Lodě – srdce Star Citizenu – část 3.

Autor: Raven | Přidáno: 15.10.2013 Kategorie Lodě| Mechaniky| Novinky

Po delší pauze opět přichází další část článku o tom nejdůležitějším v SC – o lodích. Tento článek je poslední z této serie.

část 3

Vylepšení a Hardpointy

Názvy jsem nechal také v původním znění opět pro lepší orientaci.

Vylepšení (Upgrade Modules)

 

Množství vylepšení (Upgrade Capacity) Udává kolik dalších modulů nebo systému je možné přidat k lodnímu trupu. Některá vylepšení (například zvětšený nákladový prostor) vyžadují více slotů. Počet a kombinace potenciálních upgrade modulů je velmi rozsáhlá.

Zde jsou nějaké příklady:

Zvětšený nákladový prostor (Enhanced Cargo Hold)

Jak už název napovídá, zvětší váš nákladový prostor. Existují různe typy: klasické zvětšení místa pro náklad nebo třeba elektromagnetická bariéra, která dokáže skrýt ilegální zboží před policejními skenery.

Vnitřní vystužení (Internal Bulkhead)

Vaše loď vydrží více poškození (vyrábí se v různých provedeních: plasteel, durasteel, isometa atp.)

Vylepšení Avioniky (Avionics Upgrade)

Zvýší dosah vašich senzorů pro zaměření nepřítele, zrychlí identifikaci plavidla atp., dále je možno provést update řídícího počítače, který rovněž upravuje některé vlastnosti.

Rafinovací nástroje (Refinery Tools)

Vetší lodě jsou schopny přitáhnout vesmírný odpad nebo rudu vytěženou z asteroidů. S rafinovacími prostředky na vaší lodi budete moci vyčistit tyto materiály a získat čisté suroviny, které mají vyšší hodnotu, než nerafinovaný materiál.

Zbraňový kondenzátor (Gun Capacitor)

Zvyšuje množství energie, kterou můžete najednou převést z pohonu do zbraní.

Skokový pohon (Jump Drive)

Pro cestování mezi systémy je zapotřebí skokový pohon. Existují různé modely tohoto pohonu od základních po komplexní typy, které zvyšují vaše možnosti při mapování nového systému. Jedním z nich je například stealth model, který snižuje energetickou stopu vašeho skoku a umožňuje zůstat nespozorován.

Štítový generátor (Shield Generator)

Dostupný v tisíci provedeních a modelech, každý z nich může být nastaven podle jednotlivých požadavků pilota. U každého generátoru se udává množství ochrany, doba dobití a množství spotřebované energie za sekundu. Různé modely mohou odrážet určité typy zbraní (například může mít 20% šanci pro odražení energetické střely, ale je slabý proti pevným projektilům) nebo jiný může upravit viditelnost vaší lodě. Třeba takový přední štít typu “beranidlo” je vhodný pro hráče, kteří upřednostňují agresivnější typ boje.

Všechna tyto vylepšení jsou však na úkor jiné vlastnosti. Schopnost převést více energie do zbraní způsobí pokles energie ve štítech a v pohonu nebo zvýšení nákladového prostoru má zase za následek snížení pohyblivosti či rychlosti.

Hornetp

Hardpointy

(aneb zbraňový nosič, dále jen hardpoint, pozn.překl.)

Každá loď má hardpointy , na které mohou být připevněny různé druhy zbraní. Každý hardpoint má svoji třídu. Zbraň třídy 1 může vždy být namontována na hardpoint třídy stené nebo vyšší, ne však naopak.

Třída 1

Toto je fixní čelní zbraň, například laser, neutronové dělo, částicové dělo apod.

Třída 2

Otočná (kloubová) zbraň. Je možné je vidět například u Freelancera nebo chytré zbraně, které se objevovali ve Wing Commanderech. Hardpoint třídy 2 je vzácnější a také dražší, ale umožňuje rotaci do určitého úhlu.

Třída 3

Pylon – sem se umísťují rakety, ECM (Electronic Counter Measures – elektronické klamné cíle) jednotky, radarové senzory, přídavné nádrže, náhradní munice, speciální skenery atp.

Třída 4

Střílna. Používá stejný fixní typ zbraní jako třída jedna, ale může být umístěna v jiné části lodi a obsazena dalším členem posádky. Může se sem namontovat také  další pylon-vybavení (například vlečný paprsek, klamné cíle)

Třída 5

Obslužné obranné věžě. Obvykle se nacházejí na vetších válečných lodích.

Manned point defense turrets, generally mounted on larger ships and capital ships.

Třída 6

Těžké obslužné věže – používané zejména při střetu dvou velkých lodí.

Třída 7

Páteřní lasery – těžká  děla, účinná proti středním a velkým lodím.

Třída 8

Kanony bitevních lodí – mají zvětšený dostřel, který je vhodný v případě střetu velkých lodí.

 

(Ohledně třídy 7 a 8 toho zatím není moc známo. Budou se využívat hlavně při soubojích těch největších lodí. Budou pravděpodobně hůře ovladatelné a jejich dobití potrvá delší dobu. Pokud však nějaká menší loď bude ve špatnou dobu na špatném místě moc toho z ní asi nezůstane, pozn. překl.)


Pokud jste první dvě části nečetli, tak je naleznete zde:

část 1

část 2

 

 

 1. Autor: hadas | Přidáno: 15.10.2013, 20:47

  no to budu mit teda co studovat 😀

 2. Autor: NEJKA | Přidáno: 15.10.2013, 23:51

  Díky za překlad.

 3. Autor: Keinar | Přidáno: 16.10.2013, 20:11

  Snad uz bude neco fungovat pri dogfight modulu, abych si otestoval svoji Connie:-))

 4. Autor: Sir_Sato | Přidáno: 10.11.2013, 21:32

  To bude dřina vydělat na všechny ty vylepšení:))

 5. Autor: Raven | Přidáno: 11.11.2013, 06:17

  To bude právě ta radost ze hry 😉

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum