poté co útočící loď úspěšně přitáhla cílové plavidlo, zadokuje na předem určeném místě (tzn. při obsazování Constellation budete vždy dokovat u stejné přechodové komory). Poté nastane 30 sec. Doba, po kterou se útočník prořezává dveřmi. Obránce může tento čas využít k nastavení obrany. Vzpomeňte si třeba na úvodní scénu Hvězdných válek, kdy obránci korvety nervózně čekají, než se Stormtroopeři prořežou dovnitř.

Hráči budou mít přístup k mnoha vylepšením, které jim pomůžou v naloďování, i v obraně lodě. Obrněné skafandry, ruční skenery, výbušniny, silnější (nebo jinak fungující) zbraně, atd. to vše bude dostupné hráčům na obou stranách přechodové komory.

Bránící se hráč bude mít možnosti upgradu, které mu pomohou obrátit bitvu ve svůj prospěch, autodestrukční proces, spínač mrtvého muže, automatické zbraně, které půjde umístit v kabině, a tak dále. Dostat se na palubu jiné lodě tak bude výzva pro zručné hráče, která bude vyžadovat zapojení i vašich přátel.

Nakonec, náklady na opravu obsazené lodě budou vysoké. Pokud si chcete loď nechat a ne jen ukrást vše co není přimontované k palubě, musíte provést opravy ve vesmíru. Při vašem pokusu o znehybnění loď utrpí značné škody. Dalším nebezpečím při opravě lodě ve vesmíru bude, že se vás pokusí obsadit někdo jiný. Výsadková skupina by také měla mít sebou opravářského bota, jinak bude muset přetrpět let v lodi bez natlakované kabiny (limitovaný čas podpory života, méně citlivé ovládaní). Také platí, že jen jedna loď může být pilotována v jednu chvíli a tak budete potřebovat partnera, který odletí s obsazenou lodí.

 1. Autor: [email protected] | Přidáno: 4.12.2013, 21:31

  díky(. dost zajímavý

  • Autor: Greenflag | Přidáno: 5.12.2013, 08:54

   Myslím, že obsazovat se budou převážně kapitálky při valkách mezi frakcemi, než aby se někdo zaobírál s malými loďmi. Ohledně malých lodí, je i napsáno v článku, že malé lodě nepůjde krást.

 2. Autor: Micaak | Přidáno: 4.12.2013, 21:41

  A jak je riešené zaberaníe malých lodí, napr Scythe alebo 300i? Žeby len zneškodniť a odtiahnuť niekam domov do hangáru?

  • Autor: walltar | Přidáno: 5.12.2013, 08:58

   Tak u těch bych řekl, že příjde ke slovu ten boj v nulové gravitaci ve skafandru. Vyskočíš z lodě otevřeš kabinu a člověka co tam sedí odstřelíš a vyhodíš ven. Akorát tu loď budeš pořád muset odtáhnout. No ale uvidíme jak to bude fungovat. Zatím nám k tomu moc neřekli, jak a jestli vůbec půjde obsadit cizí jednomístnou stíhačku.

   Ono jeden ze způsobů jak získat scythe je třeba obsadit Vanduulský carrier.

 3. Autor: Erazer | Přidáno: 4.12.2013, 21:54

  znie to fun…ale ake su nasledky? pro obsadeni hrac prichadza o lod / LTI ak je na nej ? O.o?

  • Autor: Net | Přidáno: 4.12.2013, 22:04

   Pokud nahlásíš krádež, tak ti pojišťovna dá novou loď (a pojistka se na ni přenese) a ta původní bude označená jako ukradená, takže kdokoli v ní poletí bude pravděpodobně cíl pro hráče i NPC.

 4. Autor: T3G | Přidáno: 4.12.2013, 23:51

  Vypadá to že obsadit loď nebude vůbec lehké 🙂 ,
  Někde jsem čelt, že ti nějakej šikovnej šmudla z temný uličky ti přerazí WINko na ukradené lodi a taky sežene papíry, dokonce by měla jít i normálně pojistit, ale asi to nebude zadara 😀 , ale info bylo někde z fóra, takže to je asi jedna paní povídala 🙂

  • Autor: Jerry | Přidáno: 5.12.2013, 16:28

   Je to zmíněno v „mechanikách“ o pojištění zde na webu …….

   „…Budete ale moci s ukradenou lodí odletět na jednu z odlehlejších planet kde není policejní přítomnost tak vysoká. Tam si budete moci pořídit falešné ID,ale bude to vyžadovat nějakou námahu, a také to rozhodně nebude levné….“

 5. Autor: skl | Přidáno: 6.12.2013, 17:12

  bude mozno obsazovat jen lod ktera ma vetsi posadku nez ta vase ? to je nejake dost divne ne? To spis dopadne tak, ze obsazena bude lod utocniku, az obranci vystrili vsechny agresory 😀

  • Autor: walltar | Přidáno: 6.12.2013, 17:42

   Divné to není … prostě budeš muset být o hodně lepší, než tvůj cíl. Plus na té druhé lodi můžeš narazit na hodně NPC. Já si myslím, že tenhle systém má fungovat hlavně pro kapitálky, kde je hodně místa. cokoliv menšího, než constellation pude šíleně těžko obsadit už jenom kvůli tomu, že tu loď na 99% špíš zničiíš, než znehybníš.

   • Autor: skl | Přidáno: 6.12.2013, 18:39

    Nevim no, za takovych podminek, pokud tu kapitalku budou vlastnit hraci, tak neni sance na obsazeni. Pokud ji budou mit NPC tak tam samozrejme sance je, protoze vystrilet NPC bude vzdy o dost jednodussi.

    • Autor: walltar | Přidáno: 6.12.2013, 18:48

     Tak já si myslím, že pokud jsi lepší, než ti hráči, tak tu kapitálku obsadíš i pokud máš míň lidí … stejně se do úzké chodby nevleze víc jak třeba 2 nebo 3. A pokud bude rozdíl, třeba 1 nebo 2 dlidi, tak šanci máš. A pokud tak dobrý nejsi, tak musíš zničit celou loď. A taky si nemyslím, že budeš mít jen jeden pokus … pokud máš kolem kapitálky víc lodí, tak třeba půjde obsazovat buď s více loděma zaráz, nebo postupně. No uvidíme co si na nás připraví.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum