Lodě – srdce Star Citizenu – část 1.

Autor: Raven | Přidáno: 17.9.2013 Kategorie Lodě| Mechaniky| Novinky

V tomto článku se zblízka podíváme na tu hlavní část Star Citizenu a tou jsou lodě. Původní článek je velmi obsáhlý, takže byl rozdělen na části a budeme Vám ho servírovat postupně.

lodě

 

 

 

 

Lodě jsou srdcem hry Star Citizen a vaše loď bude srdcem vašich zážitků. Bude vaším domovem, přepravním prostředkem, obrannou linií proti pirátům, Vanduulským nájezdníkům a ochranou před vakuem samotným. A navíc bude vyjadřovat váš osobní styl a zájmy. Každý  fanoušek sci-fi vždy snil o tom, jak si bude moci vybavit svého Millenium Falcona nebo řídit posádku ve vlastní USS Enterprise a zažívat dobrodružství ve vesmíru plném zlých impérií a záhadných mimozemšťanů. Tyto fantazie jsou důležité,i když si vybavujete vlastní loď. Chceme, abyste cítili, že ta loď je vaše, že to není jen další kopie Aurory nebo Freelancera, na které narážíte na každém kroku. Chceme, abyste pociťovali hrdost při pilotování vaší lodi,a i přesto, že je mnoho jí podobných,že tahle je ta vaše, jediná ve vesmíru.

Abychom toho dosáhli, strávili jsme mnoho času úpravou původního dokumentu o lodích, který jsme vydali na začátku crowdfundingové kampaně. Řešili jsme, co tvoří loď jako takovou, jak by se dali upgradovat a jak je vybalancovat mezi sebou. Stále je tu mnoho práce, ale jsme dost daleko na to, abychom vám mohli naznačit, jak bude tento systém fungovat.

Boj ve Star Citizen bude mít rychlé tempo a bude se odvíjet od hráčových dovedností. Není zde žádný auto-attack nebo házení kostkami a piloti nebudou schopni si své vítězství koupit. Jedno z nejdůležitějších pravidel je, že to nejdražší vybavení nemusí být to nejlepší a že i silná loď může být poražena zkušeným pilotem v méně výkonnější či menší lodi. Našim cílem bylo vytvořit systém, který dodrží  jisté pravidlo:  aby upgrady na lodi odpovídaly vašim osobním preferencím a ne, aby si každý koupil to nejdražší a nejlepší, což nemusí vždy být ta nejlepší volba.

Tento styl si vyžaduje jiný přístup k vybavení ve hře. Například laserové dělo úrovně 2 nebude automaticky lepší než úrovně 1. Vlastně slovo level ve hře vůbec nenajdete… možná tak ve výtahu. Nebude zde žádné podobné členění. Všechny předměty ve hře tam budou z nějakého důvodu. Budou plnit roli, či specifickou úlohu. V mnoha směrech bude Star Citizen více podobný stolní strategické hře než moderním fantasy MMO.

To však neznamená, že každé laserové dělo je stejné nebo že každá neutronová zbraň má stejné vlastnosti. Budou zde různé třídy vybavení. Tak jako v životě, některé společnosti budou poskytovat základní zbraně levně, zatímco ostatní poskytnou speciální vybavení, které není lehké sehnat. Takže si vybíráte mezi tím, co si můžete dovolit. Finančně dostupný laser z „Lidlu“, který se častěji porouchá, více se zahřívá a není příliš efektivní nebo na zakázku zhotovený echt-kvalitní německý laser od mistra zbrojíře, který vás bude stát pořádný balík.

Hornet_front_modules

Nakonec to vše je o řízení a správě vašich zdrojů (vaší lodi). Budete hledat tu správnou míru využití vašeho lodního prostoru, spotřeby energie, odvádění tepla, hmotnosti, využití centrálního procesoru a výdrže a v neposlední řadě ceny a dostupnosti náhradních částí. Vytvořili jsme systém, který vám umožní řídit všechny tyto lodní vlastnosti až do posledního detailu, ale umožní také tvorbu lodi, která se bude chovat tak, jak chcete vy,bez potřeby nějakého mikromanagementu během vlastního boje.

Jedním z našich záměrů bylo ponechat všechny tyto aspekty volitelné. Chceme takový herní systém, který je snadné pochopit, ale těžké dotáhnout do dokonalosti. Nikdy se však tohle všechno nebudete muset učit, abyste si užili Star Citizen. Pokud máte nutkání prostě létat vesmírem, bojovat, objevovat či obchodovat, kupte si loď, základní vybavení a můžete vyrazit. Pokud, ale chcete ovládat každý jednotlivý aspekt své lodi a vyhrát si s každým prvkem dokud to nebude to pravé, tak budete mít možnost. Tak jako vše ostatní ve Star Citizen, volba je jen vaše: hrajte, jak se vám zlíbí a my jen dodáme vše okolo. Věříme, že tento systém se bude líbit mnoha našim uživatelům, protože mnoho z vás si doma postavilo a vyhrálo si při skládání vlastního PC… a dělat to samé pro svoji loď zní jako přirozený krok kupředu.

 

 

Článek je překladem Ship Components Systems, který vyšel již před šesti měsíci a díky walltarovi byl doplněn o nové informace.

 

  1. Autor: Poseidon | Přidáno: 17.9.2013, 23:15

    Jsem zvědav, zda se mi podaří přehřát reaktor

  2. Autor: CroosaidR | Přidáno: 19.9.2013, 19:10

    Super,přesně tohle jsem potřeboval.Díky

  3. Autor: Sir_Sato | Přidáno: 10.11.2013, 21:21

    Díky za informace !

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum