Idris

Korveta třídy Idris je první válečná loď nižší třídy dostupná pro civilní trh a  armádu UEE zároveň. Idris jsou používány daleko cestujícími průzkumníky, kteří plánují být od nejbližší čerpací stanice až 24 skoků, a také jako obrněné obchodní lodě pro potřeby přesunu zboží skrz pirátské oblasti. Vysoká cena drží Idris z dosahu obvyklých pilotů Freelancerů a Starfarerů a zároveň ji dělá jakýmsi cílem pro piráty vyššího kalibru, kteří předpokládají, že chrání něco cenného.

Nakonec se ale, až na nevybavenou Idris, jedná pro útočníky o těžký oříšek k rozlousknutí: extrémně modifikovatelná a posetá střeleckými věžemi, dodává se i s několika prázdnými hardpointy pro umístění raket a prostorem pro rozšiřitelnou fixní výzbroj na přídi. Ujistěte se, že si můžete dovolit Idris dostatečně vybavit až ji koupíte … pokud můžete, dostanete jednu z nejlépe vybavených lodí dostupných na trhu.

UEE používá lodě třídy Idris ve dvou variantách. Kvůli lodnímu systému velení, je posádka vybírána z jádra elitních stíhačů UEE. Přestože nemusí mít takové osobní kouzlo jako Hornet, nebo Gladiator, je Idris velmi silná loď.

Mark II „peacekeeper“ varianta byla vyvinuta pro hlídkové služby UEE. Idris-P vyměňuje standartní lodní zbraň typu loď-loď a v ose uloženou střeleckou věž za větší kapacitu nákladového prostoru a vyšší rychlost. Poprodejní sady, původně vyráběné pro vládu UEE hledající lepší plán pro hlídkování/ochranu, jsou uvolněné k militarizaci Peacekeeper verzí.